Introvert

Príspevok v téme: Introvert
tom

Ahoj,
chcem sa Vás spýtať aký máte názor na introvertov. Poznáte nejakého? ako s ním vychádzate? Keď už takýto človek nenarozpráva stáva sa z neho niekto "menejcenný"? Nik sa s ním nerozpráva, lebo on sám je tichý. Ale taktiež je to človek, ktorý má bohatý citový život, síce nedáva niektoré ( skoro žiadne ) veci najavo, ale predsa je v podstate taký ako ostatní. Máte podobného priateľa? Stránite sa stretnutiami s podobnými ľuďmi?

inside

je tu neikto kto si popise? vysadila som lieky...lebo som z nich spala....strasne vela....byvaly ma novu priatelku....som pateticka...len pozeram pred seba...nic nevladzem....

orbitrečka

"introverti nemusia mat nizke sebavedomie, len nevyhladavaju spolocnost lebo si vystacia sami, nemaju potrebu rozpravat o svojich pocitoch. ked treba sa vyjadrit, tak sa vyjadria."

väčšiu hlúposť som nečítala:D psychologička mi robila testy a vyšlo jej z toho že som introvert,,,hovorila mi to tak nenápadne aj na začiatku naších stretnutí...

introvert- je človek ktorý aj keď by veľmi chcel byť v spoločnosti - odsudene nemôže! pretože to je tiež jedna skupina ľudí ktorý proste iný nikdy nebudú, taký ste sa narodili, ja si sama vonkoncom nevystačím. Mám neustálu potrebu hovoriť o svojich citoch- mám naozaj kvalitne bohtý citový život...takže..rada by som rozprávala ale nemám komu..jedna najlepšia kamoška (extrovertka- obľúbená mezdi ľudmi) mi nevystačí lebo nie sme z jedného mesta...takže vždy sa nedá.....takže toľko k tomu....

fgf

stoma, to fakt nemas ani jedneho extrovertneho kamarata? Extroverti sa casto kamaratia s introvertmi, lebo sa maju pri kom vyrozpravat. Ja som cisty priklad - castokrat absolutne nejavim zaujem sa spriatelit, ale napriek tomu si ku mne niektori nasli cestu a nakoniec som aj rad, ze sa snazili :)

hanocka

zuzkaa ja mam tiez ten isty problem, ja mam kamaratky ale iba s nimi sa viem zabavit a poriadne porozpravat ked som napr.v skole mam pocit ze ja sa nemam o com rozpravat so spoluziakmi..ja sa aj chcem s nimi rozpravat a zapadnut do ich skupiny ale nejde to.myslia si ze som velmi ticha, ale ked aj nieco poviem ja si stale myslim ze to je trapne a tak..a vzdy to tak bolo, na zakladke na strednej a teraz na vyske..vzdy mam iba par kamaratok a s ostatnymi sa nebavim velmi..

stoma

Pre FGF: Ja rada by som sa kamarátila s extrovertmi, ktorí pozitívne myslia, sú živí, plní energie, ale už z vlastných skúsenosti viem, že extrovert sa pri introvertoch nudia, nemajú si čo povedať, pre extroverta je to ako jedno veľké bremeno, starosť na vyše, tak preto som tu napísala, že skúsila by som to aj s introvertom, ale v žiadnom prípade nepohrdnem extrovertom : )

zuzkaa

zdravim:)ja mam taky problem,ze sama neviem,ci som introver,alebo nie:Dmam kamosku,naj kamosku,s ktorou si totalne rozumiem...mam pocit,ze ona bola kedysi tiez "na okraji",lebo bola nie skareda,ale take kacatko, z ktoreho je teraz labut:Dproste prefarbena blond s modrymi ocami,teraz sa za nou obzrie kazdy chalan,kazdy ju vsade vola a tak...my dve si fakt rozumieme,o vsetkoom porozpravame,je proste moja naj butlava vrba:Dniekedy som bola od nej az zavisla,by som povedala...proste som nesla von s nikym,len s nou...vsade s nou...ak nesla ona,sedela som doma...ale s nou som sa vedela vzdy tak zabavit,uvolnit,akoby som bola extrovert:Dza kazdu srandu...pri inych ludoch to tak nejde,neviem preco...a teraz to tiez nieje ine...proste si nemam s kym co povedat:(da sa to nejak zmenit?uz ma to nebavi:(stale sedim doma,nudim sa...

micus

ja som introvert a vobec mi to nevadi, ja si radsej riesim veci sama v sebe
a zas kazdy nemoze byt extrovertny, zijem si v takom svojom svete, dokazem normalne fungovat len mi obcas vadi ze nereagujem spontanne ako napr. doma ale mam v sebe taku kontrolu

ajja

Suhlasim s fgf, ze dvaja rovnako chori sa mozu v tom urcitym sposobom podporovat. Treba sa jasneze stretavat co najviac s ludmi a podla moznosti s tymi, co su plni radosti, elanu a maju energie a pozitivneho na rozdavanie. Stretka s takymi ludmi kazdeho obohatia. Staci jeden taky optimista a mas vybornu terapiu v jeho pritomnosti

stoma

ahojte, chcela som sa vás spýtať je tu niekto z vás aj priamo z Prešova, čo trpíte sociálnou fobiou, rada by som si s vami pokecala, poradila sa, papa