Rakovina kosti?

DominikaBaja

Ahojte mám kamošku, ktorá mala 18. a zistili jej tento týždeň rakovinu kosti nohy, vie niekto niečo bližšie o tejto téme, nasadili jej hneď chemoterapiu..:(

DominikaBaja

Ahojte mám kamošku, ktorá mala 18. a zistili jej tento týždeň rakovinu kosti nohy, vie niekto niečo bližšie o tejto téme, nasadili jej hneď chemoterapiu..:(ä

cica

Pre Majo1
Tamoxifén máš brať cca 2 roky. Vieš aj ja som to mala brať no pri výmene lekárov (presnejšie primára), druhý doktor mi vysadil, že ešte skoro. Nakoniec po mesiac a pol mi naordinovali znova. Pri gynekologickej kontrole ale sa zistilo, že som pred menzesom, samozrejme všetko " deformovane" lebo som namala mať menzes vôbec. Bolo mi povedané, že je to vlastne chemická kastrácia. Nakoniec som musela ísť na operáciu znova a vybrali mi "všetko". Ako ženu ma poslali do dôchodku. V tom čase som mala 36 rokov. Napriek k tomu by som ti radila brať tie dva roky ale bez pauzy! Neviem načo všetko pomáha, ale nebyť toho, že mi vysadili predčasne a ja som bola na príliš mladá, snáď by som nemusela prísť o maternicu a vaječníky. Bolo mi už vtedy vysvetlené, že sa to musí brat cca 2 roky aby telo si "uvedomilo", že nemá fungovať ako predtým, nemala som mať ani len menzes. Doteraz nechápem, prečo mi prerušili liečbu Tamoxifénom.

cica

Pre Majo1
Tamoxifén máš brať cca 2 roky. Vieš aj ja som to mala brať no pri výmene lekárov (presnejšie primára), druhý doktor mi vysadil, že ešte skoro. Nakoniec po mesiac a pol mi naordinovali znova. Pri gynekologickej kontrole ale sa zistilo, že som pred menzesom, samozrejme všetko \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\" deformovane\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\" lebo som namala mať menzes vôbec. Bolo mi povedané, že je to vlastne chemická kastrácia. Nakoniec som musela ísť na operáciu znova a vybrali mi \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\"všetko\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\". Ako ženu ma poslali do dôchodku. V tom čase som mala 36 rokov. Napriek k tomu by som ti radila brať tie dva roky ale bez pauzy! Neviem načo všetko pomáha, ale nebyť toho, že mi vysadili predčasne a ja som bola na príliš mladá, snáď by som nemusela prísť o maternicu a vaječníky. Bolo mi už vtedy vysvetlené, že sa to musí brat cca 2 roky aby telo si \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\"uvedomilo\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\ \\\\", že nemá fungovať ako predtým, nemala som mať ani len menzes. Doteraz nechápem, prečo mi prerušili liečbu Tamoxifénom. Magdaléna

majo 1

Vie mi niekto poradiť? lekár mi predpísal po skončení liečby tamoxifén lieky. Mám ich brať dva roky, ale majú príšerne veľa nežiadúcich účinkov. Nechcem znova dostať rakovinu tak ho beriem, ale bojím sa tých vedľajších účinkov. čo možem k tomuto lieku ešte užívať alebo existuje aj iný liek ako tamoxifén? Ak áno tak aký a prečo lekári propagujú tamoxifén. Ďakujem

mjaník

uvedené príznaky hovoria v neprospech obličiek,špatne pracujú , čo potvrdzujú aj tie opuchy-preliečiť obličky,akupunktúra