Dlzka spanku

Príspevok v téme: Dlzka spanku
linda_s

Mam 19 rokov. Kolko hodin ste spavali v tomto veku? Neviem ci je to problem, no ja som schopna prespat aj pol dna, inak sa necitim prilis vyspana a oddychnuta.. No ten vydatny spanok mi ukrajuje prilis vela casu.. nejakych osem hodin spanku, to mi nestaci :(( Nie je to len otazka vikendu ze si dlhsie pospim.. stavalo sa mi ze som spala aj 14-16 hodin.. a to v obdobi, kedy som nemusela vstavat, takze som sa zobudila az sama prirodzene...

stasticko

cav ja mam 18 a velmi rada spim.Cez tyzden to veru nejde- skola no cez víkend som schopna prespat polovicu dna. Teraz cez prazdniny to bolo super...14-16...to je veru dost, clovek ma spat kym sa sam nezobudi a po prebudeni by sa nemal nutit dalej spat- je to akoby spal len tu dobu od prebudenia, vraj, no mne sa to stava ...!

lea

moja mama ma vzdy rano vyhanala z postele, ze sa nema spat cez den a ze privela spanku zabija mozgove bunky, ale brala by som jej tvrdenia s rezervou :-)

ninka111

Mne tiez nestaci nejakych 8 hodin. Potrebujem 10 az 11 hodin. A s rannym vstavanim mam teda problem, kedze neviem zaspat skor ako o polnoci.

ivuša

cau,Linda...no ja som v tvojom veku spavala podla toho, co mi dovolovali okolnosti..cez akademicky som nabehla na 5-6 hodinovy spanok a celkom mi to stacilo, dokonca este prvy mesiac prazdnin som spavala len 6 hodin, co si moj organizmus na to zvykol :( ... ale inak asi tych 8 hodin je naj,tak akurat :) ... ja napr ked spim uz velmi dlho, tak som eset viac unavena, ako ked spim len par hodin

agina

Linda uvadza sa, ze clovek by mal spat najmenej 8 hodin, aby si mozog a telo odpocinuli a zregenerovali sa.Su ludia, ktorym nestaci tych 8 hodin a su ludia, ktorym staci len 5 hodin.Je to vsetko individualne.Ku prikladu ja, aby som bola dobre vyspata, potrebujem tak 9-10 hodin. Ak sa ti ziada spat 14 hodin, nevidim v tom problem...ak sa necitis malatna, nemas problemy s tlakom, tak je to myslim v poriadku.Zrejme ti to ale robi problemy ak mas vstavat do roboty, alebo do skoly....