Dlhotrvajuci kasel...alergia.?

Príspevok v téme: Dlhotrvajuci kasel...alergia.?
kurnos

Mam 21 rokov, sennu alergiu, ktora sa mi po dvoch poslednych letach stravenych pri mori zlepsila az vytratila. Minulu zimu som mal dlhotrvajuci kasel, ktory prestal po vyse mesiaci. Tento rok to zacalo opat v rovnakom case s podobnym priebehom. Z testov z krvi mo bol zisteny aj zapal aj zvysene hodnoty alergie. Kedze som nemal zvysenu teplotu, antibiotikami som sa liecil az pred tyzdnom, ale doteraz kasel nepresiel. Kortikoidne spreje urcene astmatikov by som nerad bral, kedze zatial mi astmu nediagnostikovali. Z diskusii som prisiel na viacero moznych rieseni a pricin. Kedze je obdobie suchych bytov a okrem toho byvam momentalne na internate kde je pravdepodobnost zvyseneho vyskytu alergenov, roztocov, prachu atd. domnievam sa, ze kvoli tomu mam kasel. Ako riesenie by pomohla cisticka vzduchu s jonizatorom a zvlhcovac v jednom.? Su tieto 3 in 1 zariadenia dostatocne ucinne.? Myslite ze by to vyriesilo moj problem.? Pocul som aj o akupunkture, ktora moze liecit aj alergiu.? Takisto som nasiel detoxikacnu medicinu... Co by ste mi odporucili.? Pripadne aku kombinaciu.? Nedavno som zacal brat aj Aerius, no zatial nezabral. Vopred dakujem za pochopenie a rady.
-----------
Článok na tému Kašeľ www.zdravie.sk

RNG

Na plucne alergie su dobre potravinove doplnky(antihistaminicke), ako:
Quercitin(2x500 mg)
Ester C 3 gramy
bromelain(2x600 GDU)
dumbier (1 gram cersteho korena)
GLA(pupalkovy alebo borakovy olej,3x1 gram
Omega 3 oleje, rybaci 3x2 gramy.

zuzana175

mily kurnos.ja mam kasel uz pol roka.a nevedia si dat so mnou rady.vsetky testy na krv a vytery som mala dobre.bola som uz aj u krcnej a aj tam som to mala dobre.koncom mesiaca som objednana na alergologiu.
ale co pises o tej vlhkosti vzduchu.moja doktorka sa ma stale dookola pyta,aku teplotu mame doma.ked jej poviem,ze 24 stupnov,tak ju ide porazit.a stale splieta,ze to zapricinuje ten kasel,aj ked si nezvhlcujem vzduch.
ale ten kasel mam predsa od leta a vtedy sme nekurili,tak podla mna to nema s tym nic spolocne.ale tiez je pravda,ze ked pridem z vonku-teraz zo zimy do tepla-domov,tak ten kasel ma chyti najviac.tak mozno ma trosku pravdy.
asi by ti teda pomohla ta cisticka vzduchu.ved to skus a potom napis,ci ti to prospieva. vela stastia

ethel

každopádne si daj urobiť kontrolné odbery,bolo by dobré dať si urobiť aj vyšetrenia u pneumológa (spirometria,rtg plúc,...)Príznaky,ktoré uvádzaš sú typické pre alergika.To že sa ti stav upraví po pobyte pri mori je normálne ale to neznamená,že ťa to úplne vylieči.Aerius si začal užívať a treba ho brať dlhodobo.Možno aj preto ešte nezabral,lebo máš v tele aj zápal.Mal by si sa dať poriadne vyšetriť na plúcnom,alebo alergológii,lebo síce astmu nemáš,ale ak sa nebudeš liečiť,môže ti v neskoršom veku prepuknúť.Samozrejme vyskúšaj všetko,aj akupunktúru aj prírodné produkty.