bolest hrdla - zacinajuca angina?

InLoweee

no ahojte, za ten cas co som tu naposledy pisala sa dostavila i nadcha, kt. mam od stredy a vysoke teploty... hrdlo uz pomaly prestava bolioet, takmer vobec, ale ta nadcha a teplota :( a ece ked je tak krasne vonku a ja musim doma lezat :( jooj,.. kupila som si paralen Hot drink, snad aspon v nedelu uz budem fit...

kristina111

tak baby, mozem sa pridat do klubu:-))
presne toto ma chytilo v pondelok - zobudila som sa na obrovsku bolest hrdla, hlavne pravej strany, kazde prehltnutie ma velmi bolelo, mala som nadchu a teplotu chvilku zvysenu, chvilku potom klesla. schytala som to mojich kolegyniek v okoli, takze je to retazovy efekt - jedna zacne, od nej to chyti druha, tretia, az je cely kolektiv chory. v prvom rade - mat 1 den, kedy sa treba dobre vypotit, nechodit von, nenamahat si hrdlo a podobne. ak je teplota vyssie, treba si dat nieco na jej zrazenie. ja som pravidelne pijavala caje - nejalepsie na prechladnutie, chripku, do toho vela citrona a medu. dalej treba zvysit prijem vitaminu C (co najviac ovocia a zeleniny). na bolest hrdla - dobre je kloktat slanu vodu, pripadne nejake spreje na vypalenie bakterii (ja som neskor kloktala Tantum Verde). pri miernejsej bolesti hrdla su fajn pastilky, ja som mala nejaku novinku z lekarne, boli Forte, takze skutocne boli pomerne ucinne. ak je bolest uz naozaj velmi silna - dobry je bioparox (lokalne antibiotika), ktore zvyknu zabrat, akurat z mojho pohladu je to nieco naozaj nechutne, vzdy pri streknuti mi je z toho na vracanie. pomimo aj nejaky ten komplex vitaminov, aby ste doplnili vsetky vitaminy amineraly, ktore pri tom telo strati. momentalne uzivam prirodny produkt, kde su vitaminy od A po Z so vsetkymi mineralmi. a hlavne sa snazit neprechladnut este viac (nechodit doma naboso, nemat hole krize, holy krk, lebo sa to moze podstatne zhorsit.)

InLoweee

ja sa pridavam :( to iste.. akurat i meriam teplotu... ktovie ci nebude nejaky virus v ovzdusi ze viaceri mame takyto problem, aj moji znami... ach poradte co na to, ja pijem zatial iba cajik z materinej dusky, kt.som zbierala a s medikom...

jajajajajaja

raz sme boli doma vštci chorí,a v lekarni nam poradili na hrdlo-rozpučiť paralen a zriediť ho s vodou a kloktať.ma to dosť blbu chuť,ja som myslela,že sa povraciam,ale manžel kloktal a bol skôr fit ako ja,treba sa premôcť.možno mam len slabši žaludok.