znizena funkcia stitnej zlazy

Príspevok v téme: znizena funkcia stitnej zlazy
oja

Dobry den.Z vysetrenia z krvi mi doktorka oznamila ze mam asi problem so stitnou zlazou.Moje hondoty su FT4 13,22 a norma je 11,4 do 23,2,tak to je v poriadku ale TSH mi vyslo 5,793 a norma je 0,35 do 5,50. Tak vyzna sa v tom niekto? To TSH je zvysene,ale nechce sa mi hned utekat k endokrinologovi,ale ak budem musiet tak pojdem. Tak dik za rady

hermínaaa

Pri zníženej činnosti štítnej žľazy nestačí len dodať jód, potrebujete aj ďalšie stopové prvky, aby ho telo vedelo spracovať. Na to je perfektný prípravok Hippokratin, obsahuje prakticky všetky potrebné aj ultrastopové prvky v optimálnom pomere.

evellina

ahojte ludia...noo vidim,ze vas so znizenou funkciou neni vela...hm
vie niekto poradit,ze kd uzivam L-thyroxin kazdy den,ci sa mozem opalovat,myslim ci sa nenarobia na tvare take tie skvrny pocas opalovania,lebo niekedy pri hormonoch to byva,hlavne pri antikoncepcii...dakujem

mikmik

vie mi niekto povedať či mám zníženú funkciu štítnej žľazy podľa hormónu TSH, ktorý mi zistili z krvy, keď mám 0,49?

RNG

Kedze lekari, cest vynimkam, vedia len to, co sa naucili v skole a co bezne publikuju lekarske magaziny orgsanizovanej mediciny, pytat sa in na poznatky z odboru, o ktorom nemaju dostatok informacii ba dokonca su proti nemu systematicky dezinformovani nema ziadny zmysel.
Znova tu uvediem statistiku na podporu bezpecnosti potravinovych doplnkov.
V roki 2008 nezomrel v USA na potravinove doplnky nikto!!!
Na potravinove nakazy(tj na potraviny zlej kvality) 5600 ludi.
A na nasledky liekov su cisla oficalne z medickych komunit od 120 000 do 400 000 a to su cisla od lekarov, co sa snazia to cislo co najviac znizit. Pravda je velmi pravdepodobne este horsia.

Z tohoto pohladu su potravinove doplnky bezpecnejsie, ako potraviny samotne a podstatne bezpecnejsie ako aj tie najnevinnejsie lieky. Napr iste nezavahas pouzit aspirin a predsa tento sposobuje az 17 000 smrti v USA na vykrvacanie a vyse 120 000 pripadov skonci na pohotovosti.
Voci tomu su definitivne doplnky teda bezpecnejsie, radove.

evellina

...dakujem pekne za odpovede...
Ja som si pozerala na nete a nasla som KELP v prasku.Tento prasok si mozem pridavat aj do jedla.Cize nie tbl formu,ale praskovu...priblizne 250 g stoji 10 euro.
Chcem sa este raz opytat,ci mi jod alebo Kelp nemoze uskodit.Mam trocha obavy,dufam,ze nebudem experimentovat a ze to ma niekto overene.Neviem,ci to mam vobec hovorit lekarovi,alebo radsej nie...A L-thyroxin mam aj nadalej teda uzivat?...

RNG

Opraca preklepu, obsah 325 mikrogramov(mcg), 250 kapsul za 8.25. Kelp ma trosku divnu chut, takze pre niekoho su tie kapsule lepsie. Ja osobne davam prednost transdermalnemu doruceniu s jodovej tinktury pod pazuchou, to staci robit raz za tyzden na davku priemerne prepocitane na den asi 2-3 mg dokopy. naviac mi tro na dva dni pod pazuchu deodorizuje.

RNG

Znacku Srarwest botanicals mozes kupit napr z iherb.com za 4.75 dolara za libru. Je to dobra znacka a jedna sa o kanadsky kelp, z cistych severskych mori. Obsah jodu v kelpe je od 0.1 do 0.8%.
Iherb ma napr aj kapsule firmy NOW, ktore maju obsah 325 mg kazda.

H2O

Maš subklinicku hypotyreozu, ja by som sa na tvojom mieste objednal k endokrinologovi jednak vzhľadom k tomu, že by si mala byť dlhodobo monitorovana a jednak k tomu, že problemy s tymito žľazami (hlavne teda ta štitna) ma mnoho ľudi(najma staršich), takže určite sa načakaš, mno a medzitym by som určite doplnil jod stravou a/alebo doplnkami (kelp) hoci u nas zaňho pytaju relativne vysoku sumu (napr. v porovnani so Swansonom až 15-nasobne vyššiu po prepočte na mikrogram, čo je brutalny rozdiel aj napriek tomu, že Swanson patri v USA medzi najlacnejšich), ďalej by som doplnil vitamin C, E a vitaminy skupiny B (kys. askorb., tokoferoly, niacin, riboflavin a pyridoxin maju priamy vplyv na uroveň tyroxinu v organizme (to je to FT4)), mno a ak traviš malo času na slnku, tak by nebolo zle pouvažovať aj o dopleneni vitaminu/hormonu D, ktory ma tiež vplyv na sekreciu hormonov (nielen) štitnej žľazy no a porovnal by som si teda vysledky či došlo k zlepšeniu