Kolidne striebro - skusenosti a ucinky

RNG

lucia, koloidne striebro v koncentraciach 10 ppm nema ziadne skodlive nasledky v odporucenych davkach. Je to kategoria potravinovy doplnok a nepoznam na to ziadne alergicke reakcie.

luciaPO

AHOJTE!ja som zacala koloidne striebro brat pred vcerom..a vyhodili sa mi na kozi nejake krvavo cervene malinke bodky vo velkosti znamienka!!nevie ci to mam z toho alebo z niecoho ineho..tak som ho preistotu vysadila a pockam kym mi to z noh a ruk vymyzne a potom to skusim znova..neviete mi dat radu?dakujem

RNG

Normalne koloidne striebro obsahuje 10 ppm striebra, tj v lyzice (15 ml) je dokopy 150 mikrogramov striebra.
Najnizsia davka, pri ktorej boli pozorovane prve znamky argyrie bolo 1/2 gramu, tj 50 litrov 10 ppm striebornej vody.....

RNG

Argyria je jedina "choroba" zo striebra, prejavuje sa vylucovanim striebra so vlasov a koze, ze clovej cely zosedivie. Na to treba ale masivne davky strievra, tolko mozes dostat, len keby su dlhy cas(mesiace) pila koloidnu silnu striebornu vodu(30 ppm+) denne na litre(miesto vody).
A vlastne to nie je choroba, lebo telo nie ja ani oslabene, ani nikto na to nezomrel, len ma sedive vlasy, nechty aj kozu.Nedavno bolo v TV interviu s jednym takym nahlavu padlym, co si vyrabal sam silnu a nekvalitnu striebornu vodu(kalne svinstvo) a pije to dlhe roky miesto vody. Vyzera, ako vyrobeny z kovu, ale je zdravy ako repa.
Napriek tomu lekari, ktori nechcu konkurenciu koloidneho striebra s argyriou strasia ludi.

RNG

Koloidne striebro moze sposobit Herxheimerovu reakciu teoreticky(prudky uhyn mnozstva bakterii, ktore telo nestaci odpratat a ma priznaky zamorenia=lahkej otravy, podobne ako virusove napadnutie) tato vsak prejde pomerne rychlo, ked sa telo tych znicenych bakterii zbavi.
Este nikdy som to ale na koloidne striebro nepocul, ale na Vilcacoru, Samento, Graviolu a podobne velmi silne antimikrobialne ano.
V podstate je dobre zacat brat vsetky pre telo nezname latky(aj jedla a lieky) s mensou davkou a postupne stupnovat-na to som vo fore mal aj temu, ale nejak zapadla prachom...