pitna voda??

jablonka

:)) lyn, tak potom pozor na grekyne :)))
ale nie, nestrasim, nie je to take zle. znasilnovat ta nebudu, len flirtovat a cakat, ze pojdes dobrovolne. ja som bola niekolkokrat takto v grecku a nikdy si nedovolili. skusat skusali, to nevravim.
no a este sa vyzbroj trpezlivostou, greci maju vzdy na vsetko cas, ak nieco od nich potrebujes, vzdy ti odvetia - to avrio - zajtra. drzia sa zasady, co nemusis urobit dnes, odloz na zajtra, alebo inokedy (asi ked nebude tak horuco).
no a napokon, pozor na skutre, jazdi sa tam dost divoko, je tam prach na cestach. videla som niekolko urazov na skutroch.

lyn

fuha na to ma kazdy upozornuje...mam uz normalne strach, kedze som blondinka...vsetci ma strasia, ze ma ukradnu:D
ale hlavne ze nemaju ziadne zabrany, dokonca ze su taky protivni, ze aj ked vidia ze dievca ma priatela, nedaju jej pokoj...nechapem ako to mozu robit...
asi sa budem stale pozerat len do zeme a nenadvazovat kontakty:) uf bude to narocne:/ ale idem tam este s jednou kamaratkou, takze aspon budeme dve...budem sa tvarit ze je moja partnerka:D

jablonka

poliewocka, mas pravdu, je to tak vsade v primorskych oblastiach, tam nefunguju ine cistiarne odpadovych vod ako tie "prirodne". ludske exkrementy su vsak odpadom organickym a navyse zriedeny vo velkom objeme morskej vody, ktora ma samocistiacu schopnost, je to tak najjednoduchsie riesenie. a poliewocka, mohla si vyskusat hadzat toaletak do zachoda, ak by tak robili aj turisti pred tebou, urcite by sa v priebehu par tyzdnov odpad upchal.
lyn, ja som bola v oblasti Chanie, teda par km na zapad. Bali som videla len zhora, z cesty, pekne miestecko, taky romanticky zaliv. urcite si v case volna skoc pozriet aj rethymno, aj Heraklion, aj Chaniu.
zasadna rada je - velky pozor na grekov. su to velmi naruzivi chlapi, a niekedy mam z nich pocit, ze sa pretekaju v tom, ktory z nich sa pocas sezony vyspal s viacerymi zenami. a niekedy za tych par noci slubuju hory-doly. stretla som sa s naivnymi dievcatami, ktore to grekom zhltli aj s navijakom.

lyn

Jablonka, konkretne sa to vola Bali:)cca 47km od Heraklionu?? velmi sa tam tesim, budem pracovat ako chyzna/je to len brigada na leto/:P
ale zaroven sa aj bojim, pretoze ja na slnko nevychadzam ani tu na Slovensku...takze sa neboj, na slniecko cez obed ani len nevykuknem:D samozrejme ze tuzim po tom, aby som po tych troch mesiacoch neprisla domov biela ako vzdy:D ale necakam zazraky...a ani nechcem nic prehanat, problemy si robit nechcem...nahodou by som mala upal a som vyradena z roboty:) to si nemozem dovolit...
mas este nejake uzitocne typy?;)
dakujem:) a ty si bola v ktorej casti??

poliewoocka

Neda mi nereagovat:)aj ja som bola v Grecku,na Chalkidiki.Aj nam kazali toaletny papier vyhadzovat do odpadkoveho kosa,lebo VRAJ sa upchava potrubie,ak sa splachne.Ale kdeze...ono to tie splasky vypustaju do mora(netvrdim,ze hned a vsetko,ale ciastocne ano)a ako by to vyzeralo,keby toaletak plaval v mori?
toto som pocula od Greka...nevymyslam

jablonka

lyn, do solarka nechod, tam na krete budes mat UV ziarenia az az. a naozaj, slnko je tam az nebezpecne silne. doplnaj antioxidanty, beta karoten, a ked budes na mieste, hlavne sa chran pred tym najsilnejsim slnieckom v case obeda, nechci sa hned opalit, to pride postupne. pi vela tekutin a nos pokryvku hlavy. mimochodom, v ktorej casti krety budes pracovat?

lyn

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne, pomohli ste mi:)
este som tam nikdy nebola, tak sa musim dobre pripravit:)
este nieco, som velmi svetly typ, mam blond vlasy, svetlu pokozku...beriem betakaroten, mam ist aj do solarka par krat, aby som chytila daky zaklad??
krem s vysokym faktorom si vezmem,to je samozrejmost, ale co by som este mala urobit??
Dakujem este raz:)

RNG

Berte si zo sebou GSE, striebornu vodu alebo aspon jod pre istotu, ked neviete, aku vodu budete pit.
Na GSE sa odporuca 15 kvapiek do litra vody, pockat 20 minut a prakticky kazda voda je bezpecna na pitie

jablonka

a este k tym odpadovym potrubiam - ano, je to vsade v grecku, s vynimkou niektorych najmodernejsich hotelovych komplexov, ktore maju vlastnu kanalizaciu. u nas su priemery kanalizacnych rur zhruba trojnasobne oproti vodovodnym. v grecku tomu tak nie je. treba si zvyknut na "iny" postup pri toalete. da sa to.

jablonka

lyn, na krete maju vo vodovodnom systeme velmi kvalitnu vodu, je to voda z tamojsich hor. prave kreta, ako najvacsi ostrov je si, co sa tyka zabezpecenia pitnou vodou sebestacna.
ja som tam bola takmer tri mesiace, pila som aj neupravenu vodu z vodovodu a nic mi nebolo. ak chces mat istotu, vodu si prevaraj, alebo si var caj, studeny osviezi. ak sa chces vyhnut zdravotnym tazkostiam, umyvaj si casto ruky, dobre umyvaj ovocie, nielen oplachni, dalej sa vyhybaj ladu v napojoch - viac ta osviezi napoj primeranej teploty. no a nezabudni si dat obcas vynikajuce cervene kretske vino - roztiahne cievy a doplni bioflavonoidy a antioxidanty.