Nemôžem ísť von!

sedmikraska

to vobec nie su retardovani rodicia, su len privelmi starostlivi a to niekedy nemusi byt uplne spravne, ja som to tiez tak mala a vidim uz na sebe, ze tiez budem tak starostliva, ale uz mam vymyslene rieseni: jednoducho sa dohodnem s rodicmi kamaratov mojich deti, aby boli vonku tak isto dlho, aby sa nemuselidomov vracat same, pretoze ta cesta domov je najnebespecnejsia, preto chcem aj tebe poradit, aby si pokecali tvoji rodicia s kamaratkinimi a nejak sa dohodli

to_co_su_za_rodicia???

PRECO TA NEPUSTAJU VON??? Co im ruplo v bedni??? Ja som mohla byt do 19tej, ked som mala 7 rokov!!! Samozrejme pred domom. Nemozete sa bavit s kamoskami aspon aby ta videli z okna???
Jeziiis, to je haluz. Tomuto ja ani neverim! To musia byt retardovani rodicia!

skazaton

mam pre teba riesenia, sed za pocitacom od 15:00 do cca 1:00 rano, a stale dookola potom ich to nasere budu vraviet ze si zavisla, a ze ta daju na liecenia , no a potom uz chodievaj stale vonku a nebude im to vadit, a ak hej tak zasa bud 24/7 za pc

hrčka

Ak patri vysavanie k jej beznym povinnostiam (k mojim nepatri), tak ponukne nieco ine - specialne, co bezne nerobieva. Aby videli, ze ma snahu sa s nimi dohodnut.
-*-*-*-
Spamatajte sa! Strnastka plne zodpoveda za svoje ciny a nie je v poriadku, ked ju drzia zavretu doma!!!

bambulo7

no myslim ze s tym vysavanim to nie je najstastnejsie riesenie ked si zoberieme ze domace prace su nasou da sa povedat povinnostou a chciet za to nieco inak to nespravim.... no myslim ze to by rozhodne nepreslo a to ze prist o dve hodiny neskôr to je totalna kravina, to by to poriadne posr... su to rodicia a oni velia a nie ze povedat sorry nedavate mi na vyber robim si co chcem....

hrčka

Trestne zodpovedna moze byt od 14tich a o 18tej ist pred barak jej mozu zakazovat? Ak si v minulosti neurobila nic, co by narusilo ich doveru v teba, tak jednoznacne to nie je v poriadku. Skus ponuknut mame: ked dnes povysavam cely byt, mozem byt s babami do 19tej? Alebo: dnes som dostala jednotku z matiky, mohla by som ostat dlhsie vonku... Tak nejak by som na to isla. Ked nebudu chciet nijako ustupit (bud vzdy slusna a zdvorila!), tak by som presla na drsticke riesenia. Nie este utek z domu, ale napr. neprist o 16tej a nedvihat telefon. Prist ja neviem o 18tej a keby vyvadzali, tak sa odvolat na to, ze ti nedavaju inu moznost, ako nerespektovat ich prikazy, ked sa s nimi neda dohodnut nijaky kompromis. Vzdy bud hlavne slusna, nedaj sa vytocit, apeluj na to, ze si mlada a potrebujes travit cas s rovesnikmi, pripadne im predstav kamosky, aby sa nemuseli bat, ze sa stykas so zlou partiou... atd ... atd...

................

sorry hana,ale myslim si ze v 14 .si este dieta:-)nehnevaj sa.si pod zakonom,a tvoji rodicia su za teba zodpovedni.nieco sa ti stane, oni budu niest trestnopravnu zodpovednost.a okrem toho, je to individualne , ist von,kam myslis, do mesta?ako je to daleko, ako sa tam bezpecne dopravis?pred dom??vela zavisi od toho,ci si spolahliva, ak slubis rodicom,tak splnis??mala si uz nejaky problem kvoli tomuto??a takisto, v zime, je skoro tma,teraz sa budu predlzovat dni, tak mozno tvoji rodicia ti povolia byt vonku dlhsie.a co sa tyka po skole, to by si mala byt doma a trochu sa venovat uloham a priprave do skoly.urcite aj na to rodicia myslia s tym cas.obmedzenim.cez vikedny, je to uz vec dohody.ale pravo maju nato.minim.do doby ked si definovana zakonom ako maloleta.a minium.do doby, ak s nimi byvas:-)ako moja mamina hovorievala.

kalinka:)))))

hm ja mam 17 a napr. cez tyzden ani von nechodim,nemam cas..ale ked idem na nejaku akciu,tak som aj dlho.ale byvaju aj take dni,co idem napr. v piatok von a som len s babami co ja viem do 21 iba.proste niekedy je clvoek taky unaveny,ze sa nevladze ani zabavat ..no a v 14.ja som ani von nechodiila..jedine poobede a bola som uz o 18 pekne krasne doma,cize tak

hujik

no ja mam 15 a nemam to nejako dane dokedy mozem byt vonku...vacsinou idem zo skoly domov a vobec mi to neprekaza ale kebyze je nejaka akcia tak ma pustia si myslim...