NEVIEM SA SUSTREDIT NA UCENIE ....

Príspevok v téme: NEVIEM SA SUSTREDIT NA UCENIE ....
lllll

:(( fakt sa neviem.. dakedy mam take dni ze wau.. naucim sa vsetko skoro.. a vojde mi to do hlavy.. ale väcsinou to tak neni.. nic neviem pochopit vlastnymi slovami.. vsetko sa musim biflit.. a uz aj to biflenie mi trvaa celu vecnost... a ked ide o vypocty tak som totalnee mimo ! neviem to pochopit.. uz ked len pomyslim na ucenie ma boli hlava.. pijem caj s gingkom. ale nevidim ziaden rozdiel :((

WHISPER

pokial niekto neni lakomý - zapožičia si od autoškoly testy so spravnymi odpovedami za 10€ je to u nás.. potom tych 10€ clovek dostane nazad... rovnako je to so zapožičaním knihy-vyhlášky

po sprvávnosti - najprv si treba prečítat knihu, no a potom testy robit..
lebo potom to tak aj v premávke vyzerá ked niekto nepozná pravidlá cestnej premávky...

Ylap

Ja som na testy z autoškoly mal CD na počítač ktoré som som si vypítal od autoškoly zadarmo som ho mal a po skúškach som ho vrátil.Neviem či každá autoškola to tak má. Ja som sa z cd naučil všetky značky tak križovatky .Potom som si urobil testy všetky a potom ešte raz všetky testy.
Dúfam že ti to pomohlo.

jaja

moniqa87 ja som bola na prijimackach na medicine,prospech sa berie do uvahy len ak zmaturujes z predmetov biologia a chemia na na 1 z Acka.a ak mas suprovy priemer..moj nazor-neoplati sa cez strednu tak stresovat kvoli znamkam,aby si mala len jednotky,da sa naucit na prijimacky,nie je to az take tazke a jedno vam poviem-uz mi lezie nanervy ako kazdy hovori o medine,ze aka je tazka a ze stale sa len treba ucit-mam kamosky,ktore tam chodia a poviem vam,ze ta skola nie je az taky postrach ako sa vravi a jedna baba tu pisala na fore,ze tiez tam chodi a ze hlavne je nechciet vediet vsetko a v tom ma uplnu pravdu!presne to sa snazim povedat-zivot nie je len o uceni,treba si spravne rozdelit priority ako si aj ty moniqa napisala a vsetko ide:)

moniqa87

ako ktore skoly... najdu sa aj take ktorym na prospechu nezalezi a treba robit prijimacky, su take ktore vas zoberu len na zaklade stredoskolskych vysledkov a su take co sucasne pozeraju na znamky ako aj na prijimaci pohovor
no a co sa ucenia tyka, musis si stanovit priority, ja som v prvom rocniku na gymnaziu tiez chcela vsetko perfektne zvladat a ucievala som sa castokrat do neskoreho rana, chodila som s kruhmi pod ocami a z nicoho som sa netesila, potom mi jedna kamaratka za to poriadne ponadavala, videla, ze nevladzem, ze ci si chcem dozivotne pokaslat zdravie kvoli nejakej znamke... tak som postupne zistila, ze netreba mat az take uzasne znamky a to co ma naozaj bavilo v tom som sa vobec nezhorsila, akurat som bola stastnejsia a lepsie som sa citila...
ale tak musis si najprv stanovit ciel, myslim na aku vysku chces ist, zistit si podla akych kriterii beru a potom sa podla toho orientovat, lebo ak by to bolo naozaj pravo, alebo medicina, tak to mas co robit cele noci az do matury a to nehovorim o uceni do skoly ale na prijimacky, ale ak neplanujes ist na takuto skolu, ak planujes ist trebars na ekonomiku tak si zisti ake su na tej skole profilove predmety a venuj sa hlavne tym... to je asi vsetko, snad ti to trocha pomoze

jajka

hmmm no neviem ci mas pravdu s tymi znamkami lebo ja som v 17 tiez chodila na oa a zacala som kaslat na ucenie lebo ma to uz nebavilo a zhorsil sa mi prospech na trojky, a hoci som v dalsich dvoch rokoch mala dobre znamky, na prijimackach na pravo ma nevzali prave kvoli tomu pokazenemu priemeru, neviem ci teraz posudzuju priemer zo strednej

jaja

a ver tomu,ze znamky ake mas neovplyvnia skoro v ziadnej miere to ci sa dostanes na vysku,alebo na aku....dolezite ej potom spravit prijimacky a tym sa budes venovat az ked pride cas:)

jaja

viem,ze to znie ako klise,ale znamky naozaj nie su najdolezitejsie,ale aby si si nieco pamatala..uc sa co ta bavi a comu by si sa chcela viac venovat a ostatne predmety nemusis mat na jednotky:)no ale praveze taka motivacia by bola fayn,pretoze keby sa to naucis co treba,tak si s cistim svedomim potom mozes robit co chces:)viem,ze je niekedy toho tak vela,ale netreba to brat az tak vazne:)

lllll

mam 17, som tretiacka na OA ... vela od nas chcu na tej skole !! hmm tak mne nepomaha zadna taka motivacia.. potom furt myslim na to a vykaslem sa na ucenie a radsej idem pozerat telku abo tak.. ale inac mam dobre znamky.. jednotky-dvojky.. len beriem velmi vazne to ucenie ! to je proste uz vo mne.. od zakladnej ! ale uz nevladzem.. a viem ze odo mna ocakavaju rodicia ze pojdem aj na vysku.. ale ja to nezvladnem ! uz sa nevladzem ucit !!