Priatel sa predomnou uzatvara..ako preklenut tu barieru..?

Príspevok v téme: Priatel sa predomnou uzatvara..ako preklenut tu barieru..?
dream

Ahojte, prosim poradte mi..Trapim sa kvoli priatelovi..Ma to doma dost tazke, mama od nich odisla, otec alkoholik, teraz babka s ktorou byvaju ochorela, nema sa o nu kto starat (a ani zaujem), este priatel mal teraz nejake zdravotne problemy..Ma asi pocit ze sa na neho vsetko sype..A mam pocit, ze sa zacina odomna odtahovat, myslim psychicky..predtym mi aj povedal co ho stve, teraz vidim ze je smutny a povie mi, "nechcem sa o tom bavit",ani mi nechce povedat co mu je..Akoby predomnou dusevne unikal,vytvaral si barieru za ktoru ma nepusti..Nie je problem v nasom vztahu,mame super vztah, lubime sa..ale uzatvara sa do seba..Co mam robit aby sa dokazal so mnou rozpravat o tom co mu je?Aby sme sa nevzdalovali?Prosim napiste.....

ewe

Neni to lahke,hlavne pre neho.Nenaliehaj,aby sa pred tebou otvoril,lebo to bude este horsie.Skus mu byt oporou.Nesnaz sa ho nasilu rozveselovat ak vidis,ze nema naladu alebo je smutny.Dovol mu,aby bol prirodzeny.Raz mozno pride taka chvilka,slabost na neho,ze ti vsetko porozprava.Potom sa mu mozno ulavi a bude uz na tebe,ako sa zachovas.Potom mu skus ponuknut pomoc.Ak ju prijme,vas vstah sa posilni a vo dvojici sa niekedy vsetko lepsie riesi a preziva.Niekto ma zivot jednoduchsi a zial niekto si ho poriadne odtrpi.Drzim palce,aby ste to zvladli !