Rakovina?

Príspevok v téme: Rakovina?
megana

Chcem sa niekoho spýtať ako je tomožné čo sami stalo. Mám 44 rokov a na citológiu chodím pravidelne každý rok.
V marci 2007 som mala CIN I. Teraz v marci som mala menzes 2krát do mesiaca ,tak som išla k lekárke(bola tam nová lekárka). Tá mi znova urobila cit. ale hneĎ sa jej niečo nepozdávalo tak ma poslala na kolposkopiu. Lekár mi povedal že to vyzerá na CIN 5 a zobarl aj vzorku na biopsiu.
Takže som v šoku a čakám čo bude, ale diagnozu napísal že je to rakovina.
Ako sa to mohlo tak rýchlo zmeniť ??? Kde sa stala chyba ? Potom načo sa toľko hovorí o prevencii ??? Som zúfala, lebo som rozvedená a mám len 7 ročného syna.

merienn

floral,ani by som netvrdila že na rakovinu krčka sa neumiera,zomrela mi 26 ročná kamarátka rok po zistení diagn.
mala vyoperovanú aj maternicu,absolvovala chemoteráp. aj rádioterap. nič nepomohlo.neprajem to nikomu.
dievčatá určite absolvujte pravidelne preventívne prehliadky.
a to zmrazovanie a spalovanie sa už robí minimálne,lebo sa zitilo ,že pod jazvami čo sa práve vytvorilo po týchto zákrokoch sa rakovina šírila ďalej, a keď sa brali stery vždy boli skreslené
nakoľko tie rakov.bunky boli pod jazvami a samotná choroba sa zitila neskoro.
dnes sa už robí konizácia-je to odstránenie časti krčka,po takomto zákroku môže byť žena ešte aj tehotná.

floral

...neviem, ktora liecba by bola dostatocna. v novembry07 som bola '2'a v juni08 mi oznamili, ze operacie je nevyhnutna. kazdy virus je iny a kazdy ho znasa odlisne. momentalne som zase '2'...tak dufam, ze mi to zopar rokov vydrzi ...aspon kym neotehotniem.

floral

Vacsina muzov s HPV nikdy nebude mat ziadne problemi. Niektore typy HPV mozu sposobit ‘genitalne warts’ alebo ‘rakovinu konecnika’(gay, bisexual)
Samozrejem…vratit sa ti to moze aj o rok. …a ohladom prisunu infekcie? Ak ju ma jeden z partnerov, tak ten druhy tiez. Nechcem aby moj prispevok znel, ze rakovinu krcku maternice beriem na lahku vahu. Mam uz jednu operaciu za sebou a komplikacie spojene s nou…a nikomu ich nezelam. Do 10 rokov mi urcite vyberu maternicu. Chcela som iba dat vedie ‘magine’, ze sa nemusi bat, ze sa nedozije synovych vnucat…

ifka

je nebezpecny aj pre muzov.(rakovina semenikov,prostaty...)odstranenim abnormalnych buniek sa sice na cas problemu zbavis,ale je velka sanca,ze sa ti to vrati.moze sa tak stat za pat rokov,za desat,za dvadsat.ale aj o rok.podla toho,aku mas imunitu a podla toho,ci mas nadalej pravidelny prisun infekcie od muza.

floral

Nie, to samozrejme nie. HPV virus je nebespecny(pre zeny), ale ked ho uz raz mas tak sa s tym musis zmierit. Rakovinu krcka maternice sposobuju iba papilomavirusy HPV. Odstranenym abnormalnych buniek sa rakovine da predist… rakovina by sa vyvinula az o 10rokov. …virus v tele vsak zostava.

ifka

zaujimava debata.ale az tak na lahku vahu by som ten hpv nebrala.a ano,kazdodenne jedenie masa rakovinu sposobuje.u chlapov sa prejavi az okolo sestdesiatky,ako rakovina hrubeho creva a konecnika.

floral

Nie, rakovina to este nie je, ale do niekolkych rokov by bola. Si nakazena s ‘human papolloma viruse’ (HPV) je ich niekolko druhov. Operacie krcku maternice je nenarocna: zmrazovanie alebo spalovanie. HPV sa uz nezbavis. Po operaci bubes na 1az 2 a vobec sa ti to uz nemusi zhorsit. Nepi, nefajci, dbaj o svoju imunitu… Dievcata do 26rokov sa mozu dat zaockovat. hlavne ziadna panika: na rakovinu krcku maternice sa nezomiera... aj ja ju mam. (30rocna a bez deti)

conie

Mira ale vobec neobtazujes je to tu o nazoroch! Ja proste vyznavam filizofiu "zlata stredna cesta". Napchavat sa liekmi bez spravneho stravovania nezaberie ako rovnako jest tvoju makrobiotiku bez liekov ked je clovek chory a samo bez zivocisnych veci. Sesterka je prisna vegetarianka a okram toho ze je super stihla ako prutik zrovna najzdravsia nie je! PRETO! Treba sa s rozumom spravat k telu, neprejedat sa jest s kazdeho rozku trosku aj maso aj vajcia aj mlieko a ked si nevie pomoct nase telo samo siahnut po liekoch. To mi hovori moj rozum a toho sa drzim.