Pavel Sima a jeho rady

Príspevok v téme: Pavel Sima a jeho rady
usmev

Nedavno som zacala citat knihu Pavel Sima, Za tajemstvim zdravi, kde sa nachadza vela rad. Zaujalo ma prve cistenie nosa vyvarom z praslicky a anizu. Je to bolestiva procedura. Na jednej strane posobi ta jeho strategia velmi zaujimavo ale na druhej strane, nie je to proti prirode dat si do seba roztok alebo caj priamo do nosovej dutiny celnej a nechat to tam posobit???
Ak sa niekto tymto vyplachom zaobera alebo pozna este ine, prosim, napiste ich.

Eni

Ahojte priaznivci aj nepriaznivci. Áno, dala som byt k dispozícii. Nikto nie je povinný ku mne prísť, každý môže do Prahy, tam na neho bude mať p. Šíma dosť času. Áno, mám malý byt, komu sa nepáčil, prosím, ja mám iba taký. Dane: Šíma je Čech, v Čechách nevzniká povinnosť vydať účet, tu na SR nemá oficiálnu kanceláriu, kto nepochopil, že som im ušetrila cestu a čas do Prahy, je mi ľúto. Div se svete, robím stránku o Šímovi, pre Vás zadarmo. Denne dávam poradenstvo ľuďom cca 3 hodiny, zadarmo. Platil mi už niekto z Vás? Čo chcete viac?? Chcete vedieť čo za to dostávam od Šímu? Je to Čech. Kto má oči a uši, rozumej.
Na druhej strane ďakujem svojim fandom, ja viem, že vás je viac. Preto to robím.

liska_ryska

Mojej maminke pan Sima zachranil zivot! Mala rakovinu prsnika, po zaciatku druhej fazy chemoterapie, ked v nemocnici takmer skolabovala, sa rozhodla skoncit s chemoterapiou. Dostal sa jej kontakt na pana Simu. Vyplachy robila poctivo kazdy den takmer rok. Teraz po kontrole na onkologii ma krv absolutne cistu, ziadne metastazy, a dokonca sa jej upravili oci, ktore jej po zakaloch z cukrovky lekari chirurgicky posrali - ospravedlnujem sa za vyzraz, ale je to tak.
Nie je to bolestive, je to NEPRIJEMNE, ale zacala som si to robit tiez, kedze mam problemy so zilami....
ak nemate osobnu zlu skusenost, NEHANTE a neosocujte niekoho ineho, kto ludom zachranuje zivoty prirodnou metodou tam, kde klasicka medicina zlyhava....
Pisem sem aj svoj e-mail, ak potrebujete poradit.

janab

Viete, všetko je o.k.,ked človek človeku poradí čo má robiť ak má problém a nič za tú radu nechce..ale..už je asi problém, ked niekto za rady pre chorých ľudí zoberie za knihu 1700.--sk!!!!!!
No to je nehorázna suma a za dalšie..zvolávať ľudí do svojho bytu a lákať ich na návštevu lekára, či bylinkára a z toho ryžovať, to by sa na to mal pozrieť danový úrad!..to nie je kóšer!!!tí ľudia zarábajú na iných a ešte sú k vám milí, takže odchádzate s dobrým pocitom..nič to za to, že vás obtiahli o peniaze a bez danového dokladu..dobrý zárobok..opakujem: nemám nič proti liečiteľom a aleternatívnym metodam, ak to ľudom pomáha, ale ľudia ..preboha..ved to by mali robiť nezištne ked sú takí ľudskí,nie?!..dávajte si pozor na takýchto podnikavcov a tehotné ženy nech neberú nič..tehotná žena predsa funguje na inom princípe ako netehotná..máte v sebe vyvíjajúci sa plod a ten sa nesnažte ubíjať...takže nič..radiť sa len s lekárom!!!!

ivka2102

Takže vážení a milí!!!Dovolte aj mne sa s vami podelit o skusenosti ohladom prasličkovania.Od detstva som mala neskutočne problemy s dychacimi cestami,nosnymi dutinami a prieduškami.Bola som nespočetne krat v nemocnici,"preliečena"ATB,ale teraz viem,že iba zaliečená.
Pred rokom a pol som nemohla lavou rikou urobit ziadny pohyb,museli ma doma obliekat,vyzliekat,druhou rukou som si musela tej chorej pomahat.Uz od marca tohoto roka sa vyplachujem prasličkou a anyzom a operaciu-artroskopia,ktora bola planovana teraz začiatkom septembra som ZRUŠILA!!!Ano citim sa skvele,ruka uplne v pohode,stratila sa mi celulitida,prestala som pit kavu-po ktorej som sa citila chvilku ako vymenena a po chvilke zasa unava,som čulejšiaa a citim sa skvele!
A tej pani,ktora pisala,že za vrecuško byliniek da knihu dala 1600sk odkazujem!!!Neverim vam ani slovo a nezavadzajte tu ludi!My sme tam boli aj s priatelom,kupila som si druhu knihu-prvu som uz mala-,a za 70 eur/spolu/ sme odchadzali kazdy s plnou igelitkou byliniek v ruke!!!A ešte k tym vyplachom!Poznam aj horšie bolesti ako pri vyplachu!ked je človek "zapraseny"samozrejme,že ma bolesti,ale vydržte stoji to za to!!!Prajem vam všetkym krasny den plny šťastia a radosti!

magulena

precitaj si na stranke alternamedica tu kapitolu o alternativnej medicine. hlavne tam dole je popisane aj o vselijakych nebezpecenstvach. a este je to tusim aj v kapitole o detoxikacii. aby sa ti nieco nestalo, ked si tehotna, radsej neexperimentuj. a este som si vsimla ze je nieco zaujimave napisane aj na konci kapitoly o homeopatii.

