Polymyozitída

RNG

Hrcky su rozne nefunkcne tkaniva. V tele ich maju odstranovat enzymi.
Dodatok latok tvoriacich enzymi a proti roznym hrcka, cystam a polypom som spomenul mnohokrat-jod chybajuci v nasej potrave.
Enzymaticke cistenie tela tu bolo tak isto spominane casto, enzymi na prazdny zaludok pomozu vycistit telo od vseliakych nepotrebnych materialov.

tinka13

no ja mám 26r.a tiež to na začiatku bolo strašné,ja som už myslela že je pomne.tu nevedeli čo majú robiť čo to je a somarinky okolo toho.Nevedela som sa pohnúť,najesť sa,no nič aj ked som velmi chcela.Poslali ma do Piešťan a ja stále budem ďakovať bohu že to urobili.bola som na vozíčku,mala som barle potom a teraz chodím bez pomôcky.teraz už beriem malé davky liekov aj podstatne menej ale stále.beriem prednison 5mg,diacordin,agapurin,endoxan,vitacalcin,vitamín E,a lieky od bolesti.pravidelne chodím k lekárke a aj do tých piešťan.som na invalidnom dôchodku už skoro dva roky.tiež chcem dodať že dosť vela robí na tú chorobu psychika.no a teraz niekedy si myslím že už bude dobre ale stále sa niečo nájde.dosť som náchylná na prechladnutie a infekcie.musím sa vyhýbať slnku atd.už dva roky sa mi tvoria na tele hrčky ktoré sú tiež velmi záhadné,bola som ich dať aj vybrať ale stále sa tvoria nové.aj teraz ma čaká operácia kde by mi mali vybrať večšie množstvo.niektoré sú bolestivé a niektoré ani necítim,niektoré sa zapália a urobí sa mi v nej absces.kludne mi môžte napísať na môj mail,možme tak komunikovať ked chcete.rada poradím ked môžem a budem vedieť.ked ste z košic tak sa môžme aj stretnúť

moncika

moj priatel ma dermatomyozitidu, je to zapal koze a svalov. ako prebieha tvoje liecenie a ake lieky beries? on to ma od maja tohto roku a zo zaciatku to bolo dost zle, ale teraz je chvalabohu na tom lepsie ale berie kopec liekov. on ma 30r. a ty?

tinka13

ano ja mám tu diagnozu a som chorá od roku 2004,a kludne by sme si mohli o tom popísať,možno sa dozviem niečo nové

moncika

ahoj martina, neviem ci mate skusenost s polymiozitidou ale priatel ma podobnu diagnozu, ak chcete mozme popisat viac. nam sa doposial nepodarilo nikoho najst s takym ochorenim na slovensku

RNG

Polymysitis je zapal velkeho mnozstva svalstva, zatial povazovana za "autoimunnu chorobu" ale podozrive su(ako obvykle) virusy v tele a niektore choroby, ako limska borelioza a ine.
Pozrite na temu autoimunne.
Lekari to liecia potlacenim imunity(?!?), protizapalovymi drogami-podobne ako vsetky reumaticke.
Ked protizapalove, tak aspon prirodzene doplnky(quercitin, vitamin C, E omega 3 oleje(rybacie),dumbier, GLA(pupalkovy/borakovy olej )enzymi:bromelain, serrazymi a podobne.
Na reumaticku artritidu skusali s velkym uspechom specialny vytazok z uncarie tomentosy(vilcacora, cat's claw, Vilcacora, macacia labka)pod menom Samento.
V teme "autoimunne choroby" som spomenul velky uspech liecenia Boreliozy prave Samentom a nejak to zrejme jedno s druhym suvisi.