klby

Príspevok v téme: klby
johnyt

aktivne sportujem karate a uz je to citit na mojic klboch.

Mam 3 problemy:
1. Laket pravej ruky-ak prudsie udriem dost ma to boli.
2. Bedrovy klb na nohe, preskakuje mi a pri kopani to boli.
3. klb hore na nohe, neviem ho opisat ale tiez ako keby preskakoval, napr. pri kruzeni nohou a ten am boli aj pri chodzi.

Vedel by niekto neico odporucit co by mi pomohlo, nejake cviky, lieky? budem velmi vdacny... za naozaj uzitocne rady co mi pomozu som ochotny posalt aj nejaky drobny prispevok penazny ;-) ... len nespominajte operaciu.. dakujem

johnyt

dnes som bol u ortopeda ten mi zas moc nepomohol, povedal ze to moze byt z rastu, ale to ja pochybujem. mal som zopar dlhsich pauz ale tym sa ten problem nestratil. taktiez e zaujimave ze pri behu ma to vobec neboli ale pri chodzi sa mi chodi tazsie

zds

johnyt, ak ta to nepotesi, toto je moj nazor:
- urcite na niekolkotyzdnov az mesiacov prestat s treningom!!! bolest je signalom, ze su tam zmeny, ktore navyse ciastocne blokuju pohyb. tie sa napravaju tazko az vobec nie, ak taka dynamicka zataz pokracuje
- pocas pauzy sa venuj regeneracii, potrabujes klbove puzdra, svaly okol aj chrupavky dat "dohromady"m, vid napr. rng
- po odzneni priznakov prehodnot, ci ti to naozaj stoji za to, videl som byvaleho majstra sveta v karate ako strastne dokaliceneho a to mal 51! tak toto nema vyznam
- alebo zmen tranigovu zataz, trenera. ak nic nepodniknes, moj nazor je, ze sa mozes prepracovat k trvalemu poskodeniu chrupaviek a to je je dost velky probelm.
Sorry, ak som ta nepotesil...

RNG

Tema na klby bola viackrat(koleno...)
Celkove treba dodat na regeneraciu materialy(gliky, zelatina(zivocisna), glucosamin, chondroitin, hyaluronicka kyselina,) a pomocne latky ako MSM, bromelain, serrapeptaza...)
Samozrejme k tomu spravne cviky(nie udery!)na klby(stretching), co stimuluje regeneraciu.