Kyslikovy pristroj na doma

Príspevok v téme: Kyslikovy pristroj na doma
janka

Ahojte, máme v rodine pacienta, ktorý by potreboval kyslíkový prístroj aj na doma. Nemusí ho stále vdychovať, ale chvíľkami, aby neomodrievali končeky prstov a pery. Ako to vybaviť, keď lekár neusudzuje za vhodné ho dať na doma? Vraj "NAČO". Je mi z toho do plaču. Dá sa to nejako zohnať aj bez lekárskeho predpisu alebo čoho? Nepredáva niekto taký? Ak viete niečo viac o kyslíku a kyslíkových prístrojoch, prosím napíšte mi sem alebo aj na e-mail jancecka@azet.sk

Ďakujem veľmi pekne za odpovede, netrpezlivo čakám.

VIP kuriér

Všetci, čo chcú získať všeobecné informácie ohľadom kyslíka nech napíšu konkrétne dotazy. Veľmi rád odpoviem každému, kto má problémy so zakúpením kyslíka a jeho príslušenstva. Michal Babic, www.vipkurier.sk

ethel

alexa22,aj keby si mala známosti na pridelenie oxygenátoru potrebuješ vyšetrenie ABB pozitívne.To znamená,že ak sa preukáže nedostatočné okysličovanie tak ti to uzná aj poisťovňa.Nie je pravdou, že oxygenátor predpíšu len pacientom pred koncom.V prvom radetreba pouvažovať o zmene terapie,nakoľko si napísala,že tvoje ťažkosti sa stále objavujú.Ja si osobne myslím,že nemáš dostatočnú liečbu:-( A keď by si aj mala oxygenátor to neznamená,že nemusíš dostať záchvat!Záchvaty sa nemusia objaviť na základe o2 nedostatočnosti!Pri astmatickom záchvate dochádza k spasmu priedušiek preto to dusenie a na základe spasmu aj slabé okysličenie,čo pominie po spasme a ústupe záchvatov.

alexa 222

Aj ja zháňam kyslíkový prístroj na doma, mám ťažkú astmu. Neviete si predstaviť aké to je, keď sa dusíte a to každý deň. Vraj to dávajú pacientom až v konečných štádiách,( pred smrťou) a ja to ešte nepotrebujem Veď záchranka je u nás každú chvíľu, napichajú do mňa hydrocortizon, syntophyllin, magnézium adrenalín a potom skončím v nemocnici na infúziách. Trápim sa už 22 rokov. A to už nehovorím o vedľajších účinkoch týchto svinstiev, čo do mňa dávajú. Práve rozmýšľam kúpiť si nejaký kyslík , čo som pozerala na internetových stránkách. Aj keď to nieje originál, ale aspoň trošku. No pri mojom stave aj tak skončím vždy v nemocnici. Nuž takéto je to naše zdravotníctvo. Pokiaľ nemá človek známosti... Som zúfalá, skúšam všeličo. Ale už aj psychicky som na dne. Neviem čo ďalej.

janka

Ďakujem vám veľmi pekne, všetkým, napísala som e-maily na príslušné stránky, ktoré ste mi ponúkli, teraz mi ostáva už len čakať.

ciro

Pristroje na vyrobu kyslika v domacom prostredi sa volaju kyslikove koncentratory. Su rozmerovo asi pol metra x polmetra x meter na vysku. Stoja okolo 100000 Sk, aj viac. Bezna cesta ich ziskat je ta, ze v pripade nutnosti ich moze predpisat lekar, nie kazdy, len presne urceny na ten ucel. Napriklad moze to predpisat plucny lekar, ale schvalit to este obycajne musi aj primar plucneho oddelenia vo vacsich nemocnicach. Je okolo toho teda dost byrokracie. Ked je to schvalene lekarmi, ziadost ide do prislusnej zdravotnej poistovne, ta to opat musi schvalit a nasledne poistovna sa dohodne s firmou, ktora to predava a tiez prenajima. Ta firma potom ten pristroj dovezie domov, nainstaluje a zauci ako s nim zachadzat. Najomne plati poistovna, pacienta to nic nestoji. To je teda ten idealny pripad. Treba skusit to vybavit touto cestou, pripadne aj pritlacit, pripadne mierne sa aj povyhrazat lekarom, ze ak to neodporucia a rodinnemu prislusnikovi sa ako nasledok nieco stane, tak ze budte brat na zodpovednost ich. To ich moze trocha potlacit k cinu.

biba

Prístroj na výrobu kyslíka nám poskytli
na odporúčanie odborného lekára v nemocnici - plúc. odd.. Doniesli ho až domov a napojili. Ide o nejakú súkromnú firmu, ktorá spolupracuje so zdravotníctvom. Zdravot. poistovňa zapožičanie hradila v plnej miere.

romanall

mrkla si si tie stranky.jaj ja uz som volala aj mamine ze ci nevie jako to presne bolo s tou pani,len mi vravela ze jej ho kupoval syn,asi tam bol tiez problem s predpisom a s poistovnou.no ze on jej ho zohnal ale nie u nas.viem ze robil dlho v Britanii,tak prachy asi nan zarobil.myslim ze u nas by ste mali skusit niake organizacie,nadacie napr.markizu alebo uz jedine ho kupit za vlastne.