Svrbenie hlavy

vlaskynase

Ja mam tento problem uz dlhsiu dobu, tiez ma svrbi pokozka hlavy a mavam aj lupiny. Dermatologicka mi povedala, ze mam neurodermatitidu, vraj to mam z nervov, stresu, co vobec nie je pravda, nemam ziadny stres, dokonca ani v praci a som velmi kludny a pohodovy clovek. Skusala som uz vela samponov a ziaden mi nevie sadnut (aj ked pred par rokmi som mala hocaky sampon a boli mi dobre skoro vsetky), preto sampony casto striedam, co tiez nie je vhodne. Najlepsie su sampony z lekarne, ale tiez sa zas nemozu pouzivat dlhodobo, vasinou 1-2 mesiace, 2krat do tyzdna mazimalne. Velmi dobry je DUCRAY KELUAL ZINC a VICHY taky zeleny, momentalne ho mam, hlava ma uz vobec nesvrbi a nemam ziadne lupiny. Avsak tiez sa pouziva iba mesiac a potom neviem co urobim, ci sa mi to upravi natrvalo, alebo zas nasadim normalny sampon z drogerky a bude tu problem spat:-( Poradi niekto sampon, ktory sa moze pouzivat dlhodobo?

Ekzem

Mozu mi zo svrbenia v hlave padat vlasy?Mam atopicky ekzem a v hlave hrozne chrasty,skriabem sa az tak ze mi to niekedy krvaca a hnisa prosim poradte...

kaltia

anastaciana: ahoj, aj môj priateľ to má a chodil už po všetkých doktoroch. nakoniec skončil sa liečiť u psychiatra na antidepresívoch. že vraj má poškodenú nervovú sústavu a preto ho stále svrbí hlava ale nik mu neverí.

jeeej

Ja som si min. týždeň kúpila super šampón Klorane s pivóniou na svrbivú pokožku vlasov. Je super, jemný, prestalo ma svrbieť. Svrab ako tu píšu niektorí majú v dnešnej dobe už len bezdomovci, čiže takí ľudia, ktorí nemajú prístup k hygiene. Najčastejšie svrbenie spôsobuje nevhodná vlasová kozmetika, časté fénovanie a úpravy vlasov-už to tu niekto spomínal.

kamil

Dobry den.Svrbi ma hlava cervene vyrazky mam opuchnute boli ma to ked sa toho dotykam alebo ked sa cesem.poradte mi dakujem

aloe

mariamaria,pravdepodobne potrebuješ minerály,mne tiež padalali vlasy, občas som mala plno vlasov na vankúši.Na umývanie používam ALOE JOJOBA SHAMPOO, beriem minerály a pijem Aloe vera gel.Pomáha to.

mariamaria

mne po porode vypadalo nadmerne mnozstov vlasov,uz 6mesiacov pouzivam Revalid tbl +sampon Revalid a mna tiez strasne svrbi pokozka na hlave,myslite ,ze to uz mam vysadit...vlasky mi uz opat rastu...ale terza mam lupiny a akoby vyrazky na hlave...a strasne ma svrbi pokozka...

Ivka 1

Dievčatá svrab je prenášaný podkožkou svrabovou, ktorá si robí v koži chodbičky.
Postihnutá je hlavne oblasť podbruška a medziprstové časti rúk. Samozrejme ak sa
nepodniknú kroky k jej likvidácií,môže sa
zasvrabiť postupne celé telo.