CESTOVANIE, destinácie a pohľady na iné národy, kultúry

krisha

jasne, kazdy podla zasluh:-):-)Kamos bol zas v Cine, sam, ako turista. Okradli ho tam, nastastie doklady nie, len nejaku cast penazi, nikto mu nechcel pomoct, vsetci sa tvarili, ze nerozumeju. Ovlada perfektne ang, nemc, franc. Odmietali s nim komunikovat, tak im chudak kreslil vlacik, ked sa chcel dostat na stanicu, alebo postel a domcek, ked chcel nejaky hotel

cat

ja som mala zidov takych hrdych, z izraela..no radost, nieco ako japonci, milion otazok a odpoved chcu naraz, hned, vsetko. potom sa zacnu medzi sebou dohovarat v ich jazyku a na mna pozru s otazkou v ociach, ved si rozumela nie..?no rada by som...ale na neviem chciet vsetko naraz:)neviem, tak ja som mala asi tych rusov zbohatlikov. este som potom stretla rusky, co boli vydate v taliansku. teda..take baby, 190cm, pricom nohy merali 150cm, blondyny, pekne baby :) ale manzel sa stazoval, ze ma doma peklo...a to bol talian.. :))(tak som mu to v duchu skodoradostne priala..)

krisha

s japoncami rovnaka skusenost, uz om nevladala, oni sa vsetko 100x pytaju, tazko je im rozumiet, no strasne nieco. Cloveka vedia totalne vystavit. Stretla som zidov, ale len takych, co ziju tu na Slov., velmi uctivi sa mi zdali. A este k tym rusom, niektori su vzdelani, rozhladeni a maju prachy zarobene poctivo, kt si teraz uzivaju... A su rusi, kt prisli k bohatstvu ako slepe kura k zrnu a sem sa pridu len ukazat, ze co oni dokazali

cat

no stari nemci su chlipni.. :) ale mne sa pacili po tej stranke, ze co bolo treba zaplatit, tak bez reci vyplatili, nacas. len ked potom nieco neklaplo..tak bol vilagos :)francuzi,uplne rovnaka skusenost!!rusi vo mne vzbudzovali vsetko..len eleganciu nie..s nimi som si nepadla do noty. juhoamericanov sme nemali tak vela, len raz, tusim bol nejaky futbal medzinarodny s mexikom. celkom fajn ludia. neviem, tolko som ich nestretla. este s holandanmi sa mi dobre robilo...jezis a japonci..oni su strasne zlati, ale treba na nich nekonecne nervy,ktore ja nemam!!a mala si niekedy zidov ako klientov??

barbinka

Tak ja som tam chodila aj do školy, keďže som bola na výmennom pobyte. Prvýkrát som bola v St. Etienne a druhýkrát v Lyone. Ale videla som krásne zámky na Loire, čo bolo úplne úžasné. Akurát som Paríž nevidela.

krisha

starsich nemcov nemam moc v laske, vsetci mi pripadali uchylni, neviem preco, mala som taky pocit. Mladsi boli fayn, s tymi som si rozumela.Rusi boli velky elegani, ale hovorili len rustinou, a s tym bol u mna velky problem, nejak som im nerozumela. Mladsi ovladali ang, ti boli v pohode.Francuzi sa zase odmietali bavit po ang alebo nem a vyzadovali niekoho, kto hovori po franc. Mala som rada aj ludi zo strednej a juznej ameriky, kt mali vecne usmev na perach.

cat

fakt ??ja som kedysi robila v informacke pre turistov, mala som podobne skusenosti, ale vacsinou sa na disky pytali 35r a menej, ti starsi sa aj zaujimali, hlavne americania sa vedeli nadchynat nad kazdou rozvalinou.. :))ani nemci neboli zli, len sa pohorsovali nad urovnou niektorych sluzieb a vacsinou ich fascinovalo, ako sa tu da lacno opit/briti detto..

krisha

ne ne, ale davnejsie som pracovala pre firmu, kt organizovala pobyty na Slovensku pre cudzincov. Musim priznat, ze vacsinu nezaujimala nasa krajina, pamiatky alebo tak, ale hlavne, kde je najlepsia diskoteka alebo kedy uz pridu hostesky. Bolo mi to luto, lebo ja ked som v cudzine zaujimam sa o tu krajinu.

cat

nerobis ty nahodou v cestovke zajazdy?? :)) ja viem..cas je tiez dolezita velicina. ja som to vyriesila tak, ze idem pracovat rovno do tej-ktorej krajiny a basta! jazyk sa naucim a idem dalej :)