Zhoršený zrak

Príspevok v téme: Zhoršený zrak
michal99

Dobý deň,
mam 14 rokov od 11 sa mi dosť zhoršuje zrak, už mám cez -2.0.
Chcel by som sa opýtať, čo môžem robiť preto, aby sa mi zrak zlepšil, poprípade nezhoršoval.

Môže to byť preto, lebo väčšinu času trávim pri počítači, hoci mám LCD monitor ?
Niekde som čítal, že to môže byť tým sústredením na jeden bod a nedostatok žmurkania.

A ešte kedy mám nosiť okuliare ? Stále, keď môžem, al. len vtedy, keď potrebujem ?

Ďakujem za odpovede.

age44

toto prave keby sme vedeli, cim to je, ze kratkozrakost normalne rastie, kym rastie ocna gula, a u niektorych "stastlivcov" rastie aj potom..... ja patrim medzi nich. je to len u maleho percenta ludi, super, sme vynimocne :-(
az sa bojim, ze kym pojdem do dochodku, budem mat -15.
ja som, len tak mimochodom, nebola 6 rokov u ocnej, ze vsak uz nerastiem, ale citila som, ze nevidim dobre, tak som minuly rok zasla a sup, o dve dioptrie navyse. este teraz sa spamatavam... aj mne kazali vitaminy, ale ja to nejako zanedbavam. len bezne zijem na ovoci a zelenine, tak spolieham na to.

llullu

age44, ja mam 24 a stale sa mi kratkozrakost neuveritelne zhorsuje, pred niekolkymi rokmi mi tiez ocna vravela, ze najneskor do 20-ky sa to zastavi a potom mozem na laserovu operaciu. No ale stale sa to zhorsuje a viem, ze z toho dovodu ma nemozu ani operovat. Ked som sa na to pytala znovu svojej ocnej, len mavla rukou, ze u kazdeho je to individualne. Cim myslis ze to je, ved predsa ocna gula by mi uz rast nemala. Beriem vitaminy, snazim sa robit rozne cvicenia na oci, no ziadny vysledok.

lea

ja neviem, ci je to spravne, ale okuliare, ktore mi boli predpisane, ked som mala 13 rokov som nikdy nenosila (-1 dioptrie) a za 20 rokov sa mi zrak zhorsil minimalne. Myslim, ze keby som ich nosila, tak si oci zvyknu a myopia sa zvacsuje. neviem.

majka_s

vraj pomahaju cvicenia s ocami (pozerat napr. striedavo hore, dole, doprava dolava... ale nepohynat pri tom hlavou - len ocami)

age44

nika, ci si das alebo nedas dioptrie zvysit, tvoja kratkozrakost este bohuzial trocha porastie, kym sa neskonci rast organizmu. nijako to neovplyvni buduci stav tvojho zraku, akurat aktualne nebudes so slabsimi diooptriami dobre vidiet. navyse, oko sa musi viac namahat, aby co najviac zaostrilo a potom ta moze boliet hlava, alebo sa mozes citi unavena. ale chapem ta, tiez som sa stale branila zbysovaniu dioptrii, lebo ked si oko zvykne na vyssie, uz sa tak nesnazi. ale napokon, zacala som nosit sosovky a uz mi to potom bolo jedno, kolko mam dioptrii (pretoze od urciteho cisla uz skla nevyzeraju velmi dobre).

nikaaaaaa

Dobry den. ja mam 14 rokov a takisto sa mi asi od 10 rokov kazi zrak, aj ked sa snazim robit vsetko pre to, aby sa mi nenicil, napr. nesediet za pc alebo citat pri nevhodnom osvetleni, ibaze uz mam takmer -4D a nie a nie zacat vidiet dobre. v lete je to este ok, ale na jesen a v zime sa mi zrak vzdy zhorsi. je mozne, ze ked si nedam dioptrie zvysit, v lete budem vidiet lepsie ako teraz????

...

michal vela zavisi od tvojej diagnozy, takze len ocny lekar ti da najlepsiu odpoved.vo vseobecosti plati,ze ked dospejes/dorasties/vtedy sa zvykne zrak stabilizovat.