Potrebujem pomoct!!!

Príspevok v téme: Potrebujem pomoct!!!
menty

Dobry vecer.Som muz,mozno sa zda smiesne ze co tu robim...No mam vazny problem s priatelkou ktoru nadovsetko lubim.Neprisiel som si sem vylievat srdce,ale pre radu ktoru asi sam nebudem schopny vgyriesit. Ide o to ze priatelka priblizne asi jeden rok prijma iba ranajky,denne,cize kazducky jeden den ci prideme o polnoci domov tak musi cvicit.Ide o to ze sa mi zda ze je uz dost schudnuta,neviem ci to je normalne mat 184 cm a 67kg.Denne je asi dvadsat krat na Wc,urcite viem ze nezvracia..Velmi sa bojim o nas vztah lebo sa to zacalo odrazat aj v nasom zivote.Chcem sa Vas opytat,alebo ake mate skusenosti s tym ze ked mate partnera,ci mate chut na vsetko ako v beznom zivote,ci sa nezacne menit aj citova stranka voci partnerovi,a chut na tie pritazlive chvile.Lebo ja nechapem co sa to s nou robi.Dost sa zmenilo medzi nami vsetko.Jednoducho som aj ja v koncoch.Ale ona stale cvici a dokjopy je iba ranajky,cerealie.Ved takto nemoze dlho existovat.Pisem v zaujme zachovania vztahu,je to zivotna laska a strasne sa obavam o to co bude..Podla mna je to vsetko sposobene tym ze nema dostatok vyzivy a vsetko sa odraza do bezneho zivota.Dakujem Vam za Vase rady,ako mam na nu vplyvat,lebo uz sme v dost vaznej faze a to takej ze je alergicka ked jej poviem ze nemusi kazdy den cvicit,a ze zdrave je jest aj maso,obed,a nieco male na vecer.Nerozumiem nicomu....

zazie2112

7 kilo je vela, nemyslim, ze v dnesnej dobe nema dost informacii o PPP, skor si to nechce uvedomit, to je zle. Skus to, moc drzim palce a daj vediet.

menty

Ide o to ze to nevyvracia,ja tomu nechapem,ale brala aj nejake veci na na prehnanie.Casto je na WC.Za poslednu dobu schudla si 7 kg,nezda sa mi to az take extremnme ale je to dost na tu vysku lebo to uz zacina byt nepekne..Ja neviem uz ako s nou prefovorit,lebo co poviem je zle,a bere to ze ju stale otravujem s tym istym problemom o ktorom ona nevie.Nechapem.Dam vediet ako to dopadlo.Dakujem za rady velmi pekne.

zazie2112

Akoze vaha nie je taka strasna, ale zas my chore baby mame trosku ine oci!Takze to nie je bohvieaka zaruka objektivity, to zahrna aj mna. Ale predpokladam, ze to schudla asi prudsie, mozno ma tazke kosti, to je individualne- ja som mala aj 49 kil na ale vyzerala som na 44 lebo mam tazku kostru. To najtazsie bude otvorit jej oci a dosiahnut, aby si uvedomila ze ma problem a zacat ho riesit.Drz sa!

romanka

menty, tvoja priatelka ma poruchu prijmu potravy, s ktorou suvisi zmena nalady, vysoka podrazdenost, znizeny zaujem o partnersky vztah a celkovo o vsetky vztahy:(
presne tieto priznaky mam aj ja, ale je to silnejsie a dominantnejsie, ale neviem co by pomohlo v tomto, musi ona si uvedomit kde sa nachadza a kde sa chce nachadzat
ta vaha je v celku v norme podla mna, schudla za poslednu dobu? pri takomto stravovani musi extremne rychlo schudnut
neviem ale co ti poradit ale mna osobne tiez vytacaju tie poznamky ze uz necvic alebo aj to jedz lebo je to zdrave (mne totiz nejde o zdravie ale o chude telo) :(
tolko, ale drzim palce, verm ze sa to zmeni a budete si znova uzivat lasku ktora je medzi vami

zazie2112

Ahojky, ja ti rozumiem, pretoze je jasne ze takato choroba sa vzdy odrazi vo vztahu. So mnou to prezili 2 partneri, prvy to ignoroval, tak som sa s nim aj rozisla po 2 a pol roku...druhy mi velmi pomohol. Tvoja frajerka ma velke stastie, ze sa takto o nu zaujimas. Jej vaha je nizka ale este horsie je to, ako k nej prisla, to co robi je podla mna uz rozvinuta anorexia, najlepsie co mozes urobit je sa s nou porozpravat a povedat jej svoj nazor,ale opatrne, hlavne jej povedz co citis a ze ti ublizuje a ohrozuje to, co je vam take vzacne. Na mna to zabralo, ale priprav sa, ze to nebude lahke. Budes musiet bojovat.