Biele bodky na nechtoch

Príspevok v téme: Biele bodky na nechtoch
stanley

Ahojte. Mám otázku. NA nechtoch mám také malé biele body, škvrny, čo normálne vyrastajú. Mám to asi na každom druhom nechte na rukách a zaujímalo by ma, čo je to. Myslím, že by mi mal chýbať nejaký vitamín, alebo niečo také. Viete mi poradiť od čoho to je, a čo mi teda v tele chýba? Ďakujem :)

[zruseny12]

zinok obsahuju ryby.No nechty su velka zahada,aj moja dcera som si vsimla ze ma biele skvrny na nechtoch a pri tom som jej poslednej dobe davala zinok v tabletach koli imunite,a nemala skvrny a odrazu ich ma vela,ludovo sa tomu hovorilo niekedy,ze kvitne cloveku zivot ked mal niekto take biele skvrny.Na STR.www.novycasprezeny.sk som citala,ze vapnik z nechtami vobec nesuvisi,je to velmi zlozita prist na to co nechtom chyba,aj ja som mala jeden cas problem nechty sa mi stiepali pozdlz ako trieska,a teraz uz ich mam v poriadku ani neviem co to zastavilo...

Mati

Ja mam fliackiky od detstva a aj pozdlzne ryhy. Som alergicka na laktozu, ale konzumujem mliecne vyrobky. Takze zinok hovorite? V ktorych potravinach sa nachadza?

stanley

ÁNO máj aj ryhy ale len na palcoch cca. v polovici..ale tie jedlá moc nejedávam čo si tam napísala. Nie sú na to nejaké vitamíny povedzme v tabletkách? Neskôr by som samozrejme prešiel už spomínané, no teraz by som chcel nejaký ten vitamín. Ďakujem veľmi pekne :)

mira

Stanley, keď ješ cukor, ten nemá minerály a na tráviace procesy a využitie jeho energie telo potrebné minerály odoberá zo zásob - z kostí a tkanív. Preto vzniká ich nedostatok a tie biele fliačky. Minerálov je ale veľa a majú synergické účinky, tak nie je riešenie dodávať 1-2 ale neodoberať ich z tela a pridávať ich prirodzene zeleninou, obilninami celozrnnými, a morskými riasami.
Nemáš aj pozdĺžne ryhy ? Pretože cukor ničí aj spektrum mikroorganizmov v prospech nežiadúcich a to narušuje trávenie.

stanley

Hallo Hallo..práve sa mi objavila väčšia a jasná bodka na prostredníku.. menšie bodky sú aj na palcoch a na malíčkoch, inde nie...ako viem zistiť diagnózu a formu liečby vnútorných problémov? Ďakujem

stanley

Neviete? Ani RNG?
Čo to môže byť? Málo zinku, vápnika, železa, bielkovín, kremíka, kyseliny sírovej ;D
Ja nevlastním továreň na výrobu týchto vecí..rád by som bral len to, čo mi pomôže

stanley

No cukru jem dosť, ale nemeral som si hy tým prístrojom, to je pravda + tá mykóza, to neviem čo je (:D) zinok beriem pravidelne a tie vitamíny som neskúšal, je to nejaký výcuc tých najlepších? Multivitamín? Ja už teda neviem...

hoska

nechty mam v celku dobre...ani sa mi dako nestiepia...ale tie fliacky tam su....a k tomu sa mi dost robia nechtove "kozticky".

dedo_vsevedo

Moze ist aj o mykozu....nestiepia sa ti???Resp.skusal si uz aj zvysit prijem bielkovin???nemas nadbytok cukru v krvi???