Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

RNG

face,, obycajny zachvat to bol. A cim dlhsie, tym sa spotreba neurotransmiterov zvysovala a ich hladina v tele znizovala.
Kedysi sa tomu hovoril hystericky zachvat.
A zrejme si zacala aj hyperventilovat(vzlykanie, prudke dychania) takze sa ti k tomu pridala aj hyperventilacna tetania.A to ti uz celkom vykolajilo funkciu tela.
Musis sa naucit poznavat prve priznaky toho a obratit trend, ci uz psychologicky(autosugescia, meditacia v tichu),
ci uz mechanicky(thai chi, yoga, pokojne dychanie)alebo zobrat si nieco na ukludnenie
(SJW, mineraly, vitaminy B, SAM-e, GABA, choliny....)

RNG

katka 30, ked si myslis, ze pre pokoj duse ti netreba vediet skodlive ucinky drog, len tie, ktore su priaznive, tak mi pripominas pstrosa, ktory si schovava hlavu do piesku, lebo nechce vidiet, co sa deje.
Ale v skutocnosti ani pstrosy to udajne nerobia, takze je to zrejme vyhradne vlastnost ludi....
Videl som na vlastne oci plno ludi, ktori boli uplne zniceni antidepresivami, preto sa snazim ukazat, ze existuju ovela bezpecnejsie prostriedky, ktore zialbohu lekari povacsine nepoznaju a uz vobec nepredpisuju.
Ak hovorenie pravdy povazujes za zlu sluzbu, nuz ako sa hovori:
"komu nie je rady, tomu nie je pomoci", zi si v svojom umelom svete daleko od reality.
Ale nenut druhych, aby zili v tom istom imaginarnom svete.
Ano, realita je niekedy surova, ale aj lekar niekedy musi rezat nozom, aby odstranil chore skodlive tkanivo.

face

Som rada, ze sem mozem napisat, lebo viem, ze zijem. Vcera som myslela, ze umriem. To som este nikdy nic take nezazila. Zacalo sa to obycajnymi myslienkami, lebo mam obavy o svoju buducnost. Zacala som plakat a potom sa to spustilo. Stale som len revala, bola som neskutocne napata a nervozna, priserne ma bolela hlava. Rodicia boli pri mne a nevedeli co sa to deje, snazili sa ma upokojit, ale kazde ich slovo mi islo na nervy a este viac ma rozbolela hlava. Nemohla som mysliet, ani im odpovedat. Nezmohla som sa jedine slovo. Potom akokeby som sa nemohla poriadne nadychnut, musela som sa strasne snazit a dychcala som ako keby som zabehla maraton, ale aj tak som mala pocit, ze sa zadusim. Chcela som sa najest, ale prislo mi zle a neskor som vracala, ale iba vodu. Stale som mala depresivne myslienky, dokonca som rozmyslala nad tym, ze by som si zabodla noz do brucha, to by mozno prehlusilo tu bolest duse co som citila. Myslela som, ze ak sa teraz nezblaznim, tak asi uz nikdy. Nechapem co to bolo.

Navy

Katka, to je síce pravda, čo píšeš, ale skús sa zamyslieť nad tým, ako funguje klasická medicína. Ak nepoznajú príčinu choroby, tak liečia symtomaticky, čiže snažia sa tlmiť príznaky. Stačí si prečítať v manuáli každého psychiatrického lieku vedľajšie účinky, a nájdeš tam podobné veci, ako spomenul RNG. Potláčať príznaky a neliečiť podstatu depresie, tak to sa mi nezdá najrozumnejšie, a to hlavne vtedy nie, keď pri tom potláčaní príznakov je kopa nepríjemných, až toxických účinkov. Každý má právo sa rozhodnúť, ale myslím si, že je dobré toto vedieť. O detoxikačnej medicíne sa môžeš dozvedieť napríklad tu: www.joalis.cz

katka30

RNG - ved ty si deep uplne vyplasil. Keby si to napisal mne, tak sa z toho zru........niekedy mysli nato, ze tu nepises nejakym bacharom, ale ludom, co maju problem a snazia sa ho vyriesit.

RNG

mirtazapine posobi na hladinu serotoninu ako aj na hladinu norepinephrinu(noradrenaline), ale o nic viac, nez SJW, hoci inaksim mechanizmom.
Je to ale navykova synteticka droga s plno bocnymi ucinkami, od halucinacii, zvyseneho apetitu, derealizacie,ospalosti, zavratov a puchnutia,
menej caste ako
mania, syndrom nepokojnych noh, zachvaty atd az po
vzacne podla vyrobcov, ako poskodenie pecene a agranulocytoza.
Navyk je silny a zbavovanie sa drogy dlhodobe.
Pri nahlych snahach sa zbavit drogy to vedie, k manii, panickym zachvatom, nespavosti atd.

kajik

pre elesar:neodišla som nemam kam iba som požiadala o rozvod.preto je to peklo bo zostavame v jednom byte.zatial neriešim byvanie čakam na papier o roz.a potom sa pustim do riešenia byt.otazky .nemožem to riešiť všetko spolu na to nemam sil ,iba postupne tak je to pre mna najlepšie ale tvoju radu si beriem k srdcu preštudujem čo len možem a ozvem sa ,až o dva tyždne teraz odchadzam za pracou do zahraničia,tak sa všetci mavajte držím palce a pomahajte si

elesar

KAJIK...jasne, v prvom rade si treba uvedomit, alebo snazit sa hladat, co depky sposobuje. pises, ze od manzela si odisla, no depky ostali. preto by ti mozno mohli pomoct prirodne AD. nebudem tu pisat o poyitivnom postoji, fyzickej aktivite a pod. lebo to, yda sa velmi dobre ovladas. preto hovorim skor o vitaminoch (B, C, mozno D), mineraloch (hlavne Mg, mozno Ca) a potom prirodnych AD, extraktoch z rastlin - 5-htp a sj. johns wort. neviem ci ich poznas, velmi vela bolo o tom pisane v historii tejto temy, tak mozno ak si to mrknes a vyskusas, mohlo by to u teba byt uplne bey depresii. mozno :))) drzim palce.