Zápal srdcového svalu

Heart

prosím vás.pomožte mi mám 15 rokov a raz mi normálne bucha srdce a potom začne rýchlo ... neviem čo je to dakujem :)

RNG

Zapaly mozu byt rozneho rozsahu, nemusia byt hned akutne.
Niektore mikroby sposobuju slabsie(low grade) zapaly na srdci
(niektore streptokoky(napr zo zubov, ked sa dostanu pri cisteni do krvneho obehu),
virusy, ktore mame v tele bezne,
Helikobakter a
najnovsie zakerna chlamidia pneumoniae
Samozrejme aj ine mykoplazmy, ktore sposobuju postupnu degeneraciu cohokolvek, kde sa usadia v bunkach ako vnutrobunecne parazity.
Obvykle sa daju merat C reaktive proteinom ale nie vzdy, niekedy sa s nimi stretnu reumatologovia.

heno

Ahojte:) pobolieva ma srdce,bol som chori ale neliecil som to,moze to byt niaki nasledok neliecenej choroby? neni to zapal srdcoveho svalu?

Dr. Jan

prepacte, ale ak ma niekto zapal srdcoveho svalu tak nema cas pisat sem do forumu! Ten "liecitel" Vam nasadil musku do ucha... ak by ste mali zapal tak by ste uz davno zomreli! To neni hra!

RNG

zapal srdcoveho svalu moze byt nielen virusovy, ale aj z roznych bakterii, streptokokov, chlamidii, dokonca aj helikobakter pilori.
Takze nestaci brat len protizapalove, ale treba brat aj antiviralne a vseobecne antimikrobialne. Tiez je dobre si posilit obranu branim selenu, zinku, jodu, vitaminov C a E, enzymov.
Nakazu treba vyhubit co najskor, inac je srdce permanentne poskodene.
Casto 'ma v tom prsty" aj nas v tele stale zijuci virus herpesov, ktory si lekari vobec nevsimaju, len vtedy, ked sa prejavi(opar, pasovy herpes, genitalny atd).

Peto T

Vírusový zápal srdcového svalu sa dá liečiť farmakologickými dávkami askorbátu sodného v injekčnom režime podávania. Viac rizikaockovania.sk

kapitola Vírusové infekcie, Vírusová pankarditída.

mjannik

podobne aj akupunktúra vysvetluje nespavosť:prehriaté srdce ,slabé obličky.Srdce predstavuje v akupunktúre oheň,obličky zasa vodu.Liečba:buď uhasiť oheň vodou-t.j.posilniť obličky,alebo ubrať z ohňa-to znamená utlmiť srdce,alebo urobiť obidve:posilniť obličky, aj oslabiť srdce

:katarína:

ifka1 a ty mi chces povedat, ze na chripku sa maju brat antibiotika? praveze to je problem mnohych doktorov, ze prave na chripku predpisu ATB a pritom sa to nesmie. ATB sa predpisuju pri anginach a podobnych zalezitostiach, pri chripkach NIE. chripka sa lieci inak, ale nie antibiotikami