Kontaktne sosovky (neostre videnie za pc)

Príspevok v téme: Kontaktne sosovky (neostre videnie za pc)
lika

Ahojte,
neviem ci niekto ma(l) podobny problem, ale co ak niekto vie co je vo veci.
Priblizne viac ako tyzden pouzivam mesacne kontaktne sosovky Air optix (su to – 2,25 do dialky).
Vonku ci na televiziu s nimi vidim naozaj perfektne, mojim ociam neprekazaju, vobec ich necitim, mozem ich mat cely den, proste mi sadnu a z tejto stranky s nimi nemam ziadny problem. Akonahle sa vsak posadim pred pocitac moje videnie sa zhorsi...Vidim akoby zahmlene, a omnoho menej vyrazne...Text dokazem samozrejme precitat, alebo akoby sa mi
jemne rozpijal (najma cierne pismo na bielom pozadi), pozera sa mi na to proste zle... Ked si sosovky prehodim na okuliare (ktore maju este stare skla – o pol dioptrie slabsie, vidim s nimi na pc bezchybne, avsak do dialky a na televiziu uz nie, prave preto potrebujem silnejsie). Bezny publikovany text sa mi zatial cital v pohode, aj ked je pravda ze na dlhsie citanie si sosovky vyberam. Dufam, ze to nebude znamenat ze si stale budem musiet prehadzovat sosovky na okuliare akonahle si sadnem pred pocitac, pretoze to by som ine nerobila :(. Alebo to len znamena ze budem musiet prejst na inu velkost sosoviek? (ovsem ak taketo vobec existuje). Vsimla som si, ze sa niekde uvadza aj zakrivenie a podobne veci, to vam vsak povedat neviem....akurat len to ze na obale sosovky je nieco ze „8,6“ „14.2“ „-2.25“..Snad to nebude datum vyroby :-p. P.S: Mam 22 rokov. Dakujem velmi pekne ak odpoviete.

novmaria

Ahoj holky. Ja som mala úplne ten istý problém. Ihneď ako som si v práci sadla pred počítač, začali ma šošovky rezať, mala som zahmlený výhled. Ak to máte tiež tak, odporúčam šošovky odnímať, pretože či ich máte ako ja na diaľku, je jasné, že keď sa budete pozerať na blízko, šošovky sa nebudú môcť spamätať. Preto je lepšie si ich na prácu s počítačom odnímať, nie je problém ani v šošovkách, ani vo vašom oku, jednoducho na blízko s nimi dobre neuvidíte.
Ak si ich ale odnímať nechcete, práve v týchto týždňoch by mali byť na predaj nové šošovky, ktoré sú priepustnejšie a mali by práve zahmlievaniu a podobným veciam zabraňovať. Prečítajte si o tom treba tu: www.vasesosovky.sk

emme.violet

aj ja mam sosovky, ale vzdy musi byt velkost dioptrie sosovky o0.25 mensia ako je normalna velkost dioptrie, pretoze v diapotrii sa meria vzdialenost aj so vzdialenostov od oka ku okuliarom, a sosobvku mas priamo na oku, takze urcite si objednaj slabsie dioptrie, a nie tie cisla niesu datumY vyrobi ale 8.6 je zakrivenie rohovky keby si mala este nejake otazkly mozes mi napisat na mail emme.violet@azet.sk

petik

Ahoj, ja nosim sosovky uz asi 2. mesiac a mam podobny problem ako ty. Najprv mi dala silnejsie dioptrie, z ktorych ma bolela hlava a na blizko sa mi vsetko rozmazovalo, ale do dialky som videla super ostro, ale kedze potrebujem skor vidiet lepsie na blizko, ako do dialky, dala mi slabsie dioptrie a uz je to ovela lepsie. Aj ked sa mi stane, hlavne vecer, ked sedim pri pc, tak sa mi zahmlieva, hlavne na prave oko (mozno je to tym, ze by som mala mat predsa len silnesie D ). Na kontrole mi povedala, ze to zahmlievanie moze byt aj preto, ze oko sa "uci" akomodovat (zaostrovat) a vraj mam vela "zmurkat" resp. skusit umele slzy. Tebe sa zahmlieva aj ked citas alebo robis na PC pri dennom svetle ? Ja skor tieto zahmlievania pocitujem pri umelom osvetleni. Skus svoju opticku poprosit, aby ti skusila dat slabsie D (nech ti da skusobny par na tyzden). Inak ja mam na svojich k.s. (Johnsons Surevue) pri zakriveni skratku BC 8.8, cize z tych cisiel, by tvoje zakrivenie mohlo byt 8.6