redbull----pomoc pri uceni

majo23

som si spomenul ze raz som cital na www.maxim.cz o liekoch ktore sa volne predavaju na lepsie prekrvenie mozgu pri uceni.bolo ich tam asi 7druhov.:-))

alina

redbull ti da kriiiidla :D nevem ci to pomaha pri uceni, ale pribrat z toho nepriberes, ja to vzdy pijem s alkoholom, na kazdej akcii aj zo 5 a zijem a som uplne stihla, nepribrala som ani deko..

RNG

Redbul je stimulant, ako kofein tein a ine. Po par dnuch prestane ucinkovat a telo potrebuje extra odpocinok.
Na permanentnejsiu lepsiu funkciu mozgu su takzvane NOOTROPICS, ktore sa delia na tie, co zlepsuju cirkulaciu(antioxidanty ako vitamin C, gingko, vinpocetin huperzin..)cistiace cievy ako lecitin, ktory je zaroven materialom na budovanie mozgu, tiez DHA:,
L-triptophan a 5-HTP na neurotransmitery a rozne aminokyseliny a ine ucinne na funkciu a vyvin mozgu.

Stimulanty obvykle podporuju metabolizmus, tj podporuju chudnutie.

barbinka

teraz nerozumiem. Proste neuškodia ti energetické nápoje za tie 4 dni, ale zas ich nepi od rána do večera. Ako ono je to je aj záťaž na srdce, takže s mierou. Ale ginko tabletky máš aj na koncentráciu, na pamäť. Ja som ich brala pred štátnicami.