Operacia nosnej prepazky

zuzic

misisi to info sa mi naozaj velmi hodilo, potrebovala som vediet sko to vlastne je. dik.
inac ludia, co ste robili predtym ked ste este nemohli podstupit operaciu? ja mam 15 a kvoli vyvinu mi nechcu dovolit septoplastiku a idem sa scvoknut z toho ze nemozem dychat. ako ste to predtym riesili?

Alenka_

Lenulienka
kto ťa operoval pred rokom? Si spokojna? Mna sa to pomaly skoro vratilo späť ten nos do jednej strany :-(

Alenka_

Mne pred pol rokom vyrovnavali aj prepažku zvnutra aj nos zvonku na plastickej chirurgii museli mi polamať kosti ale zda sa mi akokeby sa to trošku vratilo naspäť aj vam sa to niekomu stalo? Najviac je to vidno na fotke.

misisi1

Ja som podstúpila tuto operáciu pred rokom, nie je čoho sa báť. Nie je to veľmi bolestivý zákrok a ak má pomôcť tak prečo to neskúsiť! S odstupom času zisťujem, že mi to pomohlo!

marek234

ked som bol mensi tak hokejka mi vletela do nosa z lavej strany presne do prepazky...vadit mi to zacalo az ked som teda zacal rast kedy sa ta prepazka nejako deformovala az mi v podstate upchala pravu nosu dierku...mam ju taku prevalenu do pravej dierky...ako to operovali si presne nepamatam no viem ze som mal sliznice zrastene dohromady ci nieco take.. nejak to zle rastlo proste..ale nemam pocit ze by tam nieco lamali...neviem ze ci ma vyznam lamat chupavku kedze je ohybna a ma "pamat"

Oriesok_

Marek a tebe aj vyrovnavali nos spredu? Akože si ho mal aj do jednej strany? Že ti museli lamať kosti a tak? Alkebo ti robilli iba vnutornu prepažku?

marek234

a samotne vyberannie tamponov nebolelo no obvaz som mal neviem az kde v zaludku, takze ked ho vyberal mal asi tak kilometer a stale sa trel o nejaku sliznicu tak to bolo trosku neprijemne.. teplucka krv stekajuca do hrdla a tak podobne...

marek234

no mna tiez operovali na tu prepazku...noc som nespal pre plny nos tamponov, nervozny no prezil som...vytahovanie bol zazitok... dychat som dychal na obe dierky ...potom mi vyberal tie plasty z nosa a dva tri mesiace na to som mal prepazku ako pred operaciou...radsej mi tam tie plasty mali nechat... tesim sa na dalsiu operaciu v uvodzovkach