Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

RNG

Myself, ja mam zriedka depresie a na tie mi pomozu spominane doplnky, ale oja zena ich ma castejsie a tiez jej spominane doplnky pomozu. Ale cez diskusie a fora som pomohol viacerym a mooje rady su nakoniec len to, co som si precital z periodik lekarov, ktore odoberam uz vyse 17 rokov, kde adresuju problemy inac, ako bezni lekari, a s uspechom, napodiv.
kedze to ale nie je liekami, odsuhlasenymi fasrmaceutikami, patentovanymi chemikaliami, tak to bezni lekari nepoznaju, lebo sa to na univerzitach neprednasa.
Univerzity su pod silnym vplyvom farmaceutickeho priemyslu a prirodne doplnky su "spinava konkurencia", ktore im nici zisky z patentovanych liekov.

myself

RNG, no neuveris, ale hned som si myslel, ze s tym vystrenim to bude asi problem :)
A dovol mi este jednu otazku, viem ze si velmi casty prispievatel aj v inach temch ako su psychoporuchy, preto mi napada, neber to v zlom prosim, ale su tvoje prispevky v tejto konkretnej teme zalozene na tvojich osobnych skusenostiach (ci uz ty alebo niekto z tvojho okolia s tym bojoval) alebo su to iba teoreticke moznosti, ktore treba overit ?
Pytam sa lebo ma zaujima to co pisas a chcem tomu fakt verit, ale uz som sa zoparkrat namotal na najroznejsie teorie a vsetko sa okazalo byt bud negativne alebo neucinne (a finance narocne :))
Dakujem

denca6789

MILA HUBINKA. viem,ze jeto tazke,ver mi. ale musis to premoct,aj ked len na dvor. mate na slovensku uz jar, vies co by som dala za to keby tu bolo take pocasie. nic zle sa ti nestane,je to len strach,a verim,ze ho premozes. si silnejsia,nez on. si coskoro buduca mamicka,dokazes to. skus si verit.

denca6789

ahoj daniel. nie som sice studentka,ale trpim tym uz dost dlho. nemysli hned na najhorsie. viem ono tie stavy su desive. mal by si ist psychiatrovy. neviem ako ostatny,ale nemyslim,ze by to mohlo viest k ochoreniam co si pisal. a ked nechces brat lieky,dobry psychiater by ti aj s tym urcite pomohol. hlavne je,aby si to nenechal zajst daleko. to je len moj nazor. si mlady,mas zivot pred sebou,mozes byt v zivote uspesnym,tak nedovol nech ta o to oberie nejaka PP. DRZIM PALCE.

Daniel1990

Dobrý večer,

Chcel by som sa len "vyspovedať", pretože vo svojom okolí nemám ľudí, s ktorými sa dá o mojich problémoch hovoriť. Už to bude rok, čo žijem s PP. Teda mám ju zatiaľ preddiagnostikovanú len psychológom. Najprv boli ataky slabé. No postupne to silnelo až som sa dostal na úroveň, na ktorej som dnes. Ataky sú veľmi silné a časté, bolieva a točí sa mi hlava. Mám aj stavy derealizácie. Bývam veľmi podráždený a to sa spája aj s nutkavými a nepríjemnými myšlienkami. Okrem toho ma napádajú aj všeljaké bizarné veci. Dosť dlho som si myslel, že mám rakovinu alebo som závislý na drogách, proste kraviny. Vždy sa to začne diať keď som pod tlakom zo školy. Študujem na VŠ a som jedným z najlepších z ročníka a preto by som sa chcel s vami poradiť, ako ďalej. Totiž beriem na odporúčanie psychologičky Persen. Veľmi mi pomáha, no len chvíľkovo, potom sa mi hrozne chce spať a začne bolieť hlava. Snažím sa žiť zdravo aj športovať, no moc mi to nepomáha. Cítim sa hrozne unavený a vyčerpaný. Niekedy mám pocit na odpadnutie. Chcem sa teda spýtať, či tu je nejaký študent s podobnými problémami a ako to riešiť niečím prírodným. Totiž nechcem ísť hneď na chémiu. A taktiež sa chcem spýtať, že ak sa budem snažiť to liečiť prírodnou cestou a cestou"pevnej vôle", či je možné, že sa mi stav zhorší a tzv. "pretaví" do inej vážnehj poruchy -> schizofrénia, OCD, ťažké formy depresie. Pýtam sa preto, lebo ak je to možné, tak radšej navštívim psychiatra, kým nie je neskoro, aj keď teda chémiu nechcem, ale ak iná možnosť nebude, tak nebude moc na výber. Ďakujem vopred veľmi pekne za odpovede.

