Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?

Príspevok v téme: Vegetarianstvo/veganstvo ano ci nie?
nataly

ahojte zakladam tuto temu pretoze je moja celkom casta tema.. sama som skoro dva roky vegetarianka najradsej by som sa stala vegankou ale je to tazke a hlavne neviem ci zdrave.Poprosim rady druhych ludi najradsej tych co nejedia maso..JEST ci NEJEST ? Ja som uz ale rozhodnuta ze nikdy viac~!Pretoze nebudem podporovat masivne zabijanie zvierat! Myslim ze v minulosti to bolo nevyhnutne z dovodu prezitia. Ale v dnesnej dobe by sme mali byt dostatocne inteligentny a premyslat kam spejeme ..ako vyzera tento nas uzasny svet!!! O tom by som mohla zalozit novu temu a pisat a pisat...Ak niekoho oslovila tato tema prosim ;0) nataly

sariana

Ja tiez pomaly prechadzam na bezmasitu stravu, ide to tak nejako prirodzene, proste mi maso prestalo chutit. Ale dochadzaju mi napady na dobre vegetarianske jedla........ :(((

alexi

ahojte,tak ja som veganka,ako sa tu pise o tych zdravych a nezdravych potravinach...ja som na sebe vypozorovala jednoducho,ze co mi dobre robi a co nie, a okrem ekologie a zvierat som zobrala v uvahu aj tento apekt a najlepsie sa citim ako veganka,je mi "lahsie",som zdrava a mam vela energie,dolezite je jest vela zeleniny,ovocia a obilnin a striedat to, vela pit a pohyb,a budete stastni..je to liek pre telo i dusu

mira

Živočíšne bielkoviny sú plne nehraditeľné aminokyselinami zo strukovín a celých obilných zŕn, semien .
Vegetariáni ale niekedy robia chybu, keď neprestanú konzumovať cukor, mlieko a preháňajú množstvo ovocia. To ich hodí do opačného extrému a môžu oslabnúť, stratiť imunitu,prípadne trpieť alergiami a nedostanú sa z cukrovky.
Poznám vegetariána, ktorá preháňa konzumáciu vajec a má problémy.
Strava musí byť harmonicky zostavená, potom i telo i duch budú v harmónii.

aduliena

Nie som úplná vegetariánka, ale obmedzila som konzumáciu mäsa. Jem ho tak 2x do mesiaca. A musím povedať, že mi to veľmi prospelo zdravotne. Mala som neustále problémy s kĺbami a chrbticou. Každý deň som brala tabletky proti bolesti. Potom mi viacerí hovorili, nech skúsim obmedziť mäso, že môžem mať prekyslený organizmus. Tak som ho obmedzila a výsledky sa dostavili. Odkedy nejem mäso, cítim sa skvele, tabletky som odložila. Jem veľmi veľa ovocia, zeleniny, cestovín, ryže a sóje. Ak si to mäso dám dvakrát za mesiac, tak je to len kuracie, morčacie alebo ryby.
Takže toto je moja skúsenosť.

usiko

ved zivocisne bielkoviny podla najnovsich vyskumov nie su zdrave, priam su zdraviu skodlive, takze naco ich uzivat, vsak? Su plne nehraditelne,ň kvalitnejsim biekovinami zo soje a orechov...a semienok, samozrejme...toto su fakty, nie pakoviny, ktore vam povie lekar, co vystudoval pre 30 rokmi a odvtedy nesleduje vyvoj vedy a vyskumu.....inak, vo vseobecnosti vegetariani maju o 40 percent nizsi vyskyt rakoviny nez ti co jedia maso...tak o com sa tu bavime....

agina

Zivocisne bielkoviny ti ziadna rastlinna strava nenahradi.A tvoje telo ich potrebuje. Nie som ani za vegetarianstvo, ani za veganstvo.

nataly

dakujem baby ved vidis je pravda o tom mlieku ja sa mozem hadat a hadat...ludia su zaslepeni.. a hlavne ti co nikdy nikde neboli.. ja pridem na slovensko a tesim sa nas tofu na uzasne veci v nature shope co su tu neni ale z druhej strany vsetko drahe a ked mam ist niekam na rodinnu veceru ci babke dostanem leco vsade ci cestoviny s kecupom hehee ako male decko.Oni si myslia ze vegetariani trpia..no ja trpim ked varia oni.. ved je to tak uzasna kreativna kuchyna. a ked zijes ako ja v spanielsku kde mas merkade milion druhov ovocia a zeleniny wawwww A ako sa to da vysetrit to prevapnenie organizmu?? Moj frajer je vegetarian vyse 10rokov co som na nho pysna a tiez je to kus chlapa a nevyzera ako paratko hlavne ked zacal cvicit nie ako si vela ludi mysli ... ale on je aj vela cibule a cesnaku.Viem ze je to moooc zdrave a ja by som rada len mam ovela citlivejsi zaludok ako on a je mi moc tazko s cesnaku a cibule surovych. aj ked to lubim..pa zatial

kosa

unique,
ja co poznam skutocnych vegetarianov, tak nik z nich nema problemy.
treba byt ale skutocnym, a nie takym JA SOM TO...vegetarianom.

typek-dymek

z mlieka si vedia ziviny odobrat iba deti zhruba do 6 rokov. v tomto veku zanika zlaza zodpovedna za "vyber" zeleza, vapnika, zinku a inych prospesnych latok z mlieka.
ale je pravda, ze niektorym ludom skodi mlieko viac, inym menej. to uz suvisi aj s krvnymi skupinami a vselicim...