staromodne nazory maminy..uz sa to neda vydrzat :O(

Príspevok v téme: staromodne nazory maminy..uz sa to neda vydrzat :O(
sunnysweetie

ahojte
ja som uz nakomplet zufala :(
vcera som sa "opovazila" spat u priatela s ktorym chodim 6rokov, ja mam 23rokov,on skoro 25r.,ale kedze obaja studujeme - ja som vo 4.roc.na VS a on sa rozhodol pokracovat v doktorandskom studiu..nemame financie na vlastne byvanie..zatial nam to takto vyhovuje..

ale ja to uz nemozem vydrzat..mamina mi tu za usami vycita, ze preco som u nich spala..ze ked si vsetko zjeme pred svadbou,potom si ma chlapec ani nevezme a opusti ma..

ale ja potrebujem z casu na cas u neho spat..pritulit sa, citit jeho blizkost..
myslim si,ze jeho rodicia to neodcudzuju..nie su taki staromodni ako moja mamina..

stale mi vycita..a tvrdi,ze to este budem lutovat..

teraz mi vyhadzuje na oci,ze nech sa vydam a nech spolu byvame..ale byt mi kupit nemoze-nema z coho..tak ako sa mam osamostatnit..vydat..ked studujem aj ja,aj priatel..a z toho doktorandskeho platu moc vyskakovat nemoze :(

neradte mi,ze sa s nou mam porozpravat..ja sa s nou o tom rozpravam uz 6rokov..

ci je chyba vo mne?mala som cakat so sexom do svadby..nemam u nich spavat..lebo potom vyzeram ako "cundra"?
stale pocuvam..co na to povedia ini..
ale to mna nezaujima..

poradte prosim..najradsej by som treskla dverami a odisla..ale nemam kam..
jemino,este rok to musim vydrzat,ale nie som si ista,ze to vydrzim..

donatella

baby to poznam aj ja.sice uz to skoncilo lebo sme sa vzali ale u nas mal s tym vecsie problemy ocino.ked sme isli spolu do kina tak vypitovanie kedy dojdete,dobre chapem,ale ak sme nahodou isli s partiou von si dakde sadnut uz bol ohen na streche.no a teraz ked sme sa vzali,zatial byvame u nasich tak zasa nas nechape ze ked si chceme raz do mesiaca vijst s kamosmi von,tak ze "sak vy ste uz manzelia,uz mate sedet doma"este nemame ani deti a vidite stale sa nam cuduje.

agina

sunny podla mna ti mama neveri a zrejme sa boji, aby si nahodou neotehotnela, kym este studujes.Mne tiez rodicia hovorili, ze az dostudujes, rob si, co chces....
Ja som studovala, moj priatel uz davno zarabal/je o 7 rokov starsi/. Az som dostudovala, nasla som si pracu, obaja sme si vzali uver a uz tri roky byvame spolu v krasnom trojizbovom byte. Mdzitym sme sa zasnubili, vzali a cakame babatko.Sunny vsetko ide a tvoju situaciu by som vobec nebrala tak tragicky.Je to uplne normalne, myslim si, ze vacsina rodicov je takych, ako tvoja mamina.

alti

Co Ti poradit? Pestujte si obaja nadalej svoj vztah ku ktoremu urcite patria aj dotyky, aj sex. Nedaj sa znechutit a hlavne sa snaz pocity mamy neprenasat do Vasho vztahu. Jajaj, to je tazke, viem. To, ze partner dalej studuje svedci nielen o jeho schopnostiach ale aj cieloch do zivota, to sa mi paci :o). Cize uc sa vytvarat si "obal", v ktorom dokazes uchranit svoje city, lasku, nazory, presvedcenie. Uchranit hoci aj pred maminou. Drzim Ti palce. A este cosi. Rozpravaj sa o tom s mamou, nech Tvoj priatel sa tiez aspon sem-tam s Tvojou mamou stretne, aby videla, ze je fajn. Ved aj my, mamy, menime nazory...

