Syndróm dráždivého čreva

očianka

rng,to je pravda s tou plynnatostou.kazdy vecer to prezivam,a rano. na mlieko mi vysla slaba alergia,ale aj tak jem vyrobky z mlieka,cerstve mlieko nie. problem so sladkym,tam moze byt pes zakopany,vzdy ked nabehnem na riesenie depiek sladkostami tak sa zhorsi aj zaludok aj creva,ale neviem,ci to zvladnem nejest coko.to je prehraty boj.som prislaba.

RNG

Ocianka, lyzica psylia opakovat niekolkokrat tyzdenne.Nasadit dobre probiotika.Hlavne je to potrebne zakazdym po antibiotikach. Na zaciatku kazdodenne, ked sa flora upravi a hnacky prejdu, staci raz tyzdenne na udrzbu.
Vylucit surove mlieko, pripadne na cas aj ine mliecne vyrobky.
Za par dni by sa to malo kompletne upravit.
Pri zlom traveni, hlavne pri kvaseni uz v zaludku sa moze tlakom plynov v creve vybulit stena=divertikula, ktora je potom zdrojom problemov a bolesti.
Jedina pomoc na nu je zbavit sa plynnatosti(extra enzymi, pripadne aj kyseliny), jest hodne zelenin a inych vlaknin, ked je takto divertikula vnutri cistena a masirovana, postupne sa scvrkne.

RNG

Pociatocne stadium syndromu drazdiveho creva je mierny(hnacky/zapchy) az neskor sa crevo zapali a ked sa to neadresuje, zacnu sa na nom tvorit vredy, lezie a podobne. To uz je potom vlastne Crohnova choroba.
Crevo samo od seba nema spazmy, musi tam byt nejaka pricina. Moze to ciastocne ovplyvnit aj nervozita, ale to by nestacilo.Nedostatok cistenia, ulepene creva od zvyskov potravin, nespravne bakterialne paraziticke kultury-to je hlavny dovod , preco sa crevo pokusa vycistit prudkym vyhodenim obsahu(spazmy...)=hnacka.
Crevo treba vycistit(vymiest vlakninami)a nasadit spravne uzitocne probiotika.

očianka

tana1, ja mam podobne prejavy ako ty, vsetky, co si opisala, aj bolest v podbrusku. vysiel mi HP, ale myslim,ze tam bude aj ochorenie creva, hoci na ziadne vysetrenie som sa nepytala. HP som mala lieceneho uz 2x ATB,a pred tyzdnom som absol.testy,ci je to ok,zial, myslim,ze nebude,ze test bude pozit.citim to tak.
s crevom to mam tak, ze obcas,ked si lahnem na zem, tak mam v pravom podbrusku hrcu, ktora vystupuje nad uroven druhej strany podbruska a ked ju posucham,zatlacim,tak sa schova.je to uz roky a nebyva vystupena vzdy.uvazovala som aj nad pruhom, alebo to bude suvisiet s crevom. bodave bolesti,ktore som mala v tejto strane asi 15 rokov dozadu,mi ustupili,ked mi lekarka doporucila nejest chlieb a kysnute vyrobky.ak to neprejde,vraj pojdem na dôklad.vysetrenia. ustupilo, je to lepsie,ale to pisem len o obrovskych bolestiach, ktore,ked ma vtedy chytili,tak som ostala stat ako socha a nemohla som sa z miesta pohnut ani o milimeter kym neustupilo.
rng,pocula som o ociste organizmu,vsetci sme zaneseny a zapaly,vyrusy,bacily sa drzia len v znecistenom organizme, zanesenom, prehlienenom. len ako najlepsie, najkvalitnejsie a niekedy aj lacnejsie no dobre ocistit? uz som uzivala hocico,ale vysledky minimalne.len som sa hnevala nad vyhodenymi peniazmi.

tana1

... inak mi povedali, ze to nie je ochorenie-teda ani zapal, ale ze je to len funkcna porucha/spazmy criev funkcne a tak podobne

tana1

RNG, prosim a co presne z krvi aky parameter mi urci, ci mam syndrom drazdiveho creva? lebo ja som mala v krvi vsetko dobre-ziaden zapal a aj tak mi stanovili tuto diagnozu/mam pobolievanie brucha, naduvanie, casto ma nuti na stolicu, castejsie mam aj hnacky, aj hlien v stolici.../
co by si mi odporucil uzivat?
a co to si mam dat z krvi presne vysetrit?
dik

RNG

Ked mas niekde zapal, malo by sa to ukazat v krvi.
Co sa tyka syndromu drazdiveho creva(iritable bowel syndrom), najlepsie je to precistit(psylium, triphala) nasadit spravne probiotika a po case sa to ukludni.
Co sa tyka helikobaktera, ten je najlepsie zlikvidovat co najskor.
Tema uz bezala viackrat.

ocianka

boze,tak t omam asi aj ja.boli ma v podbrusku na pravej strane. prestala som chlieb,odporucila mi to lekarka, je to lepsie ale obcas sa ozve. mam aj hnacky ale tie vraj z helicobaktera, zistili mi ho.
je to nebezpecne ten syndrom drazdiveho creva? da sa to liecit?