Zhoršený zrak

Príspevok v téme: Zhoršený zrak
michal99

Dobý deň,
mam 14 rokov od 11 sa mi dosť zhoršuje zrak, už mám cez -2.0.
Chcel by som sa opýtať, čo môžem robiť preto, aby sa mi zrak zlepšil, poprípade nezhoršoval.

Môže to byť preto, lebo väčšinu času trávim pri počítači, hoci mám LCD monitor ?
Niekde som čítal, že to môže byť tým sústredením na jeden bod a nedostatok žmurkania.

A ešte kedy mám nosiť okuliare ? Stále, keď môžem, al. len vtedy, keď potrebujem ?

Ďakujem za odpovede.

age44

no missso, to uz je fakt lepsie kontaktne sosovky. ja mam o trochu viac na obe a to uz nie je pekne :-) a kolko D mas v kontaktnych sosovkach?

age44

ta ocna gymnastika, je aj podla ocnych lekarov naozaj len proti unave oci, alebo pre dalekozrakych - aj pre tych vsak len v mladsom veku. pri kratkozrakosti je problemom vacsia ocna gula. logicky, ocna gula sa cvicenim neskrati, aby obraz dopadal priamo na sietnicu, nie pred nu.
vo vacsine pripadov sa kratkozrakost zastavi s rastom, t.j. okolo dvadsiatky, u chlapcov mozno o trochu neskor. v niektorych pripadoch vsak rastie kratkozrakost aj po ukonceni rastu, bohuzial. takze sa to neda ovplyvnit, sni nodsenim ci nenosenim korekcnych sosoviek.

karla

okuliare nosim od 9 rokov a postupne ako som rastla tak sa mi zhorsoval zrak,to mam nejaku vyvojovu chybu.mozno to mas aj ty a ked prestanes rast tak sa to zastavi,ja uz mam dva roky pokoj

nikaaaaaa

ja len dufam ze to nepojde vyssie ako to je aj ked by mi to mohlo byt vlastne jedno ked uz nemozem nenosit okuliare. pravu tu som sa docitala o tej ocnej gymnastike a dufala som, ze sa mi zrak aspon nebude zhorsovat, no aj po par tyzdnoch je to len horsie, tak uz neviem...

llullu

moj pripad to nie je, mne sa zhorsil v puberte a zhorsuje sa mi aj po nej. No a ocna gymnastika?? skor ako prevencia proti unavenym ociam, ale ak si kratkozraka, rast ocnej gule neovplyvnis...ale nechcem ta strasit, poznam zopar ludi, ktorim sa zrak naozaj zlepsil a paradox je, ze su to taki ludia, co odmietli nosit okuliare. Ale ja mam uz taku silnu kratkozrakost, ze bez cociek by som ani nevysla na ulicu a potrebujem ich aj na pracu s PC, takze vyskusat to nemam ako :)

nikaaaaaa

a prosim vas, myslite, ze by sa dal zabranit aspon ustavicnemu zhorsovaniu cvikmi s ocami? ak sa mi teda ma zrak zhorsovat, neviem, ci to ma vyznam. a pocula som, ze ak sa niekomu v puberte zhorsil zrak, v dospelosti okolo 20 rokov sa zvykne trochu zlepsit. je to pravda?

age44

llullu, mne na to ocna povedala len tolko, ze sa s tym treba zmierit. dobre, zmierujem sa, este stale nie dokonale, ale akonahle ma bolia oci od namahy, mam strach, ci to nie je nieco horsie. hrozia mi totiz aj ochorenim sietnice, ci jej odchlipenim, tak ako u ostatnych vysokych myopov. toho sa bojim. lebo je mi, pravdupovediac, jedno, ake sosovky kupujem, hlavne, nech to ide este korigovat.

llullu

age, to je fajn, ale radsej by som vynimocna nebola :)) nie tymto sposobom, tiez mam obavy, co bude o niekolko rokov...zlepsit sa to nemusi, hlavne nech sa to nezhorsuje :(