prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte, pomozte

Príspevok v téme: prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim poradte, pomozte
sasanka

Ahojte, mam starosti, priatel ma 26rokov a dost vysoky tlak..Skusali sme par volnodostupnych veci ale akosi to nezabera..Mam z toho nervy ze sa mu nieco stane..Viete poradit co na vysoky tlak a hlavne ako upravit svoju stravu?Bola by som moc rada ak by sa ozval aj niekto kto ma vysoky tlak v mladom veku ako sa stravuje ako k tomu pristupuje a tak..Dakujem moc kazdemu..

gchcxh

V prvom rade ist za odbornym doktorom, potom za endokrimnologom a tiez by som odporucala ist aj za dietologom. A co sa tyka stravy: minimum mastneho masa, minimum sladkosti, bielej muky.....vela ovocia, zeleniny, chude maso a rybie maso, orechy, cerealie, celozrnne pecivo.........

tita201

Ahoj ja som začala mat problemy s tlakom ako 20 ročna asi o rok na to som prekonala zapal srdcoveho svalu je to hrozna choroba tlačili do mna lieky anikto nevedel prist na to že ako može mat tak mlady človek take važne problemy ale to vela robi stres a nervozita mne velmi pomohli tabletky magnezia tie upravuju tlak a upokojuju človeka a hlavne treba pit vela vody a bylinkove čaje tak držim palce.

gregor

Zaječická horká použitie pri chorobách: - kôrnatení tepien, cholesterol
- žalútka ,čriev
- zápchy, nadúvania
- pečene, žlčnika
- pankreasu,dna
- pri poruchách trávenia
- poruchy srdcového rytmu
Zakúpiť sa dá v lekárni alebo v niektorích potravinách. Viac o magnéziu /horčík ,Mg/sa môžeš dočítať na www.darius.cz
Ja ju užívam asi tak 4.roky a nezistil som žiadne vedľajšie účinky, prestal som piť kávu aby mi nedvíhalo tlak a pitný režim som si upravil na 300ml/L.

sasanka

Dakujem..
Maria, len ked priatelovi byva z cesneku zle :( tak neviem ako to vyriesit..A ten rozmarin je mozne uzivat aj dlhodobo?Mas nejaky presny recept?
Gregor, tu vodu normalne predavaju v obchode ci v nejakych specializovanych predajnach?V com je dobra?A ked tam je vysoky obsah magnezia, moze ju pit, ak uziva magnezium-tabletky, nebude mat potom hladinu magnezia nad ramec odporucanej davky?

gregor

Doporučil by som užívať prírodnú liečivú vodu Zaječickú horkú (horkej chuti)s vysokým obsahom magnézia a to v dávkách 1/2dcl. pred spaním alebo rozdeliť 1/2dcl.na polovicu obed,večer. Dá sa užívať dlhodobo.

[zruseny12]

presne to,co jajboli som chcela napisat aj ja,cesnek znizuje tlak a caj z rozmarinu vyrovnava tlak,ale treba ist aj k lekarovi...urcite...

sasanka

a nema z toho neziaduce ucinky nejake?Na ostatne organy alebo nie je malatny alebo neviem co?Neviem ci ho dostanem k lekarovi..radsej by som chcela keby sa to nejako upravilo prirozdenou cestou..ale ak to nepojde skusim ho nejakopresvedcit..S tym cesnekom..ja som mu to povedala..lenze ked on sa o seba nestara..stale tvrdi ze je to v pohode(a ze to len tlakomer (NOVY) nemera presne)a jedina co ma nervy som ja..A ak sa mozem spytat kolko mal tvoj manzel tlak ked isiel k lekarovi a zacal brat lieky?

dr.jajbolí

No, tak ja mladá nie som, ale viem, že manžel každý deň zje 1 strúčik cesnaku, je to veľmi dobré na tlak a jednoznačne treba ísť k internistovi, lebo lieky sú potrebné pri vysokom tlaku. Užíva už roky každé ráno.