Nafúknuté brucho - čo mi je?

nafúknutá

Dobrý večer,

obraciam sa k vám s prosbou o radu. Cca pred 5-6timi rokmi som mávala problémy so žalúdkom. Pravidelne som navštevovala gastroenterológa, diagnóza nezistená. Skúšali na mne rôzne lieky, brala som Helicid...problémy zotrvávali naďalej...V súčasnosti mávam takmer denne nafúknuté brucho, plynatosť, nepravidelné vyprázdňovanie. Skúšam rôzne čaje, začala som brať psyllium, dbám na pitný režim, ale tá bolesť a tlak v bruchu je neznesiteľný. Chcem vás poprosiť o radu, kto má podobné problémy, čo vám pomohlo, aký liek, čaj, uvítam akúkoľvek radu.

Vopred ďakujem za reakcie.

ZuzanaŽužu

Mňa napríklad v poslednej dobe nafukuje po mäse. Vravia mi, že to preto, že moja mikroflóra na to nie je zvyknutá. Pričom sa mi to až tak nezdá, lebo dnes som jedla kuracinu, ktorú som jedla aj pred týždňom a dnes ma nafúklo. Je to taká kŕčovitá bolesť, od ktorej sa chce človek skrčiť a keď sa trocha plynov z čriev uvoľní, tak aj bolesť poľaví. Inak ma naozaj raz poriadne nafúklo po bravčovom, ktoré som fakt dlho nejedla, ale po klokaňom mäse nenafukovalo :-)
Tak ak náhodou niekto vie ako takýmto veciam predchádzať, tak by som sa o tom rada dozvedela viac.
Ďakujem

motil

mam problem pomozete mi? stale ked nieco ziem bud cukrik alebo piskotu jednu alebo len co sa napijem trochu vody,tak sa mi hned zvedsi brucho a neviem s coho. prosim poradite mi?,?

petra š.

nafúknuté brucho mám už vyše týždňa. mám žaludočnú dispepsiu, aspon to lekári tvrdia. stolica ide pomaly, po trochách a občes to pri vyprázdnení šialene bolí. bolesť je niekde v okolí konečníku, neviem to presne lokalizovať, ale je ostrá a horší môže byť asi iba pôrod. mám si dať vyšetriť konečník resp. hrubé črevo kolonoskopiou?

andy

cawte ,ja som tiez mala take problemi ale asi pol roka uzivam probiotika a poviem vam to je super.Vobec nie som nafuknuta uz mi povedali kolegyne ze som schudla ale preto urcite lebo uz nemam take brucho.Aj ked sa najem co nafukuje vobec nap.kapustu vobec nie so nafuknuta.Predtym som vyzerala ako 5 mesiaci.V lekarni vam poradia.cawes

RNG

Kvasenie v zaludku je z NEDOSTATKU kyselin. Nestravene ciastocky pohracuju do creva a tam dalej kvasia a hniju.
Travenie v zaludku treba napravit branim Betainu HCl, davka 1 az 3 s jedlom, pripadne aj viac, ked kvasenie neprestane.
Zaludok je nasa ochrana pred prienikom bakterii do vnutra tela, preto musi vybit bakterie a rozlozit jedlo. Inac sme stale chori, vnutorne podvyziveni, nedostatocne sa regenerujuci a rychlo starneme.
Niekto potrebuje aj extra traviace enzymi v crevach.
A treba si precistit floru criev(vlakniny, psulium, Triphala) a nasadit spravne probiotika,
pri zlom traveni sa tam totiz premnozia kvasne a hnilobne bakterie.

mata

ahojte,ja mam podoby problem. mam uz asi 6 dni nafuknute brucho okolopupka a dole, ale nemam ziadne bolesti. najpr som si myslela,ze to bude zo stravy,ale teraz uzivam uz druhy den Espumisan a nepomaha. Viem,ze najlepsie by bolo ist k lekarovi,ale je vikend a mam obavy,tak ak viete poradte.dakujem.