Krčné mandle - krvácanie

Príspevok v téme: Krčné mandle - krvácanie
barbinka

Dnes som šiesty deň po operácii krčných mandlí. Mám neuveriteľné bolesti hlavne uší pokiaľ si nedám paralen. Jem len dvakrát za deň a to malú misku buď pudingu, krupičnej kaše, alebo zemiakovej kaše. Pijem repíkový čaj, asi 1,5 litra denne a tak isto aj kloktám. Chcem vás poprosiť o tri rady:1. dokedy ma to bude takto bolieť?, 2. čo by som ešte mohla jesť??ale také, aby to až tak nebolelo?, 3. Do akej doby po operácií sa mi to môže rozkrvácať a prečo??? Tohto sa dosť obávam. Poteším sa každej rade. Dúfam, že mi niekto odpíšete.

lenss_ii

Takže ahojte. Mám 17 rokov a som 13 dní po výbere mandlí. Včera mi to začalo veľmi krvácať skončila som na pohotovosti kde mi dali injekciu do bedier a poslali ma domov. Krvácanie mi ustúpilo a potom sa zase objavilo. Bolo to neskutočné toľko krvi som prehltla že mi bolo už na zvracanie. Aj na pohotovosti mi povedali, že deti a starší ľudia to inak znášajú (myslel tým deti od 1-10r.) Takže ja len chcem takto poukázať že to krvácanie môže nastať asi hocikedy a to dodržiavam pitný režim a aj tak sa mi niečo takéto udeje.

Samo12

Tak sa podelím o svoj zážitok aj ja. Operáciu som podstúpil v lokálnej anestéze lebo som moc nechcel ísť do celkovej prebehla úplne hladko bez žiadnych komplikácií. V ten deň ma to bolelo minimálne len som to mal opuchnuté a trošku sa mk ťažšie dýchalo nosom. Na tretí deň ma pustili domov a tam som uz užíval len lieky ako nurofen a podobne takže to začalo bolieť trošku viac. Komplikácie nastali na piaty deň kedy mi to začalo strašne krvácat tak som sa musel vrátiť do nemocnice a museli mi už pri celkvej anesteze zastaviť to krvácanie. Na druhý deň som nič necítil a hrdlo som mal krajšie ako predtým avšak v noci to zase začalo krvácat a celý proces sa zopakoval. Som už z toho totálne na nervy a už sa bojím že kedy to začne krvácat znova a či to niekedy prejde.

osamjazdec

Viac ako liter vypijem, ale to krvácanie je s toho kašľu, lebo teraz nefajčím a tým pádom sa to tak trocha očištuje od tohto bordelu s pľúc. Ty si bola po koľkých dňov fit?

Strelka00

Musíš vela pit ,pretože sa ti to vysušuje,máš suchu tu ranu čo zapríčinuje krvácanie!!!A pomaly jedy aj viac(iba kašičky)abz si mandle zvykali!!! Ale hlavne pi pi a ešte raz pi!!Ja som vypila aspon 2,5 až 3 l. vody denne a vobec som nemala taketo problémy .

osamjazdec

Ahojte, dnes to je piaty deň po operácii, dnes som začal užívať Flector rapid proti bolesti, je to na predpis.Môžem všetkým doporučiť tento liek, pretože do pol hodiny, necítite žiadnu bolesť a môžete kľudne sa najesť, niakeho pudingu alebo jogurtu. Čo ale mňa najviac zaujíma je to ako sa vyhnúť nadmernému kašľaniu? Mám taký pocit, že to kašľanie môže za to moje krvácanie, ak my môže niekto poradiť, hoci čím, čo by my pomohlo zvládnuť tieto dni, tak by som bol nesmierne rád, Ďakujem.

ivka222

Ahojte. Mam 23 rokov a 6 den po operacii. Okrem toho ze mam neopisatelne ukrutne bolesti a kazdych 6 hodin sa dopujem flectorom inak by som neprezila, tak sa mi dnes z nicoho nic spustilo krvacanie. nastastie lekar bol taky milya dal mi sukromny mobil ze mozem volat cez vikend. Poradil ze okamzite lad na krk plus tabletky na zrazanie krvi. Krvacanie sa podarilo zastavit. Ak sa to zopakuje a bude dlhsie ako 5 minut tak treba ist na pohotovost. Dufam ze sa to uz nevrati lebo som nejaku tu krv aj prehltla a neskutocne ma k tomu vsetkemu boli aj zaludok. Takze ludia ak sa vam to stane tak prilozit okamzite lad a krv vypluvat. Dufam ze sa moje pooperacne utrpenie uz skonci skoro :(

fre-da

Ja som piaty deň po vybraní a zjedla som dnes iba polievku brokolicovu úplne rozmixovanu 75%voda:-(
Boli to... A algifen nezaberá. No nechápem že na ľavej strane vôbec necítim nič. Iba prava vždy ma boli aj ucho:-(

steblo

Zapchať uši:-)??? hhh. No dakujem teda. Vyskúšam. Si najmem nejakeho nezamestnaneho, nech mi uši zapcháva ked budem jest

delphia

steblo krvacanie je komplikacia, ktora sa moze vyskytnut v prvych dnoch po operacii. tyzden po - uz ta rana nie je taka cerstva a podla vsetkeho by uz krvacat nemala neboj....
mne rana zacala krvacat poobede v den ked mi ich vybrali a potom uz nie.
co sa tyka bolesti- je veli neprijemna, ale da sa pomoct - pri prehltani si zapchaj usi. malo by to trochu pomoct.
drzim palce a hore hlavu uz to bude kazdym dnom lepsie a lepsie

steblo

Ja som siedmy den po operácii, a pripadá mi to tak, že lavá strana sa hojí lepšie ako pravá. Aj pri prehltaní ma boli iba pravá strana. A to až tak, že mi tá bolesť vystreluje do zubov spodnych pravych a hlavne do ucha pravého. To je hrôza. A ked sa ráno zobudím, a dávam si prvé glgy vody, tak vtedy už viem, čo príde. To už ani nečakám, že by to bolo bez bolesti. Taka 30 sekundova intenzívna bolest ucha a zubov. Ale tabletkami to neriešim, lebo kvoli par sekundam bolesti sa to zrejme neoplati. Potom ked uz je ta rana "rozcvičená" tak je dobra. Podla toho ako ju namáham. Ja už som aj jedol masko, teda iba soté, ale také mäkké, aj rožky normálne nenamočené. Všetko ale treba tak dobre požuť, až potom prehltať. A ked to bolí, tak si dajte malého radlera:-). To pomáha.