DANA- Vnútromaternicové teliesko ?

Príspevok v téme: DANA- Vnútromaternicové teliesko ?
mig

Ahojte, chcem sa opýtať na DANU tej ktorá ju používa. Máte tiež v mesiaci týždeň sylnejšie špinenie, týždeň čšisto, znova týždeň špinenie a potom sylné krámy??? Aj to či sa z Dany priberá, lebo moje kilá idú hore a neviem sa ích ztriasť. Mám ju už 8 mesiacov a dosť mi tieto veci vadia. Mám aj častejšie výtoky a svrbenie. Poradíte??

vierka

Bobika1,veď to je už dávno známe,že s danou je riziko rakoviny omnoho vyššie.ja osobne som tiež proti,ale o tom som už písala.

bobika 1

bože baby ja by som si danu NIKDY nedala, moja mamina ju mala dlhé roky a dostala z toho taký silný zápal, že sa jej to zvrhlo na rakovinu a už tu medzi nami nie je- mala 47 rokov, iste bola to aj jej chyba, lebo si zanedbavala povinne prehliadky ale aj tak je to cudzie teleso ktore neustale tlači na sliznicu, ale to je len moj nazor, nemusite sa s nim stotožnovat, proti gustu žiaden dišputát ako sa hovorí....

nelka

moze mi niekto poradit. mam zavedenu danu od augusta tohto roka. menzes som mala doteraz pravidelny na 25. den ale tohto mesiaca mi to akosi nevychadza. asi uz tyzden mam hnede vytoky zozaciatku ma bolelo aj v podbrusi a menzes meska 2 den. co to znamena.ma niekto podobnu skusenost? co mam robit? dakujem za rady a odpovede

vierka

prečo by m,ala mať nárok na novú bezplatnú danu?veď stačí ju zasunúť späť,jasné že v prípade,ak nevyšla celá von

evica214

ahojte, potrebujem poradiť, dcéra má 2 roky zavedenú Danu. Začala mať bolesti a zistili jej, že Danu má povytiahnutú. Teraz nevie či má nárok na bezplatné zavedenie novej, alebo to má vzdať.

mig

eliška, píšem až teraz, ale možno si to prečítaš. Už asi 5 mesiacov Danu nemám lebo som sa na ňu nasr..... . Tak som ju dala vybrať až za ňou blesklo a keď som to čudo uvidela ani by som si ju tam v živote nedala. Teraz beriem Belaru hak, a je mi dobre. Teraz práve naopak, krámy prídu na chlp presne, len sú také slabé že ani nemusia byť a po večeroch nemám vôbec. Mala som s Danou strašne sylné krámy a dlho aj 7-9 dní. Teraz tak dohromady 3 dni. Som rada že je von. Pááá Macik tebe vravím že ja pred rokom som platila celkovo 940sk. Paaa

eliška

Ahoj mig,
ako si s Danou dopadla? Ja mám príznaky ako ty, špinenie, menzes, špinenie. Danu mám takmer 3 roky a problémy nastali asi pred 4 mesiacmi no a na gyndu až v júni. Vybral ju doktor cez menzes, špinenie, či to bola infekcia? Odpovedz. Ďakujem. Lenka

licka

Dievčetá, nechcem vnucovať nikomu svoj názor, ale ja som danu nikdy nemala, ani by som si ju nedala z jednoduchého dôvodu: mala by som výčitky svedomia. Dana funguje tak, že nezabráni oplodneniu a počatiu, ale zabráni usadeniu oplodneného vajíčka v maternici a tým aj jeho ďalšiemu vývinu. S tým by som asi nemohla žiť. Ale keďže život sa chce presadiť za každú cenu, nie vždy to výde, preto tie potraty. Skúste radšej niečo iné, sú aj jednoduchšie a menej drastické metódy antik.