DANA- Vnútromaternicové teliesko ?

Príspevok v téme: DANA- Vnútromaternicové teliesko ?
mig

Ahojte, chcem sa opýtať na DANU tej ktorá ju používa. Máte tiež v mesiaci týždeň sylnejšie špinenie, týždeň čšisto, znova týždeň špinenie a potom sylné krámy??? Aj to či sa z Dany priberá, lebo moje kilá idú hore a neviem sa ích ztriasť. Mám ju už 8 mesiacov a dosť mi tieto veci vadia. Mám aj častejšie výtoky a svrbenie. Poradíte??

3jana

ja môžem danu len odporúčať, ja ju už mám druhý-krát a neviem si ju vynachváliť. lekárka mi odporúčala tú bez hormónov, takže si zbytočne s hormónmi nezaťažujem organizmus, pretože tie veľmi zle znášam. chodím pravidelne /raz ročne/ na prehliadky, takže ak by sa vrastala, lekárka to hneď zistí. lekárka mi vravela, že problémy s vrastaním majú tie, ktoré nechodia na pravidelné kontroly.

mišík

čaute baby, som tu nová, chcela by som sa spýtať ešte na vnutromater. teliesko DANU. Som už po pôrode mám dve zdravé deti a už by som nechcela mať ďalšie, veď už mám aj nato svoj vek. Predtým som užívala tabletky Triregol a bola som snimi spokojná užívala som ich 9 rokov a nemala som žiadne problémy. Teraz mi gynekológ navrhol DANU, tak neviem či si to mám dať, alebo si rovno podviazať vaječníky. Poradíte mi dík.

ket82

ahojte, musim si ist datvybrat danu . Ak by som nemala zdravotne problemy nechala by som si ju, mala som s nou dobre skusenosti. Viete mi povedat ci sa jej vyber robi v celkovej anesteze???? Lebo ked mi ju zavadzali strasne ma boleli vajecniky asi hodinu . Bojim sa preto jej vyberu, aby som zase nemala take bolesti .

Dakujem

zuzana12345

ja som mala tzv.tečko sedem rokov.Spočiatku som mala menštruaciu aj dva týždne potom desať dní pokoj a opäť to isté. Chcela som si ju dať vybrať,ale lekárka mi povedala aby som ešte skúsila kornutamín vraj sa to upraví.Aj sa upravilo.Je pravda že 2-3dni pred menštruáciou som mala špinenie ale iné problémy som nemala.Nebolievalo ma vôbec brucho ako predtým.Po siedmich rokoch som si ju dala vybrať ani som necítila a mala som ju von.Vraj sa mi už sama zosúvala,časom by mi asi bola vypadla.Prešla som na tabletky ale po troch týždňoch som ich musela vysadiť bolo mi hrozne.Odvtedy nemám nič.Viem že to nieje zdravé takto zasahovať do organizmu,len píšem svoju skúsenosť.

sissssa

ja som bola nedavno v nemocnici na gynekiologickom oddeleni a v izbe sol lezala s zenou v strednych rokoch. Mala zavedenu danu. Pod nou sa jej vsak dlhsi cas zacali tvorit infekcie a zapalove procesy a teraz ide na operaciu. Potom co som videla co si prezivala za bolesti a nervy tak takuto antikoncepciu NIKDY

ajinaa

ja som mala Danu(no tie kramy fakt brutál), ale nemala som nikdy problémy. A keď prišla novinka Mirena, tak som si ju zaviedla. a som spokojná. Ale tiež ma trápy pocit, aby sa v budúcnosti nevyskytli problémy. Predsa je to trochu zásah.

vierka

to je v poriadku.len ja som sa už vo viacerých témach čo sa týka dany alebo mireny vyjadrovala,tak sa nechcem opakovať.Mám k týmto veciam nejaké výhrady,ktoré mám z praxe.Už len samotné vyberanie dany je "zážitok",ktorý vo mne ostal.A to som len asistovala doktorke.