Depresia

Príspevok v téme: Depresia
layla

Caute vsetci!Rozhodla som sa zalozit tuto temu pretoze ma uz dlhsi cas zoziera prave depresia..ja sa proste neviem z nicoho tesit:(mam len 16 rokov ale velmi sa trapim,hocico ma dokaze rozhodit,nikdy nie som stastna a mala som uz aj take myslienky na samovrazdu:(prosim kto ma podobne problemy nech mi napise alebo poradi co s tym mam robit,ku psychologicke som chodila ale nepomohla mi a lieky brat nchcem.

Súvisiaci obsah

elesar

FARMACEUT... ak menim nicky tak iba elessar a elesar, aby som sa nemusel neustale registrovat. takze tvoje dohady okolo mojich udajnych inych nickov su scestne. to len na upresnenie, odmietam sa tu dalej dohadovat s ludmi, ktori neprijmu iny nazor, ani keby bol ocividne spravny. budem diskutovat, ak bude diskusia na urovni...diskusia o tom kto ma aky nick a o tom, ze doplnakami si clovek iba skodi a nic viac, uroven nema.
p.s. rad budem "vyhadzovat" peniaze za doplnky aj nadalej :)))

maja25

To posudzuje posudkový lekár, ale o invalidných dôchodkoch pojednáva zákon 461/2003..tam sú aj uvedené choroby z povolania..a všetky s tým súvisiace veci.. v každom prípade kôli závažnej depresii ľudia do invalidného dôchodku odchádzajú..to je fakt..ale tu odporúčam poradiť sa s psychiatrom. Je dôležité kedy choroba vznikla, akého je stupňa, ako dlho trvá, ako obmedzuje život a všetky tieto veci musí revízny lekár komplexne posúdiť. ja by som sa najprv poradila so svojím psychiatrom, čo na to hovorí, akú máš šancu, a pokiaľ je aspoň malá šanca na úspech tak by som si koli depresii podala žiadosť na odchod do invalidného dôchodku..či už čiastočného, alebo úplného..to v každom prípade.

depkah

pan RND pisete ze ake mali ludia problemy pri vysadzani AD z vlastnej skusenosti mozem povedat ze u mna neboli ziadne vami popisovane stavy je velmi individualne ... mam este taky pocit ze nikto co tu pise ci vlastne osocuje nezazil tu pravu a fnusnu depresiu , takemu cloveku je niake vedlajsie ucinky liekov uplne nepodstatne len je rad ze neumiera za ziva ... len tolko

depkah

maja25 chcel by som sa ta spytat na zaklade akej zavaznosti depresie sa pacient dava na invalidny dochodok pekne ti dakujem Tota tema je tusim len o osocovani nie o probleme k danej teme ...

maja25

RNG už som to pisala, ale znova..ved predsa doplnky tak isto vyrabaju farmaceutické spoločnosti..takže aj na doplnkoch zarábajú..chcem zdôrazniť 1 vec, ktorú mám pociť, že sa nemyslí..totiž treba rozlišovať prevenciu t.j stav, ked este clovek danú chorobu nemá a ani ju dostat nechce..tu je vhodné pomáhať si v istých záťažových obdobiach vitamínmi napr. ako prevencia pred chrípkou..vit C a Zn.
A na druhom póle je stav, ked uz choroba vypukla, resp. ked sa uz symptomaticky prejavuje..ak je prícina jasná, rieši sa kauzálne..typickým príkladom sú napr. črevné infekcie..vie sa, že dostatočne veľká infekčná dávka salmonely v tele= salmonelóza, alebo šigely=šigeloza. Ale pri chorobách ( a je ich väčšina. bohužial) to taketo jednoduceé nie je. Negatívne následky neliečenej depresie sú dosť rozsiahle a na všetkých úrovniach, vrátane infaktu,samovrážd demencií v staršom veku a to nehovorím o subjektívnom prežívaní človeka s depresiou. Mnohí to označujú ako smrt zaživa. A v takomto stave jednoducho to už treba cielene liečiť, zdôraznujem cielene! Je tam jasne popísaná porucha v hladine serotonínu, noradrenalínu a dopamínu..a túto hladi nu treba upraviť..a upravíš ju iba liekmi s cielenými účinkami.
Ku príbalovým letákom iba toľko..vieš prečo sa všetky negatívne dopady tam dostanú..a vieš aj to, koľko by ľudia od týchto spoločností vysúdili peňazí, keby dokázali, že im užívanie ich liekov neodvratne poškodilo telo..
Na druhej strane je fakt, že všetky lieky majú negatívne účinky, ale benefit z ich užívania pre zdravie a kvalitu života je vyšší ako tieto ich negatívne účinky.

