prosim o pomoc - nátlak pri štúdiu

Príspevok v téme: prosim o pomoc - nátlak pri štúdiu
lanana

Dobrý deň,
Mohli by ste mi prosím Vás poradiť, čo mám robiť? V škole počas skúškového som nespravila jednu skúšku- je to ešte len prvý termín, učila som sa na ňu dva týždne a predsa som ju nespravila- je to ozaj ťažká skúška- viem kde mám medzery, čo musím ešte do opravného termínu dobrať. Môj problém je však v mojej mame- príšerne na mňa nakričala a vôbec sa so mnou kvôli tomu nerozpráva. Neviem , čo robiť, rada by som vyštudovala, ale ak to má isť takto tak normálne plánujem nechať štúdium a to som už v treťom ročníku a čakajú ma bakalárske skúšky. Tento psychický - dá sa povedať teror - už ďalej nezvládam a nie som schopná znášať. Čo mám robiť? Nepomáha ani prosenie, dohováranie, sľuby... nič.

aduliena

Lanana, odkáž svojim rodičom, teda vlastne mame, nech to nepreháňa. Presne toto robili rodičia mojej kamoške a dopadlo to tak, že školu neskončila, mala depresie a je z nej shizofrenička, do konca života musí brať lieky a môže za to ďakovať svojim rodičom.

lanana

No, mozno ta prekvapim, obaja moji rodiacia maju VŠ . Moja mama si vsak mysli ze sa nesnazim- ucim sa totiz 6 hodin denne, ale to vtedy ked je v praci tak to nevidi- inokedy o inom case mi to nemysli tak dobre. Som zufala, mam depresiu a vobec sa teda nedokazem sustredit na ucenie.

agina

Lanana tvoja mama urcite nema vysoku skolu,ze??? Lebo keby ano, tak by bola urcite chapavejsia. Preboha ved 3/4 vsetkych studentov robia skusky na druhy-tretikrat a uplne v pohode, nic sa nedeje.Ved skuska je na to, aby sa to skusilo.Musis sa s mamou rozumne porozpravat a vysvetlit jej, ze skuska niekedy absolutne nezavisi od tvojich vedomosti, niekedy je to aj o tom, aku ma skusajuci naladu, kto mu je sympaticky a tak. Kazdopadne viem ze je to tazke, ze ta pochopi len ten, kto to zazil. Ja som jednu skusku robila na 3x a som tu....drzim ti palce, urcite sa to podari.

helka

odstahujte sa niekam s frajerom. najdi si brigadu v bare - co-to zarobis na pokrytie nakladov a aj tringelty su prijemnym bonusom. a so samovrazednymi sklonmi skoc k psychologovi. tiez som si tym presla, mam aj zvlastne vychovavajucu matku - tiez sa so mnou pre cokolvek prestala bavit alebo sa mi zas naopak vysmievala... odstahovala som sa, pracujem v bare, studujem denne VS a mam pokoj. taky pokoj, aky som v tej domacnosti nikdy nemala. a myslienky na rychle ukoncenie tohoto stresu ma uz tiez presli. posielam pozitivnu energiu.

lanana

tak to musiš byť super mama- mňa moja nikdy nechápala, nikdy nepodporila. Stále je s niečím nespokojná a ja už nevládzem. Dávno viem, že keby som nemala priateľa tak sa zabijem.Nie je to múdre , no bolo by to jediné riešenie

borovica

Nechápem tvoju mamu, prečo ťa stresuje. Skôr by ťa mala podporiť, že to nabudúce urobíš. Ja mám tri dcéry, študujú, najstaršia chodí teraz prvý rok na vysokú. Nikdy som ich za známky nehrešila, vysvetlila som im ešte na základnej, že sa učia pre seba a pochopili to. Tým že sa mama k tebe tak správa ti vôbec nepomôže. Prajem ti veľa psychickej pohody a netráp sa. Všetko dobré ti prajem.

vecernica

Aj ja som mala taku mamu co kricla na mna..Chapem ju az teraz ze strasne chcela aby sa mi darilo.no neodhadla to spravne.Ale kazdy ma svoje chyby.Ty si skus uvdomit ze pre co tu skolu studujes a ci skutocne ju ches studovat.Ide hlavne o tvoj zivot a nie o mamine predstavy.Skus sa nejak obrnit voci nej.Povedz jej otovrene ,ze ak na teba bude tlacit ze sa akurat vzpriecis a nic tym nedosiahne. Mozno to pochopi.Mozno nie.ALe hlavne tu ide o teba.Skusku skus urobit. Mozno aj skolu dotiahni , ja by som to na tvojom mieste dokoncila aj zo zatatymi zubami.Lebo poznam ludi co olutovali ze neskoncili skolu.Vzdy sa ti to zide teraz skoro vsade vyzaduju skolu.Ja keby si nerobila v odbore, je to dolezite.Napr aj v banke sa ma pytali ohladom pozicky ci mam vs.Otras ale bohuzial je to tak.Ja som robila skusky az niekedy na treti krat, co som si uzivala prazdniny.Aspon som sa to lepsie naucila.To ze sa teraz mama s tebou nerozprava vyuzi, nabuduce jej ani nehovor termin skusky.Povedz ze ked budu vsetky skusky hotove jej to oznamis a do vtedy potrebujes psychicky klud.Nech ti doveruje viac lebo ta to ubija.Ju to mozno trapi, za to krici.Ked bude klud doma skus s nou uzavret dohodu ze az ked ich budes mat tak jej to zreferujes.tak sa drz

ethel

nezabúdaj,že študuješ kôli sebe a teda nikoho do toho nič.Jedna skúška nespravená-to je bežné,stáva sa...