Nepriechodné - zhrubnuté vajčkovody

Príspevok v téme: Nepriechodné - zhrubnuté vajčkovody
jancecka

Ahojte, znova ja a ďalší problém v rodine. Lekárka povedala sestre túto diagnózu. Vraj to je jednoduché preliečiť antibiotikami, ale sestre to nepomohlo. tak veľmi túžia po bábätku. Teraz začala chodiť gynekologičke do Blavy, má odtiaľ svokru, tak uvidíme. Ja sa s manželom tiež pokúšam o bábo,ale sme len na začiatku. Skúšame len asi necelé dva týždne, takže sa nemôžem diviť, že ešte nie som tehotná. Stretli ste sa už s touto diagnózou? Je aj v Topoľčanoch dobrá gynekologička????? Aby som aj ja nemusela ísť do Blavy.

xana

Krv jej zrejme brala na vyšetrenie hormonálneho profilu. Priechodnosť sa robí laparoskopicky, alebo zospodu. Ja som podstúpila to druhé je to bez uspania. Vraveli mi, že pri laparoskopii je potrebné byť v nemocnici 3 dni.

jancecka

ešte mi niečo také vravela, že keď nemá pravidelne menzes, čo nemá, tak neprebehne ovulácia, a spermia sa nestihne dostať k vajičku, ale to neviem či som to už nepomotala

jancecka

umelé oplodnenie???????? to sa s tým už nič iné robiť nedá?? Neviem ako jej to zistila, len viem,že jej brali krv, a to viackrát. Odporúčali jej nejakú laparoskopiu, tak nejak, vraj je to bežný jednoduchý zákrok, ale predsa len zákrok, a potom sa všetko napraví. Vraj to je choroba teraz skoro každého druhého dievčaťa, je to vážnejšie?????

xana

Akým vyšetrením zistila lekárka túto diagnózu? Ja mám toto vyšetrenie za sebou, tak to poznám. O liečbe antibiotikami som nikdy nepočula. Ak sú nepriechodné môže sa to operovať, alebo umelé oplodnenie, ktoré lekáry preferujú pred operáciou. Aj ja som chodila do Blavy, ak chce nech mi napíše mailovú adresu, ozvem sa.