Ako liecit doma prechladnutie a sopliky

Príspevok v téme: Ako liecit doma prechladnutie a sopliky
_mama_

3-rocny syn nastupil do skolky a odvtedy je stale chory. Teraz kasle a tecu mu sopliky. Snazim sa to riesit Mucoplantom a Nasivinom. Nepomohlo. Nasivin sa nema dlhodobo uzivat, tak mu ho uz nedavam, len poriadne odsavam, cistim nostek roztokom morskej soli (z lekarne) a k Mucoplantu som pridala Tussin, ktory mame este z minulej choroby. Kedze sa mi zda, ze kasle uz menej, chystam sa Tussin vysadit a pokracovat len s Mucoplantom (Tussin mal 2x). Je to spravne? Nechcem jeho telom zatazovat chemiou, ale neviem, ci vobec ma vyznam davat ten liek len dvakrat alebo vobec (ATB nemaju vyznam, ked sa nedoberu - vraj - ako je to s inymi liekmi?)
A este by ma zaujimalo, ci trebaodsavat sopliky, ked si uz vie pekne fukat nos. Odsaje sa ich viac odsavackou ci ho len zbytocne trapim? Mate dake domace recepty na ten nostek? K lekarke este nechcem ist, pretoze nema pochopenie pre moju nevolu krmit ho liekmi. Davam mu aj cesnacik, aj cibulu s medom. Aj prieduskovy caj a caj priaznovo posobiaci pri nachladnuti s citronom. Ale to vsetko je zrejme len na hrdlo. Samozrejmostou su kvanta citrusov... Co viac este mozem urobit?

Romca4321

riesit uz vzniknute ochorenia asi najlepsie tak, ako bolo spomenute, venovala by som ale vacsiu pozornost prevencii... Nam sa osvedcilo otuzovanie, chodievame na prechadzky aj poocas horsieho pocasia, kazdy den do skoly na desiatu ovocie, a poobede zelenina a tiez detom davam aj martankov na posilnenie imunity..

vrana80

Urcite vela vetrat, vzdy navarim vyvar a odstavujem zeleninu a ovocie a do nosteka morsku vodu od Dr.Max. Starsej uz neodsavam, vie sama pekne vyfukat, mladsej niekedy odsajem ked treba.

Zdeno75

Otužovať, veľa vetrať, chodiť na prechádzky v každom počasí, prosto treba deťom zklepšovať imunitu. My sme behali stále po vonku, oni sedia pri telke či počítači

Alzbeta338

robím im šťavy z citrusov, slepačí vývar, cibuľový čaj s citrónom a medom a chodíme do soľnej jaskyne

Klaudia L

moja dcerka mala caste nadchy, zapalene hrdlo, anginy, chripk, velmi casto sa to opakovalo. Doktorka mi oznamila, ze dcerka ma oslabenu imunitu. Snazila som sa zvysovat ju prirodzene vitaminmi, pobytom na cerstvom vzduchu...velmi jej to nepomohlo, potom mi kamoska, ktora mala syna vo veku dcerky, odporucila wobenzym, ten jej pomohol, teraz ho uzivame cela rodina

masandra

Pri častých soplíkoch a nádchach určite odporúčam echinaceu, najlepšie čajíky a najúčinnejšie :) pokial ich ideš objednávať najlepšiu skúsenosť mám so stránkou pilulka a navyše teraz ho môžeš kúpiť aj so zľavou na: -odkaz odstránený-

vendulka55

ten med s citrónom je dobrý nápad a k tomu čaj zo zázvoru a na prečistenie nosa u drobcov je dobrý jemný detský physiomer

Gima

Zmiešajte v miske med s citronovou šťavou a davajte mu to 2 - 3x za den.
Alebomu krájajte kiwi s banánom. Občas vyskúšajte s malým zájsť do sauny, kde sa poriadne prehreje a soplikov sa zbavíte.