znizena funkcia stitnej zlazy

Príspevok v téme: znizena funkcia stitnej zlazy
oja

Dobry den.Z vysetrenia z krvi mi doktorka oznamila ze mam asi problem so stitnou zlazou.Moje hondoty su FT4 13,22 a norma je 11,4 do 23,2,tak to je v poriadku ale TSH mi vyslo 5,793 a norma je 0,35 do 5,50. Tak vyzna sa v tom niekto? To TSH je zvysene,ale nechce sa mi hned utekat k endokrinologovi,ale ak budem musiet tak pojdem. Tak dik za rady

RNG

oja, jod potrebuje telo stale, tak ako kalcium magnezium atd. To su zakladne prvky- mineraly potrebne v tele na hromadu procesov.

RNG

Zlaza, jodovu tinkturu radim pouzivat raz az dva krat tyzdenne, 10 az 15 kvapiek na spodok brucha(muzi pod pazuchou). ked flak zmizne za menej, ako den, je to zaroven indikacia, ze telo ten jod potrebovalo.
Pre porovnanie s kelpom, jedna kvapka tinktury obsahuje 2 mg jodu a standardne kelpove minipilulky obsahuju 150 mcg, cize na jednu kvapku jodovej tinktury treba 13 piluliek kelpu....
Opakujem este raz, moje zdroje lekarov vyskumnikov odporucaju 1 az 6 mg jodu denne, japonci jedia 12.5 mg denne v priemere, a stara odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa lekarska komunita zatato drzi a vobec si nevsima novsi vyskum ani Japoncov, odporuca 150 mcg denne a vyhraza sa poskodenim tela pri prekroceni tejto davky.(to by uz vsetci Japonci vymreli, keby to bola pravda!, zatial co napr Japonky prakticky nepoznaju cysty a hrcky v prsiach a ich plet je porcelanovo cista, teda pokial ziju v Japonsku a jedia japonsku stravu, Po pristahovani do USA a zmene stravy maju tie iste problemy s cystami a acnami, ako ini)

tanka

Dobry den, prosim mohol by mi niekto vysvetlit diagnozu:
struma diff.hr. -v.s.DLT, dysmenorrhoe
Th: t.č.nihil.
DAKUJEM

zlaza

hm dakujem,skusim...mam cystu na stitnej zlaze a 4 na oblickach,co sa tyka stravovania,tak si myslim,ze sa stravujem celkom hodnotne,skor s pitnym rezimom mam problemy,vodu pijem uplne nasilu kedze nikdy nie som smadna...a tu tinkturu si mam kam potierat a je to vhodne kombinovat aj oralne?dakujem

RNG

Jod sa podiela(zucastnuje) na vyrobe viacerych enzymov, takze si zasluzi pomenovanie enzymotvorny, Tak, ako si zasluzi pomenovanie hormonotvorny, lebo sa podiela na vyrobe roznych hormonov.

RNG

Mimochodom(a to sa stava pricasto...) na flasi je napisane 50 tabletiek, 150 mcg jodu a v reklame a cenniku na popise 1500 mcg. A cena je daleko od najlacnejsej.Staci sa spytat predavaciek v mojich obchodoch.Ja sice nemam farebne reklamy na nete ba dokonca ani len uplny list produktov, ktore mozno dostat, ale staci sa spytat.

RNG

Dakujem za upozornenie na Walmark, pozrel som sa do ich katalogu a nasiel som tam niekolko produktov firmy Nature's Bounty, filialky tej istej firmy NBTY, od ktorej kupujem vyrobky aj ja, az na to, ze su to ine balenia a nalepky, vcitane "inych" cien.
Co ma najviac vspruzilo bolo, ze ich prehlasili otvorene za vyrobky najvyssej kvality. Takze potvrdzuju to, co som uz davno hovoril, znamka GMP je znamka najvyssej kvality.