RNG

Zialbohu testy na mnozstva jednotlivych neurotransmiterov v mozgu sa zatial prevadzaju len pri pitvach, nikomu predsa nebudu na to brat vzorky z mozgu. Takze nam nezostava len skusat, co moze pomoct, podla pravdepodobnosti vyskytu. Nastastie je dost prirodnych neskodnych doplnkov, ktorymi sa to da adresovat bez rizika. Len treba postupne najst taky, co zaberie.Pripadne sa preventivne aj odmorovat, lebo mnpoho ludi ma problemy v mozgu spojene so zamorenim(tazke kovy,virusy, mikrobialne a paraziticke toxiny)

myself

RNG, dik za rady. Este taka dost primitivna otazka, ale existuje nejaky druh vysetrenia ako zistit v com je moj problem ? Mam zacat s antioxidantami, alebo je problem v nedostatku serotoninu, alebo ..... ?
Da sa toto vobec nejako zistit ?
Alebo, ake AD mi zaberu ? Preco moje telo neakceptuje 4 z 5 druhov AD ? atd

myself

Usmev :), dakujem za povzbudive slova a rad k tym mojim motaniciam hlavy. Ono, problem je v tom, ze u mna je to uz taky chronicky prejav - proste mota sa to kazdy den bez ohladu na situaciu v akej sa nachadzam. Je to nechutne a unavne lebo to uz trva takmer rok - vsetky moje behaviarno-kognitivne finty su fajn na prekonavanie nejakeho ataku, ale na dlhodobe problemy su neucinne. Ja viem, ze je to sposobene PP a nebojim sa, ze by som mal nador v hlave a pod. V tomto mam jasno - ale cele toto motanie neskutocne negativne posobi na moje sebavedomie a odhodlanie. Proste, nech sa na to divas akokolvek, je to kazdodenne trapenie, preto ked viem, ze mam mat nejake dolezite pracovne stretnutie som stresovany uz len z toho, ze zasa budem cely ten cas iba bojovat aby som to motanie nejako zvladol a aby som vobec trafil do tych spravnych dveri :) No a toto je zivna poda pre vyhybave spravanie, atd. Kua je to fakt o drzku - v prvej faze PP som bojoval s tym, ze som hocijekej banalite pripisoval nejake znamenie niecoho zleho - akesi predtuchy, a mal som uzkosti. S tymto som sa popasoval, zmenil som pohlad na veci a je to v pohode. Ale potom sa zacali vyskytovat problemy s motanim hlavy a to uz nieje take jednoduche :) Ale bojujeme, viem ze bude lepsie, len zatial nenastal ten spravny cas.
Drz sa :)

potockova

Usmev :) ano ano poznam, aj som to tam písala, presne ako opisuješ, mám pocit akoby mi to vyrazilo dych, tiež mávam rôzne divné pocity na srdci a neviem ich až tak presne opísať slovami, ale myslím, že to prebuchovanie je najnepríjemnejšie potom rôzne stavy, akoby mi vynechal jeden úder srdca, dalo by sa to zhrnúť, že asi pociťujem všetky arytmie, ktoré existujú :D Čo sa týka liekov áno beriem, zajtra to budú tri týždne, no stále nenastalo zlepšenie, skôr pretrváva to zhoršenie na začiatku liečby, ale dúfam, že to už ústupi.. Rozhodla som sa tomu napomôcť a zmeniť trošku svôj prístup k životu.. Už dva týždne sa stravujem zdravšie ako doteraz, snažím sa zhodiť prebytočné kilogramy, začala som si prerábať na komplet izbu, nová farba, nová podlaha, nový nábytok, takže ma to trošku zamestnáva v rozmýšlaní, viac športu, verím, že mi aj tieto zmeny pomôžu dať sa krok k zlepšeniu a tebe držím velmi palce :) Samozrejme všetkým, raz nám bude všetkým HEJ :)