Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

AdamKrt

strašiačik:

ruky si umyjes normalne a do sucha vyutieras. Ak pouzivas krem, tak tuba ide do aplikatora, ten do vaginy. Takze to nepatlas v rukach... :)

strašiačik

Môže niekto poradiť? To si pred zavedením pharmatexu nemôžem ja, ani partner umyť ruky po použití toalety mydlom, aby sa nezničil účinok krému? Žiadne umývanie rúk 2 hodiny pred, a pri dotýkaní taktiež? Cau Čakám skorú odpoveď.

bacilka

Ahojte, mam takú otázočku ohľadom Pharmatexu. Taký problém ste asi ešte neriešili :). Neviete, že či má Pharmatex krém nejakú vymedzenú dobu, do ktorej sa po otvorení tuby musí spotrebovať? Nikde v letáku som to nenašla napísané a obávam sa či sa nemohla znížiť jeho účinnosť. Viete, máme s priateľom tzv. študentský sex - máš s kým, máš s čím, ale nemáš kde :) Ďakujem.

evitienkalim

len sa bojim pri tom pouziti kremu, ze to bude az moc vytekat. najradsej mame polohu zo zadu, ma niekto vyskusany krem pri tejto polohe, ci tecie? :) dakujem, ak mi niekto odpovie, lebo je to fakt trapna otazka :))

AdamKrt

pharmatexkaa:

vyplach posvy - napr. zakaz kupania, alebo namierit si sprchu a vystriekat posvu... Do posvy sa nema cca 2 hodiny co dostat ziadna ina tekutina, aby Pharmatex mohol posobit. Takze vsetko ostatne az potom...
-------
evitienkalim:

1. vlhka nebudes, ale budes namastena :) Lubrikuje to a ak chces este vacsiu lubrikaciu, pouzivaj krem...
2. tiez som ho kupil. Ono s nim je to take, ze sa o tom hovori skor v neoficialnej rovine, ze vo Francuzsku ho maju uzivatelky vyskusane. Vyrobca sa vsak od toho distancuje, ale na niektorych strankach, tusim aj SK/CZ sa to docitas. Ale v oficialnom pribalovom letaku nie. Pokial to chapem dobre, pred stykom sa tym mozes umyt z vnutra, ale na svoje riziko. Ako sa pisalo, neni to oficialne. Po styku vsak plati to co je v letaku - ZIADEN VYPLACH. Nesmie tam ist ani voda, ani iny povoleny prostriedok.... Takze PO styku MUSI BYT 2 hodiny bez vyplachu AKEHOKOLVEK...
---------------
marciPan:

ono to tam neni celkom zrozumitelne popisane v navode, pretoze toto su zrovna situacie, ktore su tak na hrane. Co sa odporuca je pouzitie druhej davky vzdy, kedy by sa pouzil druhy kondom. Napr. Pharmatex po case vyschne. Krem dokonca ma posobenie 10 hodin, ale pri divokejsom milovanim mas kludne za pol hodinku sucho... Pri sulozi naviac vacsinu toho vytlacas penisom von, takze by som sa nespoliehal na taky dlhy ucinok. Skor, ked to tam das a za 2-3 hodiny sa do toho pustite, tak kludne. Ale ked si sa miloval, vyschne to a kludne mozu unikat kvapky lasky. Keby si ejakuloval takto do suchej, moze sa stat, ze pharmatex nepojme do seba vsetok ejakulat... Osobne pouzivam krem. Kedze ma vacsi ucinok, tam cca 60-70 percentnu davku /pod 50 percent sa uz neodporuca/. Potom, ked to zacne vysychat, dam dalsich 30-50 percent naplne. Problem u cipkov je, ze sa musi cakat. Ak je kratsi styk, tak to neni taky problem. Pri dlhsom uz je to neprijemne... Tiez zvladnem milovat sa hodiny s 1 kondomom, ale tam uz clovek riskuje pretrhnutie. Tak isto je to s Pharmatexom. On ma sice ucinok niekolko hodin, ale ja viac faktorov, ktore oslabuju jeho ucinok. Tiez, ak ma priatelka mokry orgazmus, tak napr. oficialne doktor z Pharmatex.cz hovoril, ze to nevadi, ale ja si myslim, ze vadi, pretoze napr. vadi namocenie penisu do vody. Ze to moze znizit ucinnost. Lenze namocenie do vody je nic oproti tomu, ako zvlhne pri mokrom orgazme priatelka. Toho je 1000x viac...

Pharmatex ma upchat delozny cipok a spermie znehybnit. Vyschnutie, ci vyplach, nech uz sa stane akokolvek musi zakonite oslabovat jeho funkciu. Clovek to sice moze ignorovat, ked sa to nepise v letaku, ale tam je formulacia taka, ze sa to da vylozit rozne a vyrobca si tym kryje chrbat... Takze rozum do hrsti pri pouzivani, ked clovek vie, ako to funguje.

bazalka

Takže,to, že čipok vydrží štyri hodiny znamená, že do 4 hodín ako sa zavedie by mal byť pohlavný styk. Aj keď máš počas tých štyroch dodín opakovaný styk, treba zaviesť nový čipok. Jeden čipok = jeden styk.
Pod výplachom pošvy sa rozumie napr. vysprchovanie tam dole. Po dvoch hodinách sa môžeš umyť aj mydlom.

marciPan

Takže ak má čípok výdrž 4 hodiny, a za jednu noc (počas 4 hodín) mám opakovaný pohl. styk s tým, že do partnerky neejakulujem, stačí požiť jeden čípok ?

evitienkalim

1. mna by zaujimalo, ci po pouziti cipku budem natolko vlhka, ze nebudem musiet pouzit lubrikant? konkretne ide o pripravok multi-gyn. dakujem

2. ak namiesto mydla budem pouzivat pripravok saforele, mozem ho pouzit hned pred stykom aj po nom?

pharmatexkaa

ja by som prosila o vysvetlenie pojmu : vyplach posvy. co s pod tym do podrobna mysli? dakujem za vysvetlenie