Seborrhoe - seboroická dermatitída

Príspevok v téme: Seborrhoe - seboroická dermatitída
zdravie01

Zdravím, mám seboreu,hlavne na tvári v oblasti T zóny, ktorá sa prejavuje svrbením,suchou kožou,s lupinami a začervenaním.. Dosť často sa mi to vracia a doktorka mi stále vypisuje hormonálny krém, ale ja ho nechcem tak často používať, hlavne preto, lebo je to na tvári. Chcem a spýtať, či náhodou nemá niekto recept, ako by sa tomu dalo predísť resp.zmierniť príznaky? Skúšala som už veľa krémov, no bez značného zlepšenia.. Ďakujem za rady..

Deria

m23, gratulujem!:) su mudri ludia, ktori skusia aj nieco ine ako lieky, ktore vedia byt sice velmi uzitocne, niekedy dokonca nutne ale ktore vedia aj pomaly zabijat. chcem len dodat, ze pri tejto chorobe su o.i. prave b-vitaminy velmi potrebne ale treba brat cely b-komplex!

m23

Zdravím

Mám 21 rokov a seboreu som mal asi rok a pol vo vlasoch ale hlavne na tvári okolo nosa také červené škvrny, ktoré mi strašne vadili. Prečítal som strašne vela českých aj slovenských diskusií a článkov na nete a nakoniec som zistil že najdôležitejšie je detoxikovať telo a prestat jesť sladkosti a veľa cukru, ale radšej viac ovocia a zeleniny. Ja som mal aj dosť problémy s trávením. Pred troma týždňami som si čítal nejaké diskusie, čo komu pomohlo a po dobrých skúsenostiach iných som si kúpil aloe vera juice, probiotika, pyridoxin (vytamín B6) no a zinok - ale ten už beriem dlhšie. K tomu som si na tie červnené škvrny okolo nosa začal dávať tea tree olej zriedený s kokosovým olejom (v pomere asi 1-2 čajové lyžicky kokosového oleja s 4-5 kvapkami 100% tea tree oleja. Toto som si dával na tvár asi 8 dní a potom som asi 4 dni mazal gáfrovou masťou s ichtamolom. Za dva týždne mi červené škvrny na tváry úplne zmizli. Aloe a probiotiká budem brať ešte nejakú dlhšiu dobu preventívne a taktiež aj zinok a pyridoxin. Neviem či je to ešte potrebné ale pre istotu. Na vlasy používam šmapón head&shoulders mentolový - ten je najlepší a nikdy by som nepoužíval nič iné. Vyskúšajte či aj Vám toto čo som tu popísal zaberie, ja myslím ze určite. Ja som používal strašne vela mastičiek od biodermi, la roche posay, tabletky innoev dtox a podobne ale nič z toho nezaberalo a problému vás to nezbaví, poprípade je to len dočasné. A ďalšia vec určite okamžite vysadiť kortikoidy. Ja som ich nikdy nebral ale viem že je to to najhoršie čo môže byť a takisto by som nepoužíval mastičku skin cap. Veľa ľudí píše že im pomohla a že je to zázrak a podobne, ale keď ju vysadili problém sa im vrátil naspäť a bolo to ešte horšie. To znamená že by ste ju museli používať stále aby sa čevené fľaky opäť neobjavili. Myslím si že je to blbosť že sa seborei nedá zbaviť, že je to nevyliečitelné. MYslím si že celé je to o problémoch s trávenim, zlou stravou a zlým životným štýlom. Nechcem tu nikoho o ničom presviedčať a je na každom ako si túto radu vezme ale verím že takisto Vám to pomôže ako mne a zbavíte sa tejto nepríjemnej choroby.

Nechcem robiť reklamu ale vypíšem vám sem veci, ktoré som ja používal, a ktoré mi pomohli sa seborei zbaviť:

pyridoxin (1x denne)- Obrázok

zinok (15 alebo 30mg denne)

aloe vera juice (30ml ráno na lačno a 15 ml večer) - Obrázok

probiotika (2x denne - ráno a večer) - Obrázok

kokosový olej ( mal by byť panenský a najlepšie bio. On je najlepší na tie červené škvrny v tvári a v každom prípade je to príroda a nie žiadna chémia) - - Odkaz odstránený -

tea tree olej 100%( takisto velmy dobrý na červené škvrny v tvári.)