maja25

RNG..a čo takto následky hypervitaminóz..čítal si ich niekedy ? Vieš čo všetko človeku hrozí ked sa napcháva nadmerným množstvom napr. niektorých vitamínov ?

RNG

Maja velka vacsina dnesnej mediciny nadrza syntetickym liekom, ktore su pre telo neporirodzene a preto sposobuju rozne problemy.
Bocne nasledky, dokonca aj velmi skodlive su tam pripustne.
Hlavne pre to jena skupina lekarov aktivne hlada ine sposoby, prirodne latky bez skodlivych nasledkov na adresovanie tych istych problemov. A so znacnym uspechom.
Zialbohu je to relativne velmi mala skupina a samozrejme ju medicky priemysel ako taky potlaca, kde sa len da.Ociernuje, nihilizuje,osobne prenasleduje.
Nuz ale to su podla mna ti pravi lekari, ktori aj za cenu prekazok a ustrkov praktizuju myslienku liecenia bez poskodenia pacienta. A ti su nie v tvojej literature zialbohu v celej databaze nijak zastupeni.
Ked sa pozres, kto tu databazu vlasne financuje a spravuje, zistis ze su to farmaceuticke spolocnosti velmi pravdepodobne, priamo, ci nepriamo.

elesar

FARMACEUT... ak menim nicky tak iba elessar a elesar, aby som sa nemusel neustale registrovat. takze tvoje dohady okolo mojich udajnych inych nickov su scestne. to len na upresnenie, odmietam sa tu dalej dohadovat s ludmi, ktori neprijmu iny nazor, ani keby bol ocividne spravny. budem diskutovat, ak bude diskusia na urovni...diskusia o tom kto ma aky nick a o tom, ze doplnakami si clovek iba skodi a nic viac, uroven nema.
p.s. rad budem "vyhadzovat" peniaze za doplnky aj nadalej :)))

RNG

Navi, nenamahaj sa zbytocne, predsa na pribalovej listine je jasne napisane, co vselico mozu sposobit AD v tele a cim dlhsie ich pouzivas tym sa ta pravdepodobnost zvysuje. Ja sam osobne poznam niekolko ludi, co boli znacne AD poskodeni a co sa trapili mesiace soatat zo zavislosti a nasledkov AD. Takze mne moze niekto rozpravat o neskodnosti....

maja25

Ak niekoho seriózne zaujíma depresia ako choroba a zaujímajú ho fakty a nie tieto kecy, tak odporúčam vyhľadať si články v časopise psychiatrie pro praxi. Celá databáza je na internete. Sú tam najnovšie poznatky a výskumy o depresii na ktoré vedci prichádzajú. Luciano, držím Ti palce a prajem pekné a šťatsté chvíle. Antidepresíva sú alternatívou pre aspon ako tak spokojný život, pretože depresia fakt chorého aj jeho okolie "stojí" veľmi veľa. Tak sa drž.
K ostatným len tolko..stále potvrdzujete fakt, že keď dôjdu argumenty začnú urážky a osočovanie..hm, je to Váš pohľad a ja to vidím tak, že je to na Vašu škodu..ale je to Vaša vec, ja to neriešim..a prajem Vám aby ste žiadneho lekára vo svojom živote už nemuseli navštíviť