Maoni

Cistim sa uz asi 2 rok.
Som v druhom mesiaci tehotenstva a teraz ked si dávam prasličku a následne smrkám mam krcovite bolesti v podbrusku....neviem ci je to dobre alebo nie. Kupele mam tiez...mala som problémy so ženskými vecami....Neviem či tá bolest znamená to že sa ešte čistím, alebo...ak ste mali niekto podobný problém prosím poradte...dakujem

jajulienka

Cauko vsetci,ktori skutocne pochopili\\\"HERMANKOVU\\\"metodu.Ja sa preplachujem od decembra,poctivo kazdy den,aj ked mam malo casu,vzdy si tych 20 minutiek najdem.Mozem povedat,ze je to uzasna metoda,pomaha mi,aj ked sa striedaju lepsie obdobia s horsimi.Ak je horsie,lahnem a preplachujem a VZDY sa ulavi.Nechapem ten prispevok plny kritiky na pana Simu.Mne sa teda venoval kolko som potrebovala,je to vyrovnany pohodickovy clovek.Je to stelesnenie prirody lasky a pohody.Bol ochotny a pokojne mi odpovedal na vsetky moje otazky.Clovek,ktory toto pisal,ABSOLUTNE nepochopil o co ide.Rovnako ja nechapem,preco utoci na tak milu pani,ktora poskytla svoje skromne sukromie,obetuje cely vikend len preto,aby sme boli zdravsi.Myslim,ze by sme mali povedat velke DAKUJEM.Kto veri viacej receptu ako prirode,nema co u HERMANKA robit.A preco neprispieva e-mailmi je viac ako jasne.Treba vsak citat riadky jeho knih,nie medzi nimi.Ja srdecne tymto pozdravujem pani Sulejovu,patri jej nase velke DAKUJEME.Vsetkym,ktory sa do cistenia pustili,prajem vela trpezlivosti a viery.

katka1111

Pre všetkých, ktorí chcú vyplachovať návod na vyplachovanie: Do 2 decilitrového pohára dáme l čajovú lyžičku prasličky a 1/3 čajovej lyžičky anízu - zalejeme vriacou vodou necháme asi 30 min. vyluhovať pod pokrievkou a potom scedíme.
Roztok vydrží 36 hod. - potom by sa mal variť čerstvý (nový). Do nosa si ho dávame injekčnou striekačkou 5 mililitrovou a necháme ho pôsobiť 2-3 minúty. Potom to všetko vysmrkáme (ja to robím do malého kýblika) a opakujeme čo najviackrát.
Návod tu píšem preto, aby to ľudia, ktorí nemôžu zohnať knihu mohli skúsiť a potom sa rozhodli,či im táto metóda vyhovuje alebo nie. Obviňovať p. Šímu, že si s toho urobil kšeft, je veľmi smiešne, pretože on býva v Českej republike a tam odvádza dane. A že p. Sulejová dava k dispozícii byt - to je dobré aspoň sa táto metóda dostala aj k nám na Sovensko. Ja som u nej v Senci tiež bola, tiež som si zaplatila (podotýkam, že som nezamestnaná) a mne táto metóda veľmi pomohla ale asi preto, že som chcela. Vykrikovať pomôžte mi, kritizovať, ale nič pre svoje zdravie spraviť - to dokáže každý. Kto to začne a spočíta si svoje náklady na recepty zistí, že ho tie recepty ročne budú stáť oveľa viac.

samadoma

pani sulejova, aj ja som u vas uz bola. myslim, ze je to v senci, pravda? ak ano, mozem vam povedat, ze som bola sokovana co za neuveritelny biznis samozrejme bez platenia dani ste si to rozbehli. isla som tam s uprimnym presvedcenim, ze mi niekto naozaj bude chciet pomoct. a co som videla? plny byt ludi, pan sima mal na kazdeho 5 minut. spolu s knihou a sackom byliniek ma to stalo 1.600,- korun. clovek by tomu ani neuveril, keby to sam neabsolvoval. kseft ako hrom. neviem, kolko z tych penazi dostavate vy, kedze sa to deje vo vasom byte. ak by islo o ferove liecenie, mal by pan sima prenajate ambulancie a daval by potvrdenky. ale kdeze! nic take. ved cisty ludia, duchovne zalozeni, ti nemusia cestne podnikat, ti mozu aj klamat urady, pravda? to je ovsem len jedna strana mince. ta druha je skutocnost, ze na ziadneho pacienta pan sima nema cas, prave preto, ze ich je tolko. a jeho rady? velmi jednoduche a pausalne - stale a kazdemu to iste: preplachovat nos praslickou. tak na to netreba k nemu vobec chodit. ak by to bol cestny clovek, ktory to nerobi iba pre peniaze,ale preto, lebo chce inym pomahat, dala by sa jeho kniha kupit a hlavne - svoje rady by ochotne uvolnil cez internet. ale to nejde, lebo v takom pripade by uz nemohol zarabat take peniaze, pravda? ak mi tu chcete niektori nadsenci a zastancovia jeho metody vynadat, tak vas uistujem, ze som u neho tiez bola a tiez som spociatku - este pred tou navstevou - mala o nom serioznu mienku. uz zial nemam...

Eni

Ahojte, fandovia Šímovej metódy!

Kto to robíte - vydržte v tom celý život. Ak to chcete spoznať bližšie, napíšte. Usporadúvam raz za čas víkendové akcie pre cca 200 ľudí, chodí ku mne p. Šíma a pritom sa u mňa vystrieda hoooodne ľudí. Nemusíte do Prahy, stačí k nám.
sulejova.eniko@e-net.sk