skola...

Príspevok v téme: skola...
fgf

Vobec k nej nemam vztah, nemam rad ziaden predmet, len ked pridem do skoly, tak uz odpocitavam hodiny, kedy sa mozem vratit zase domov..cital som ze ked je ziak zly v niektorych predmetoch, tak zase v niektorych inych predmetoch by mal mat dobre znamky...ja mam zle znamky vo vsetkom...neviem co mam robit uz

cierna_ovca

to fgf:
tu ide o prístup ku škole.keď len čo prídeš do školy už odratávaš návrat domov,nikdy dobre známky mať nebudeš.treba zmeniť prístup:)veď jasné,kto má školu rád ale predsa tam musí byť niečo kvoli čomu tam rád chodíš..nájdi si frajerku ktorá sa dobre učí a hneď sa budeš aj ty chcieť učiť:D:)fakt to funguje:P

mademoiselle

ahoj, no ja som chodila tiez na gympel, takze viem o com hovoris a najhorsie, ze musis na VS, lebo inak si ennajdes normalne zamestnanie. VIes, ja som sa mohla rozhodnut aku skolu si vybrat. Ale zostala som koli niekomu. A zase nie ej to az take zle, su v zivote aj horsie veci. Hlavne sa snaz v to najst nieco zaujimave. Aj ked mna na strednej bavila tak maximalne biola,a le to je druha vec. Ale neboj, takych ako ty ej viacej a to, ze ta to nebavi neznamena, ze mas nosit domov same gule:-) snaz sa, ved si inteligentny a to, uvidis, ked sa rekonas a naucis sa veci, ktore ta nebavia, budes na seba pravom pysny. A to ani nevravim, aku radost urobis mamine doma. Tak to nevzdavaj, si predsa chlap a tak musis nieco vydrzat.

poliewoocka

Som tretiacka na gympli,o rok maturujem..my sme si uz seminarne predmety vybrali.Niekedy mam pocit aj ja,ze sa mi nechce,naco sa vobec trapime,ved zivot je kratky.Ale ze by sa mi az tak nechcelo?A co chces robit?V zivote ti nik zadarmo nic neda!Si na strednej,naucit sa par riadkov a stran na druhy den?Sedis doma v teple na riti,mozes sa ucit,mas skolske pomocky,knihy.je to len pre teba,clovece.Niekto by bol rad,keby vobec mal cim pisat.A ty si sedis v teple,skole..prides domov.Mozes sa vzdelavat!Ja sa snazim ako len mozem,nechcem si v buducnosti vycitat,ze som neurobila vsetko pre dobru buducnost.Vytazit zo vsetkeho maximum.Nik ma nemusi do nicoho nutit,rodicia ma poznaju..mam doma pokoj a vsetko,co taky student potrebuje,tak preco cumiet doblba?Ak sa venujes niecomu,co ti zabera kopu casu,prosim...ale toto?Vaz si slobodnu volbu!Moja mamka doma klud nemala,ale aj tak bola sikovna..ba dokonca za nu rozhodli rodicia,na aku vysku ma ist.Ona chcela Kremnicu-umelecku..mala ist na dopravnu do Zvolena.A teraz?V ZSR porobili "horni" bordel,dute hlavy sa nahrabali a ona ostala nezamestnana.Tak to je...ale som sa rozpisala:)Aj mimo temy...
Ale podstata je taka-snaz sa co najviac,aby si si to pozdejsie nevycital..potom uz bude neskoro.Zijes len raz...

veronika15

aj ja chodim na osemrocne gymnazium a maturujem o dva roky..som v sexte..
skola ma tiez nejako extra nebavi a len pozeram na hodiny kedy skonci hodina a potom dalsia a toto stale dokola...a ked som doma som cela happy..
akurat dnes nam jedna profesorka hovorila ze uz o mesiac si budeme vyberat seminare..super..uz sa tesim..netusim ani z coho budem maturovat do prdele:D..

fgf

mademoiselle: "JA som 3 roky na VS a studujem co ma vobec nebavi " tak to si teda dobre dopadla :D
A ano, je to pravda, ze ma ziaden predmet nebavi, vobec mi nevyhovuje tento system skolstva a vyucovacieho procesu, potrebovalo by to poriadnu reformu, ale toho sa na SR dockame asi tazko...

sklamana: o rok maturujem - osemrocne gymnazium. nechapem ako si mohla svojmu synovi dovolit prestat chodit do skoly, ak na to nemal dobry dovod, ja strednu vpohode dokoncim, a pojdem aj na nejaku lahku VS, aspon koli tym papierom...inak dakujem za podporu :)

sklamana

Neviem kolkatak si a na akej skole,ale strasne rada by som bola keby si to tam vydrzal,pretoze napr.moj syn nehal skolu v decembri a to bol na strednej,teraz sa len flaka ani nepracuje ani vzdelanie,no co s vami bude chlapci? vydrz to tam aj s odretymi usami,ved nemusis sa ucit na jednotky,stacia ti trojky a nech mas nieco v ruke nejake papiere,najlepsie by bola maturita. Neboj za par rokoch budes rad,ze si to nevzdal. Doba je tazka vies,nikto ti nic zadarmo neda,sam si musis na seba zarobit a budes mat z toho aspon dobry pocit neboj...:-)) ja ti strasne drzim palce.!

mademoiselle

zle sa k tomu stavias, ked budes stale vraviet nebavi ma, neda sa to a podobne, tak to ani nepojde. A neverim, ze sa nenajde ani jeden jediny predmet, ktory by ta nebavil, to nie je mozne. A bavit ta nemusi, aby si sa ucil. JA som 3 roky na VS a studujem co ma vobec nebavi a za tie 3 roky som mala jediny predmet co ma bavil. A pre zeny je to narocna skola, lebo je to vsetko o strojoch a technickych veciach, co som nikdy v zivote nemala. A nestazujem sa. A pritom by som hoci kedy mohla odist, ale vzdavaju sa iba zbabelci. Co si nejaky hlupak ktory sa nedokaze za den naucit par stran do skoly? Vzdelanie je potrebne a v zivote ta nebude este vela veci bavit. Vies tvoj problem je, ze rozmyslas, ako sa to neda, ale mal by si rozmyslat, ako sa to da.