Aj toto sa dedi ???

Príspevok v téme: Aj toto sa dedi ???
januška

ahojte,chcem sa spytat ci sa dedi aj priebeh tehotenstva...moja mama mala aj pri mne aj pri bratovi dost problemy,musela vela lezat a brat ma aj slabu detsku mozgovu obrnu....je moze ze aj ja budem mat taketo problemy? teda myslim z tej dedicnej stranky ci je tam vacsia sanca,lebo problemy moze mat kazda zena.gynekolog mi uz povedal ze mam mensiu maternicu tak sa dost bojim... :((((

majki

Ahoj januška. Znova som tu, lebo na teba myslím a chcela by som ti niečo napísať. Možno ma budeš prirovnávať k tvojím rodičom ale ver že nebudem mieriť na ne. V prvom rade z tvojích slov je cítiť začínajúci materinský inštinkt ktorý je na začiatkoch velmi intenzívny, no časom sa mení na prirodzený. Materstvo vyžaduje a to vravím aj z mojej skúsenosti obrovskú dávku zodpovednosti, ryzík a následkov , trpezlivosti, stresu, lásky ktorú musíš jednakým dielom rozdeliť manželovi a dietatu, rozvahy, času a hlavne vnútornej vyrovnanosti. Riaď sa nie srdcom ale rozumom, lebo srdce občas robí chyby. Je na tebe samej či dáš život teraz alebo po skončení školy, stále tieto da sa to tak nazvať dávky musíš zvažovať! Neunáhli sa v rozhodovaniu unáhlene, lebo láska je slepá. Nesprav niečo čo môžeš neskôr lutovať a pouvažuj nad ľavý a pravým kolesom. Ak ti bude vyhovovať to čo spravíš tak si vyhrala no ak pohoríš tak ver, budeš lutovať a zkazíš si mladosť . Byť maminkou je to najlepšie na svete, kym sú všedci zdraví a šťastí. ak chceš študovať a mať zároveň bábo tak ja ťa velmi obdivujem, lebo ani ja nezvládam všetko čo naplánujem. Skrátka moje detičky su tu a ja ím robím maminku 24 hodín v kuse a čas je pre mňa samu len zúfalo krátky. Tiež som taká že za svije ratolesti dám aj život ale uvažujem tvoje vety a som rada že ích mám až teraz. Som v 28 veku akosi viac vyrovnaná zo životom a ver mi je to bezva!!! Tak napíš ako ti sadli moje slová, znesiem aj kritiku ale bude ma zaujímať tvoj terajší názor. Ahoj a drž sa svojho rozumu. Ja ti za to budem držať palce aby ti v živote všetko vyšlo tak ako si praješ!!

januška

:) ved aj ja uz pomaly vypinam pc lebo oci klipkaju.ale mas pravdu budem sa riadit sebou,a priatel bude uplne skvely ocko,co mi robi uplne veliku radost...ked sme sa spoznali tak mal take plany ze dieta a svadbu v 33 a teraz v 21 sa nie a nie dockat :D dufam ze este niekedy popiseme,dobru nocku :)

majki

Januška.Vieš, aj ja som mala také stavy. S manželom sme sa nemohli dopracovať za 2 roky k bábu. Tak som z toho bola zúfalá že so si dávala do detských dupačiek vankúše a robila som sa že je to moje živé a ako mi to bude pasovať. Teraz mám dve a som tá najšťastnejšia mamina na svete.Je pravda že s bábom je čo robiť a na štúdium ti času neostane ani sýl ale ak velmi chceš tak nikoho nepočúvaj ale riaď sa rozumom. zisti pomaly aký bude tvoj priateľ otcom a ako to budete zvládať. 4ím skôr tým lepšie mať bábo. Aj keď ti to uberie roky mladosti, nebude v neskoršom veku pociťovať ten generačný rozdiel. Ja teraz už idem do hajan, lebo si všímama že už robím hrúbky od únavy. Tak sa maj a znova ti odpíšem niečo ak nájdem túto tému.Paaa

januška

no ono je to take cudne lebo som len prvy rok na vyske,mam 20 a uz by sme velmi chceli babo...lenze neviem ako by sme to zvladali,ja som z ba ,priatel z ruzomberka...rodicia si ho este moc neoblubili a stale mi pripominaju ze najprv skola a potom rodina :( tak si svoje nenaplnene tuzby nahradzam aspon zistovanim info o tehotenstve :(

majki

ĎAKUJEM. Ka sa chceš o niečom so mnou poradiť a ukludniť tvoj stres s tehotenstva tak ma občas čakaj. Velmi rada sa rozprávam na túto tému.Držím ti palec!!!

RNG

Cast problemov vyplyvajucich z konstrukcie tela sa dedi. Ale detska obrna nie je dedicna zalezitost.
Ber hodne kvalitnych rybacych olejov alebo koncentratov, dnes sa to odporuca matkam pre lepsi vyvoj nervovej sustavu a mozgu plodu(3x2 gramy lososovy alebo koncentrat Max EPA).Obsahuju EPA a hlavne DHA, ktore inac v potrave dostaneme minimalne a nevieme si ich vytvorit
V USA ich zacali potichu pridavat aj do kojeneckej vyzivy, ovplyvnuje to totiz inteligencny quocient=IQ.
No a samozrejme ber nejake mineraly na kosti, aspon1/2 davku, lebo plod a neskor kojenie nemilosrdne rabuje telo o mineraly, viac, nez je clovek schopny zjest v jedle a stravit. Po porode a kojeni su zeny velmi casto ochudobnene o mineraly, a to nemusi dnes s doplnkami byt.

januška

dakujem majki :) take nieco som potrebovala pocut.este babo necakam ale uz sa s priatelom dost na to chystame.blahozelam k babatku :)

majki

Ahoj januška. Moja mama mala so mnou problémy tiež. Od 7 mesiaca strávila v nemocnici hore nohami. Ja som mala obe tehotenstvá v suprovom stave,perfekt, len oba pôrody boli katastofa. Oba som rodila za pomoci vyvolávania po 3 týždňovom prenášaní. Syn mal 4.20kg a dcérka 5kg. Rodila som prirodzenou cestou. Prvé bábo som mala v 25rokoch a druhé teraz pred 6 mesiacmi. Nestresuj, každá žena to prežíva ináč. Neprivoď si v mysli niečo zlé. 6ij na plno a ak čakáš bábo, tak gratulujem a neboj, myslím že dedičné to neni