na mna prilis rychly kolotoc stresov

Príspevok v téme: na mna prilis rychly kolotoc stresov
nevladzem

ahojte. viem, ze tu na fore si vsetci vzajomne radite, tak vas idem poprosit, ci by ste vedeli poradit aj mne. chodim na strednu a mam momentalne obrovske stresove obdobie. kvantum dolezitych skusok, hranie v divadle, nove hry, nacviky, pomoc o choru kamaratku, kopa ucenia a mnoho ineho. pridem domov zo skoly okolo pol 4 az 4. najem sa a trosinku oddychnem. je 5 hodin. potom sa musim ist rychlo vychystat do divadla, tam hram, pridem domov okolo pol 7 az 7, podla toho co ma caka, niekedy aj neskor. obcas navstevy u kamaratky, to pridem o dost neskor. hned sa zacinam ucit a koncim okolo pol 2 az 2 v noci. spim okolo 4-5 hodin denne, skoro rano vstavam a kolobeh sa opakuje. nezvladam to, ale MUSIM. v divadle som povedala, ze koncim, ale odist mozem az vtedy, kym si najdu nahradu a tuto rozrobenu hru dokoncit musim, cize este mesiac tam urcite pobudnem. v skole je toho vela tento a este nabuduci mesiac a kamaratka je na tom stale dost zle. som so silami v koncoch. casto (skoro kazdodenne) ma boli hlava, nestiham sa poriadne najest, potrebujem spanok, ktory mat nemozem, nervy mam uplne v haji a havne strasne mi zacali padat vlasy, to ma trapi najviac. viem, ze zdravie je prvorade, ale momentalne som v obrovskom kruhu povinnosti, ktore musim zvladnut. potrebujem sa dat dokopy, no pri mojom zivote sa to neda. preto vas prosim, kto by mi vedel poradit, co mam dalej robit, lebo ja uz som naozaj zufala. za vsetky, ale naozaj vsetky reakcie vam vopred pekne dakujem.

poliewoocka

Mas 3 moznosti:
1, budes sa takto trapit nadalej a to ta dovedie ku kolapsu
2,skusis upustit par veci,ako uz bolo spomenute-radsej menej a na 100% ako viac a nemat prehlad.Ak to nestihas,s niecim musis skoncit.
3,zorganizujes si lepsie cas,napr. uc sa pocas cestovania,kamosku navstiv cez vikend,kup si ginkgo a B12 a snaz sa naucit co najrychlejsie(aj ked sa ti zda,ze je to rychlo,z vlastnej skusenosti viem,ze by to slo este rychlejsie)
Ty vies,ze takto to dalej nejde...hadam sa ti podari spravne rozhodnut:/
Daj vediet,ako ti je...

take it easy

moja, trosku si ale musis nechat casu aj na relax, spis si co je pre teba najviac dolezite ,poradie od najviac po najmenej, bude to tazke,si k sebe velmi narocna!!musis si zoradit priority.je toho na teba vela a to bohuzial tvoje tela da skor ci neskor pocitit.napr.znizenim imunitneho systemu, nadchy, crevne potiaze,nachylnost na virusove ochorenia.....a nezabudaj,ze toto obdobie je to na ktore budes velmi spominat ako starsia, tak aby si potom nelutovala, ze si si ho nestacila trochu uzit:-))

zuzka*

mala by si si prehodnotit co je pre teba prvorade a robit radsej dve veci na 100 % ako vela polovicato, jednoducho musis od niecoho upustit a najst si cas aj na seba a relax....ja som tiez mala niekedy vrtulku v zadocku az ma to doviedlo k zaludocnym tazkostiam a podstupila som rozne vysetrenia,napr. gastroskopiu,co neprajem ani svojmu nepriatelovi a vtedy som si povedala, ze to nema cenu, nicit si takto zdravie

[zruseny12]

ked nechces upustit s povinnosti tak si kupuj vitaminy sk.B B-KOMPLEX-FORTE,to by ti malo pomoct zmiernit stress,ale spanok ti nic nenahradi.Aj tak nakoniec prides na to,ze niektore veci su zbytocne a zdravie je najdolezitejsie v zivote ver mi,tiez som bola v jednom kole,a v stresse...a stressom si mozes privolat vazne choroby,nechcem ta strasit,ja som si tak pokazila travenie...

nevladzem

ale hej, agina. moja skola je o dost vzdialena od mojho bydliska, cize aj dlho cestujem. preto aj rano musim skoro vstavat a neskoro prichadzam domov.

del12

Musíš vypustiť niektoré veci.Zdravie a skola su prvorade v tvojom veku.
Takže 5 hodin spanku je malo.
Musíš spat min. 8, lebo budeš mať v 30 ke zaludočné vredy a možno aj infarkt.
Setri sa, vela si si toho zobrala na plecia.

nevladzem

gabo77 - ja viem, ze nemam denny rozvrh, pretoze si ho ani neviem urobit. pri tychto vsetkych veciach a povinnostiach to hadam ani nie je mozne. nenapada este niekoho nieco? dakujem.

gabo77

a to chodis na strednu skolu..... co budes robit ked budes mat vlastnu rodinu a pracu??? ha? divadlo mas kazdy, uplne kazdy den? a co vikendy? vsak prave tie su o oddychu... ako to citam nemas v dni poriadok - nemas DENNY ROZVRH resp ho aj mas ale chyba ti tam oddych a spanok jednoducho ono sa to tam musi zmestit, este stale si mlada, si stredoskolacka ak sa teraz nenaucis zvladat to vsetko a popri tom este aj relax, tak v dospelosti fuuu budes to mat velmi tazke... cize: urob si rozvrh a vecer o 22 najeskor 23 h proste ist spat! mozno nie su vsetky povinnosti dna zvladnute, ale uvidis svet sa nezruti! jednoducho to pojde dalej...