gáfrova masť s ichtamolom - Obrázok

ROBESPIERE

Zdravim Vas, mam pre Vas velmi zaujimavy tip. Seboreou trpim od 18 rokov, najprv sa to prejavilo vo forme malich okruhlych fliacikov po stranach nosa... v sucasnoti to mam skoro na celej tvari. Vyskusal som naozaj uz vsetko mozne, rozne kortikoidne maste, sampony, salicilovy olej, skratka kade co. Vzdy to malo rovnaky priebeh, zabralo to na par tyzdnov, neskorsie ked to zaberalo len par dni to bol ozaj uspech. Skusil som taky psychologicky experiment. A vyplatilo sa!!!! Lenze nie je to take lahke a chce to ozaj riadnu psychoanalizu. Myslim si, po svojich testoch sam na sebe, ze seborea je semafor na kozi, ze nezijeme spravne. NIe je to take jednoduche, ako ze: nestravujem sa spravne, nerelaxujem, atd. OMYL. Myslim si, ze seborea je o pristupe cloveka k zivotu a ako ho zije. U mna sa to rapidne zhorsuje, ked mi ide sebavedomie dole, ked cuvnem pred prekazkou atd. Skuste sa zamyslet nad tym, kedy sa u vas seborea objavuje a kedy zhorsuje a v akom ste vtedy psychickom stave... :o)

S3RiOU3

serius seboráči .. ja mam túto chorobu už niečo cez 5 rokov vo vlasoch a od toho svrbenia mi zriedli vlasy tak že pod svetlom to vyzerá ako keby som mal plešinu tak som si to dal pekne dohola aby som vedel kadiaľ tie fľaky idu a mam to viac menej na celej hlave takže keď sa teraz zapotím vo fitku alebo pri práci tak chodím jak červena čiapočka poraďte niečo fakt dobré a ešte otázka môžem dúfať že mi tie vlasy dorastú alebo už mam na to zabudnúť ? dík sewáás

viki222

Mne velmi pomaha vichy sampon proti suchym lupinam, je trochu drahsi ale jediny co mi zabera nielen na lupiny ale aj na seboreu vo vlasoch, urcite odporucam.

Ewka12

caute,ja mam kozne problemy odmalicka,robia sa mi ekzemy, som alergicka na nikel, a mam seboreu vo vlasoch,v zime sa to vzdy zhorsi,to svrbenie vo vlasoch sa neda vydrzat,stale sa skrabem mam tam same chrasty,doktorka mi dala gel flucinar,lenze viac mi ho ostane na vlasoch ako na pokozke ked ho pouzijem,a sampon Polytaf,ktory strasne smrdi,este tri dni mi z neho smrdia vlasy,nepoznate nejaky dobry sampon?

Ewka12

caute,ja mam kozne problemy odmalicka,robia sa mi ekzemy, som alergicka na nikel, a mam seboreu vo vlasoch,v zime sa to vzdy zhorsi,to svrbenie vo vlasoch sa neda vydrzat,stale sa skrabem mam tam same chrasty,doktorka mi dala gel flucinar,lenze viac mi ho ostane na vlasoch ako na pokozke ked ho pouzijem,a sampon Polytaf,ktory strasne smrdi,este tri dni mi z neho smrdia vlasy,nepoznate nejaky dobry sampon?

ajataka

Ahoj, ja som sa so seboreou trapila asi 5 rokov. Hormonalne kremy su svinstvo. Natrafila som na SKIN CAP krem, bez vedlajsich ucinkov, volnopredajny. Vtedy som ho este kupovala cez net, lebo v lekarnach nebol. Teraz ho je uz dostat aj u nas. Hotovy zazrak. Do mesiaca som mala pokozku ako babatko, natierala som kazdy den. Teraz asi 4 roky po, staci, ked natieram raz za 2-3 tyzdne, ked mam pocit, ze mam suchu pokozku, ale inak mam zdravu pokozku ako nikdy. Velmi odporucam tento krem!!! Je dost drahy, ale teraz mi jeden krem vydrzi aj rok dva. Stal okolo 20-25 EUR.

house

Mne pomaha pravidelne umyvamie aj 3 krat denne samponom Head&Shoulders.Zabera to.Krasne to bledne supinky opadaju a je pokoj.Teraz na jesen sa choroba zhorsuje pre nedostatok slnka.Dolezite je nezanedbat osetrovanie.Sampon nechajte posobit na kozi aj 10 minut a potom omyte vodou.