TSH

Príspevok v téme: TSH
ja20

dobry den,mam mensi problem pri nahodnom teste mi vyslo tsh zvysene "5,28" pricom druhy faktor bol v norme. tiez mam zvyseny cholesterol tc 6.52 a aj ldl len neviem mkolko.unavena samozrejme som, akosi sa mi nic nechce,tiez mi padaju vlasy. hej a este som mavala problem s nepravidelnym menzesom tc upraveny pomocou HAK. moze ist o hypotyreozu aj ked druhy faktor je v norme?dakujem za radu

aljoska

ja20,tak to máš dobre.Mne na sone lekár povedal,že takú zdevastovanú šž dávno nevidel.Zapríčinené to bolo autoimúnnym ochorením.

ja20

milluska kde? myslis ze to pocka do obdobia po skuskach? strava nevravim ze obcas nejem maso ale snazim sa ho obmedzovat a tiez chodim behat. vytahy tiez nepouzivam, ci idem na 3 alebo 10 poschodie idem pesi. a stres no asi mam ale to je na dlho

milluska

Ja robim na endo amb, takze s istotou viem, ze hranicne zvys TSH moze poukazovat nalatentu HYPO a urcite nie HYPERfunkciu st.z.
Cholesterol byva u nasich pacientov casto zvys, ale ak je strava v poriadku, moze dost prispiet aj stres...

ja20

to kamoska> ja tak isto som mala to t4 v norme iba to tsh vyssie aj ked ja len 5.28 a ten cholesterol a dr mi vobec nepovedala ze to moze suvisiet. iba vraj nemam jest tucne, co sa snazim obmedzovat aj tak, takze tak.ale idu skusky tak endokrinologiu odlozim az po nich.