atopicky exem

irina

Mám 22 ročnú dcérku, ktorá má od detstva at.exem a teraz používa krém sebamed intensive s provitamínom B5 a pantenolom, dostupný je v DM markete a veľmi jej to pomohlo. Viditeľné zlepšenie nastalo po pár dňoch pravideľného používania a pritom mala kožu na celej dlani poškodenú a vyhádzanú vyráškami. Neviem či pomôže všeobecne aj viacerým, ale budem rada ked aspoň niekomu to pomôže. Prajem všetkým pohodu a uzdravenie. Ina

smrdaky

ja mam tiez ekzem, asi od 6 rokov, teraz mam 19 ...na zaciatku som ho mavala cely rok, teraz ho mam tak tyzden - dva v roku. Najlepsie je fakt MORE, a mne este pomohli KUPELE - smrdaky, neviem ako je to teraz, ale vtedy poistovna preplacala 4-5 tyzdnov, dost to pomohlo. A dost zle na kozu mozu byt aj prasky a avivaze na pranie - pouzivat co najmenej, vysusuju kozu, pripadne pradlo preplachnut este v cistej vode po prani. A cistota pol zivota tiez moze skodit .. mydla a take veci, tiez co najmenej.

ako zit s AE

atopicky ekzem mam 24 rokov a jedine, co pomaha, je ist aspon 1x za rok na 2-3 tyzdne k moru a zvysok roka puzivat maste s kortikoidmi. vyskusala som uz vsetko, prirodne kremy, bylinne caje, homeopatika, liecitelov, akupunkturu, vsetku moznu kozmetiku, ale vacsina z toho je len tahac penazi. uprava jedalnicka takisto nema ziadny vplyv, z kozmetiky sa treba vyvarovat prilisnym \\\"umelinam\\\", co sa tyka farby a vone, mne sa najviac osvedcila bioderma.

mmmel

Tak ja odporúčam BABÉ zvláčňujúci krém a BABÉ zvláčňujúce mydlo na atopickú pokožku. Vyslovene určené pre deti. Som s tým tak isto spokojná ako so šampónom na mliečnu chrastu.

karioll

nemozes predist atopickemu ekzemu,je to ziskane dedicne ochorenie,ktore konci sennou nadchou a astmou,ale kombinaciou tychto vsetkych ochoreni.mozes ho len drzat "pod pokrievkou"cize nechat vysetrit co mu sposobuje alergiu a podla toho sa zariadit

DAILA123

tento ekzem je jedna pliaga.syn ho ma od perinky mal len 3.tyzdne ked mu ho zistili.teraz ma 3.roky.presli sme uz vsetkym peklom akym sa len da!! ale co vam mozem odporucit je masticka z anglicka vola sa E-45.pouzivam ju 1,5 roka a maly sa pomerne drzi.na kozne uz chodime zriedka prv sme tam boli aj 3xdo mesiaca.nedavame mu kysle potraviny.ked sa to neda vyliecit tak aspon potlacit.

maria03

Ahojte,ja mam 23 mes. dcerku,ktora mala tak hrozne prejavy atopickeho ekzemu,ze ho lekari ledva-ledva zvladli,aj to nie do uplneho vymiznutia. Ale teraz, vdaka Bohu, nema ziadne prejavy, ani suchu pokozku na tele. Preslo jej to na 2.-3.den po tom,ako som jej zacala rano davat 1 caj.lyzicku nalacno(potom sa moze najest o 30 min.)bovinne colostrum BIOCOL. Objednala som ho z tejto stranky: www.biocolostrum.sk stoji cca 1000sk. Obsahuje hotove imunoglobuliny vsetkych skupin,teda hotove protilatky,ktore zaroven stimuluju organizmus k vytvoreniu si vlastnych imunoglobulinov. pomohlo to aj chalanovi,co ma cely zivot atopicky ekzem,upne mu to zmizlo.Pisem to preto,lebo ja sama som sa pre svoju dcerku kvoli tomu ekzemu velmi natrapila a tak som si povedala,ze ked jej Biocol pomoze,dam to vediet aj ostatnym,aby uz nemuseli dalej hladat a mohli to sami vyskusat.Tak vela stastia.:-)

vlnka021

Ahojte ja mám exem už 25rokov od narodenia a poviem vám prešla som cez všelijaké procedury aj som sa kupala vo vlastnom moči treba všetko vyskušať aby ten exem sa vysušil aj repik je dobrý ale to more pomôže najviac

jaja460

Mno podla mna sa da vsetko vyliecit len treba sa informovat ja mam taktiez atopicky ekzem je to hrozne v noci nemozem spavat vsetko ma svrbi a najhorsie je to ze ja ho mam v okoli oci a ust a nemozem pouzivat nato ziadne maste ... ale nestracam nadej a snazim sa najst nejakeho bilinkara na nete dufam ze sa nieco viac dozviem a mozno ho aj dokazem prekonat ...