Socialna fobia

alpaka

to neviem,to co ta najviac trapi,alebo co si zazil vcera...pomaha ked sa vypises.ja ked som si zacala pisat na papier co ma trapi...revala som cely den nad sebou aka som chudera..a pisala som..a pisala a na konci prisla taka ulava,ze je to vsetko vonku,potom som to citala pred psychologicou..a to bolo hrozne trapne pre mna..ale ked som to este aj vykecala..tak sa mi zas viac ulavilo.a potom sme si jednotlive veci rozoberali.ak nechces pisat tu pis si na papier.

alpaka

dancek,ja ked som bola prvych par krat u psychologicky,tak som sa bala hovorit o sebe citila som sa trapne,zdalo sa mi ze ju zatazujem hlupostami a ani nahodou som neprimala co mi hovori..a ked si zacala o mne pisat do karty,to ma slo porazit,lebo som si predstavila ako si to niekto precita a ako ma budu prediskutovavat na tych ich schodzach...ja som tiez chcela odist prec,lebo som si vravela,ze nic nevie,vsetko ma z knih..ale to bolo o mojom nizkom sebavedomi a o mojom strachu verit ludom nie to im este nieco vraviet...neviem ako je to u teba.
- knihu som zohnala v knihkupectve,ale volala sa Socialni fobie.

dobre chapem vsetky veci co si pisala,je to fakt neuveritelny stres,a preco si neriesila tie myslienky,kym si ich nevsimas(najprv budes tvrdit,ze nemas ziadne take myslienky,a ze to pride z nicoho nic....)tak na to neprides,ze je to aj tam.

alpaka

vies soc.fobia1,musis si pomoc hlavne sam,ja ti mozem napisat len svoje skusenosti a ked ty pises len tak stroho a vseobecne.nic konkretne.ved sa v pohode vypis,aj to pomaha.aspon mne.

dancek

Ahoj, alpaka, aj ja sa už dlhší čas/možno aj 15 rokov/ trápim s rovnakým problémom, čítam literatúru, bola som u psychologičky, ale povedala, že ja nemám problém, len si mám uvedomiť myšlienku, ktorá ma napadne predtým ako reagujem tak ako reagujem, že sa červenám napr. ale ja sa tak necítim, trápia ma príznaky soc. fóbie, červenanie, strach vystúpiť na verejnosti, zúčastniť sa porád, byť stradobodom pozornosti....ťažko to znášam, preto som nešla ďalej študovať, lebo som neskutočný trémista, a myslím, že Ty vieš, o čom hovorím... Hľadám práve knihu od J.Praška-Jak prekonat soc. fobii- nikde v knihkupectve som ju nenašla, volala som do vydavateľstva PRAGMa v Prahe, vraj je už vypredaná...Nevieš mi poradiť, kde ju možno dostať?Kde si ju kúpila? A ešte hľadám aj odborníka, ktorý vie fakt pomôcť, lebo doteraz som mala len zlé skúsenosti...tak ma to odrádza, zase niekam ísť, ale chcem s tým niečo robiť a začať plnohodnotne žiť...Teším sa na odpoveď. D.

alpaka

fakt a dnes sme mali poradu,bolo tam este viac ludi ako prvy krat a prezila som ju uplne v klude,bez stresov,sa tesim.

alpaka

bola som najprv na psychitrii sa opytat,lebo som uz zjavne trpela tazsou depkou,dlho som sa odhodlavala,ale uz som sa viac nechcela trapit.poradila mi stacionar,kde sa stretava skupina ludi s roznymi problemami,tam som bola dokopy 3 mesiace,po 6 tyzdnoch som sa odhodlala na individualky,ale ostala som aj v stacionari,vybrala som si psychologicku,dovtedy som bola stale presvecena,ze mam depku,lenze s nou sme po par sedeniach zistili socialnu fobiu,co som si nechcela priznat...takze dalsich par sedeni,kym som si to priznala,to bolo najtazsie..a ty to mas uz za sebou teraz,uz vies co ti je,mozes zacat z kratsej cesty....a potom som bola stastna,ze viem z coho ta depka je a zrazu mi doslo o co vsetko v zivote prichadzam..a strasne som to chcela zmenit..a tak som zacala na sebe makat..