Vegetarianstvo - Ano, Nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo - Ano, Nie?
Vegetarian

Ahojte, som vegetarianom uz cez 10 rokov. Dostal som sa k tomu v podstate cez rodicov, kedze nic ine sa doma nevarilo a tak mi to uz nejak prischlo.
Teraz skor rozmyslam nad tym, ci je vegetarianstvo naozaj tak zdrave ako niektori tvrdia. Rozmyslam nad tym preto, lebo v poslednej dobe mam mierne kozne problemy na ramenach a neviem ci to nema nejaku suvislost s tym, ze mi nieco chyba.
Aky je vas nazor?

vegetka

Sa mozem len pousmiat nad nazormi, ze vegetarianstvo je poza, to moze povedat len niekto kto absolutne nechape co vegetariana vedie k nejedeniu masa. Nikto to nerobi preto aby sa na neho ukazovalo prstom, ze aha to je on, skor si myslim, ze by nam vyhovovalo, keby sa ludia radsej pozerali do svojho taniera a starali sa o seba. A nazor, ze ten kto je maso ma lepsiu a plnohodnotnejsiu stravu ako vegetarian je uplne pomyleny. Je ovela dolezitejsie aka je skladba nasho jedalnicka a nie ci tam maso je alebo nie.

smejka1

VEGETARIAN ahoj!moj ocino je hrozne masovy typ,vkuse y jedol len maso,a aj moja mamina ma rada maso...moja sesternica zacala machrovat ze je vegetarianka,dva roky nou bola,ale potom to prislo...mala vazne zdravotne problemy,pretoze ju zmohla chripka,normalna.ale tak,ze ak by ju vcas nepreviezli do nemocnice,tak by aj zomrela...mala strasne oslabenu imunitu..a co na to ja?ja som ochrankyna zvierat,a preto nejem zjadne meso...akurat tak trosinku kuracie biele maso,ine sa mi hnusi...ttak neviem ci je to AZ TAK ZDRAVe

mikaela

a prečo nie? Zo zdravotného hľadiska je to tá zdravšia alternatíva (ak dávaš telu dostatok proteínov inou formou) a čo sa týka chutí, ak vieš odolať mäsu, tak nie je čo riešiť. Ja som za

lusiana

Ahojte, tu je Lusia, chcem reagovat na mojho oponenta,ak sa neurazi,ze som ho tak nazvala.Mas pocit, ze ja tvrdim,ze clovek je bylinozravec? Pokial viem, tak v mojom prispevku sa o tom nezmienujem.Z casti s tebou suhlasim,nie je iste,napokon aj vedci vedu spory o to, ci clovek je bylinozravec alebo masozravec,...Suhlasim s tym, ze kazdy nech rozhodne ako sa bude stravovat.Moje vedomosti aj skusenosti hovoria pre vegetarianstvo.Typicke argumenty masozravca u mna neobstoja.Ako povedal jeden lekar, vegetarianstvo je otazkou vzdelania v oblasti vyzivy. Ak mam moznost vybrat si, ci dostanem po hlave s 50 g alebo 50 kg kladivom, tak hadajte, ktore si vyberiem?
A este sa chcem spytat neregistrovaneho prispievatela\"LUSI\"> mozes ma informovat blizsie o tvojej DP?Zaujima ma to. Tak dakujem.

macko

Boli zme predurceny k jedeniu plodou. To mam z Adama a Avy. Ale priroda nas zmenila na vsezravcou co sposobilo to ze adam a eva ziedli to zakazane jablko. Tak jedzme vse co hrdlo rače, pretoze Adam a Eva by to tak chceli.

Miluska

Aj ja som vegetarianka, pokial mas pocit ze nemaju dostatok zeleza co je v masku ako pise ELANISTKA tak zelezo obsahuju susene marhule, slnecnicove semiacka a tekvicove. pokial to zapijes pomarancovym dzusom mas davku zeleza ako lusk. dieta nech sa rozhodne samo ci bude vegetarian alebo nie. kazdopadne je to vec nazoru. ja by som zase nechcela by mi v crevach hnilo maso este dva dni...

brunca

pokial je vegetarianska strava pestra,obsahuje vsetky dolezite latky pre zivot neni problem.inak soja je podla mojho nazoru plnohodnotnou nahrazkou za maso. tiez som bola asi 3 roky cisto len vegetarianka,no mala som nejake zdravotne problemy takze sem tam maso musim.ale nechyba mi. ono je to aj krvnou skupinou, vychovou v detstve. myslim ze kozne problemy s vegetarianstvom nesuvisia. ak ti chybaju nejake latky,vitaminy tak ich telu dodaj. FE nie je len v mase.

E l á n i s t k a

jednoznacne ne
maso obsahuje Fe- zelezo a to je dolezite uz pre dedicky ja by som im to nikdy neurobila aby zili bez maska