angel1

aaach dievcata,nezavidim Vam teda Vase mamy,zabudaju ze dnesna doba je uz ina ako ta ich....neznamena,ze ked ma dievca priatela a sex s nim,ze sa maju hned zobrat....to bolo kedysi,lebo kedysi sa poukazovalo na slobodne dievcata....lenze doba je uz pokrocila a mnozstvo rozvodov rastie....tiez som matka 18r.dcery,ktora ma priatela a poviem uprimne ze mi je lepsie ked jej priatel je u nas ako keby mi musela klamat a sa flakat....a hladat miesto,kde by mohli byt sami.....ved je predsa uplne normalne,ak ma dievca partnera,ze maju spolu aj sex....ved sa nebudu na seba len pozerat...nechapem preco Vas za to odsudzuju...oni to nerobili???ved to k laske jednoznacne patri,pritulit sa,pomojkat sa a....a som toho nazoru,ze dvaja ludia by mali najskor nejaky ten cas spolu pod jednou strechou zit a az potom svatba,pretoze je treba sa navzajom spoznavat pri beznom spoluziti....ked sa dvaja spolu len stretavaju ukazu len tie dobre stranky,tie ine zena uvidi ak s tym partnerom zije pod jednou strechou....

beb

Ahojte všetci, píšem Vám vlastne za Vaše mamy, ktoré ja úplne chápem.Som tiež konzervatívna, nemám nič proti chodeniu mladých ,ale vo svojom byte by som im nadivoko naozaj nedovolila žiť. Ak je to ich vec a vec ich svedomia, tak nech si nájdu podnájom. Alebo nech sa zoberú, ak už na to majú roky. Rodičia Vás vychovali, ako vedeli, dali Vám možnosť študovať a majú právo na pokoj a slobodu vo vlastnom byte či dome. vôbec sa im nečudujem, ak tam nechcú takéto dvojice "nadivoko". Nechcem tým povedať, že ste zlí ľudia, ale tak to v živote s nami stršími vždy bolo, je a bude. B

[zruseny12]

no toto je najhorsie,co moze byt,ked clovek sa necha ovladat okolim a stale pozera na to, CO POVEDIA LUDIA-ONI AJ TAK BUDU HOVORIT,CO BUDU CHCIET...poznam to velmi dobre,tak ta chapem...a myslim si,ze ty nerobis nic zleho,tak jednoducho ignoruj tieto reci,lebo nic ine ti ani neostava...podla toho ,co pises...

lentilka100

No ja sa mozem pridat do klubu..Ja som s chalanom 4 roky..mame sa radi a rodicia, resp.mama je tiez z toho sialena keby som mala ist k nim spat..tak by tu boli sceny a hadky aj tyzden.Vlastne oni by ma "nepustili" a keby som trvala na svojom, tak by tu bolo psycho..Mam 24 rokov, priatel bude mat 27.Takze to riesim tak ze klamem.Poviem ze mam este skolu, alebo ze musim ist na skusku alebo tak..Nie je to dobre riesenie, viem, ale zazivat sceny a vyhadzovanie z domu a pocuvat ze som "ku..a"nemusim..Tak ze tak..

zuzana175

aj nasi su taki zastarali.chodim na VS a ked spi u mna frajer (aj to nie do druheho dna,ale len nejako do 3h rano),tak uz mi tato vycita,ze ci chcem robit kdesi za pasom.neznasam taketo debaty a ide ma trafit,ked to mam pocuvat.
mama tiez hovori,ze co si o mne pomyslia jeho rodicia.
a mama sa tiez vydala za prveho chlapa a akoby to chcela preniest aj na mna.mojho frajera priam zboznuje.stale ho vychvaluje do nebies,az mi to niekedy ide na nervy.kedy pride petko,co bude papat petko,ako robi petko.uz mam toho dost.
sunnysweetie,asi s tym nic nenarobime.je to starsia generacia a nazory nezmenis.teda aj ked sa vzdy pokusam,ale aj tak to vo vacsine skonci hadkou.takze len zatnem zuby a robim sa,ze sa nic nedeje.

vtipalka

sunysweetie, ked sa niekto nachadza v podobnej situacii, znamena to, ze je na tom uplne rovnako ako ty, z coho vychadza, ze ti nebude vediet poradit, kedze je na tom rovnako. neviem, ci si pochopila, co som tym chcela napisat:)Bez prachov to je o fige a vy ich nemate, chalan keby chcel, isiel by robit, radsej bude studovat (kde zijem vsetci studenti robia popri skole), zda sa mi vsak, ze ty si jedina, kto to riesi a zaujima sa o to, jemu (tvojmu priatelovi) to asi nevadi...Moj exak si urobil inziniera s cervenym diplomom a po skole zacal mastno zarabat aj bez Phd, aby uz konecne zarabal...Takze tak, vyriesit si to musis s mladym, on by mal byt ten, kto ti poradi...O ruku ta este nepoziadal, tak mi s tym asi vela nezmozeme. A mamke povedz, ze sa doba zmenila, zeny sa uz dnes vacsinou nevydavaju 18 rocne, ale ovela neskor, tak dovtedy panny hadam nebudeme...